Quantcast

niedziela, 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Poznaj Zofię Rogalewicz. To patronka jednej z ostrołęckich ulic (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce zaprosiła na prezentację książki pt. "Zofia Rogalewicz. 1906-1983. Z pochodzenia ziemianka, z powołania nauczycielka." Książka jest pracą zbiorową pod redakcją Anny Nosek.

Wydawnictwo to głównie zbiór wspomnień uczniów i wychowanków Zofii Rogalewicz - nauczycielki języka polskiego i animatorki kultury w Liceum Ogólnokształcącym (1942-1953), a następnie w Liceum Pedagogicznym w Ostrołęce (1953-1968).

Reklama

Zofia Rogalewicz została w 2016 roku patronką jednej z ostrołęckich ulic na osiedlu Stacja. Z wnioskiem o nadanie nazwy wystąpiło Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki oraz mieszkańcy. Rada miasta przychyliła się do tej propozycji.

W uzasadnieniu uchwały mogliśmy wówczas przeczytać, że "Zofia Rogalewicz z Ostrołęką była związana od lat młodości. Tutaj kończyła liceum, w czasie wojny uczyła młodzież ostrołęcką i z okolicznych miejscowości. Następnie rozpoczęła pracę w ostrołęckich szkołach średnich. Ukształtowała wielu wspaniałych ostrołęckich poetów". Najnowsza książka dotycząca tej postaci na pewno wniesie wiele interesujących faktów z jej życia i pracy.

Spotkanie dotyczące promocji książki odbyło się w piątek 20 maja 2022 roku  w MBP przy ul. Głowackiego 42.

Zobacz zdjęcia:
Prezentacja książki o Zofii Rogalewicz

Więcej zdjęć: Prezentacja książki o Zofii Rogalewicz

Wyświetleń: 3166 komentarze: -
20.05.2022, 18:46r. Drukuj


Powrót