wtorek, 6 grudnia 2022 r., imieniny Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zakład Karny w Przytułach Starych poszerza współpracę

Zakład Karny w Przytułach Starych zawarł porozumienie o współpracy z ostrołęcką filią Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Stosowną umowę w tym zakresie podpisano 17 listopada br.

Jednostkę penitencjarną reprezentował mjr. Andrzej Pawluczuk, zaś uczelnię dr Hanna Kowalczyk - Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych Filii w Ostrołęce ANS TWP w Szczecinie.

Reklama

Jak podaje zakład karny, istotą zawieranych porozumień między instytucjami jest czerpanie obopólnych korzyści oraz rzetelne wywiązywanie się z założeń i planów spisanych w celu realizacji współpracy.

Na mocy zawartego porozumienia, obie instytucje zobligowały się do:

- Organizacji warsztatów przez pracowników Zakładu Karnego dla studentów uczelni zainteresowanych tematyka więziennictwa.

- Organizacji warsztatów i spotkań przez wykładowców, pracowników lub studentów uczelni dla pracowników Zakładu Karnego związanych z kwestiami resocjalizacji, wymiany dobrych praktyk itp.

- Możliwość odbywania przez studentów uczelni praktyk w Zakładzie Karnym, po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownictwem obu jednostek;

- Wzajemnym dzieleniu się doświadczeniem pomiędzy funkcjonariuszami Zakładu Karnego a pracownikami uczelni.

- Organizacji warsztatów, których owocem byłoby dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na linii teoria - praktyka.

- Możliwość pozyskiwania przez Zakład Karny pracowników spośród absolwentów uczelni.

- Gotowości na wspólne organizowanie wydarzeń, konferencji warsztatów dla osób zainteresowanych tematyką więziennictwa.

- Organizowaniu przez studentów uczelni, pod kierownictwem wykładowców, zajęć dla skazanych przebywających w Zakładzie Karnym (dotyczących m. in. przemocy i agresji, uzależnień, budowania więzi rodzinnych itp.).

Reklama

- Wszystkie wymienione powyżej założenia współpracy są jednoznacznym sygnałem i dowodem na obopólne korzyści wynikające z tego typu działań. Zarówno zakład karny jak i uczelnia, dzięki podjętym wspólnym inicjatywom, będą mogli czerpać wymierne korzyści, przede wszystkim zdobycie cennego doświadczenia zawodowego po stronie studentów, natomiast służba więzienna - przyciągnięcie do służby przeszklonych przyszłych wartościowych funkcjonariuszy - informuje plut. Daniel Dąbrowski z Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

Fot. ZK Przytuły Stare

Odsłon: 1422 komentarze: 0
08:27, 23.11.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com