Quantcast

poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Chciała sprzedać toaletkę za 220 zł. Straciła ponad 2 tys. zł

Mieszkanka naszego powiatu postanowiła sprzedać toaletkę - klikając w nadesłany jej link zamiast pieniędzy za towar straciła ze swojego konta ponad dwa tysiące złotych. Policjanci apelują o ostrożność podczas dokonywania transakcji w sieci.

W miniony wtorek do dyżurnego ostrołęckich policjantów zgłosiła się 46-letnia mieszkanka naszego powiatu, która poinformowała o oszustwie podczas sprzedaży towaru.

Reklama

- Powiedziała, że wystawiła w sieci do sprzedaży toaletkę za kwotę 220 zł. Kilka godzin po wystawieniu ogłoszenia skontaktował się z nią za pomocą popularnego komunikatora potencjalny kupiec. Po upewnieniu się, że ogłoszenie jest nadal aktualne zaproponował on, aby zakup odbył się za pośrednictwem serwisu aukcyjnego, na co sprzedająca wyraziła zgodę. Po chwili otrzymała ona link, po jego kliknięciu została poproszona o podanie numeru karty bankomatowej oraz numeru PIN na co wyraziła zgodę. Po wejściu na stronę łudząco podobną do strony jej banku wpisała niezbędne dane do zalogowania się na jej konto. Niestety po dokonaniu transakcji ostrołęczanka zauważyła, że z jej konta zniknęła kwota ponad 2300 złotych  - mówi kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

- Pamiętajmy o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych do naszego konta, są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać! W przypadku otrzymania telefonu, bądź informacji od potencjalnego kupującego zawsze powinniśmy zachować zasadę ograniczonego zaufania i nie działać pod wpływem emocji - dodaje rzecznik prasowy.

Nie pozwalajmy się namówić na transakcję poprzez podejrzane aplikację, bądź linki. Takie zachowanie z pewnością zmniejszy ryzyku, że zostaniemy oszukani.

Pamiętajmy: jedno kliknięcie podejrzany link i podanie danych do naszego konta może pozbawić nas oszczędności naszego życia.

Wyświetleń: 1601 komentarze: -
19.05.2022, 14:18r. Drukuj


Powrót