piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kurpiowskie Granie w Lelisie. To już 26 edycja regionalnego przeglądu

Przed nami kolejna edycja Regionalnego Przeglądu Harmonistów i Skrzypków Ludowych - "Kurpiowskie Granie" w Lelisie. Wydarzenie rokrocznie skupia muzyków z całej Kurpiowszczyzny, a także miłośników grania na ludową nutę.

Przegląd jest skierowany do wszystkich muzykantów, instrumentalistów, solistów i grup grających na harmonii pedałowej, skrzypcach czy harmonice ustnej.

Reklama

Kurpiowskie Granie odbywa się nieprzerwanie od 26 lat. Wydarzenie ma na celu odkrywanie i promowanie lokalnych wykonawców (solistów) oraz zapomnianych utworów kurpiowskiej muzyki ludowej, umożliwienie spotkania muzycznych grup twórczych, integrację, wzajemne poznanie, prezentację pracy i osiągnięć muzyków, popularyzację najciekawszych form aktywności twórczej.

Występy wykonawców będzie oceniać jury. Kryteriami oceny będą: zgodność repertuaru z regulaminem, technika wykonania, muzykalność i rytmiczność. Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane w każdej kategorii.

Regulamin i karta zgłoszeniowa.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 2 października  2022 r. w sali widowiskowej CK-BiS w Lelisie, ul. Szkolna 48. Początek o godzinie 12.00.

Odsłon: 3934 komentarze: 0
00:37, 10.09.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com