piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Jestem Karol. W mojej szkole jestem pośmiewiskiem". Uczniowski film o hejcie zmusza do refleksji (wideo)

Film "Szkolny hejt" uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 zajął trzecie miejsce podczas pierwszej edycji Ostrołęckiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. To wyrazista, trafiająca do wyobraźni produkcja na temat hejtu, z którym coraz częściej mierzą się uczniowie w całej Polsce. 

"Jestem Karol, mam 17 lat. W mojej szkole jestem pośmiewiskiem" - te słowa padają w pierwszych sekundach filmu z ust głównego bohatera. Problem nie jest jednak jednostkowy. Hejtu doświadcza wielu uczniów. Szkolni hejterzy potrafią być wyrafinowani i bezwzględni dla swoich ofiar. 

Reklama

Koledzy hejtują Karola z powodu jego nadwagi. Nazywają go "grubym" lub "tłuściochem". Na każdym kroku nie szczędzą mu obraźliwych określeń. Biją i popychają, gdy idzie szkolnym korytarzem. Zachowanie kolegów doprowadza Karola do granic psychicznej wytrzymałości. Któregoś dnia chłopak już nie przychodzi do szkoły.... Na pomoc jest już za późno...

Pierwsza edycja Ostrołęckiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych

Ostrołęcki Festiwal Filmów Młodzieżowych odbył się 14 listopada. Tematyka filmów zaprezentowana podczas pierwszej edycji Ostrołęckiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych zaskoczyła widzów i jurorów. Młodzi autorzy filmów pokazali bowiem cały przekrój doznań i dylematów, rozterek i zabawnych sytuacji, które towarzyszą współczesnej młodzieży. 

Reklama

Wyniki OFFM 2022: 

Grand Prix OFFM 2022: film pt. "Jeśli nie mogę sobie zrobić przerwy na kawę, część mojej osobowości umiera" w reżyserii Piotra Duszaka, za profesjonalną realizację filmu dokumentalnego o historii kafeterii w Ostrołęce.

I nagroda: film pt. "Tylko papier słucha" w reżyserii Wiktorii Dziczek, za dużą wrażliwość podjęcia tematu o dylematach młodych ludzi.

II nagroda: film pt. "Jak uratowałem klasę przed klasówką z matmy" w reżyserii Bartosza Zacharka, za humorystyczne potraktowanie społeczności szkolnej, rozbudowana fabułę oraz duży wkład pracy w zdjęcia filmowe.

III nagroda: film pt. "Szkolny hejt" w reżyserii Kacpra Lipki, za temat filmu z punktu widzenia społeczności szkolnej i zjawiska społecznego bardzo aktualnego i ważnego.

IV nagroda: film pt. "Żołnierz przeklęty" w reżyserii Grzegorza Borowskiego i Macieja Bączka, za nawiązanie do klasyki kina.

Wyróżnienie: film pt. "Za 10 lat" w reżyserii  Mikołaja Białobrzeskiego, za wymyśloną rzeczywistość, upływ czasu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu "Szkolny hejt" w reżyserii Kacpra Lipki.

Fot. kadr z wideo

Wyświetleń: 54386 komentarze: -
11:49, 28.11.2022r. Drukuj