wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Tylko trójka kandytatów z szansą na prezydenturę w Ostrołęce

Tylko trzy osoby liczą się w walce o fotel prezydenta Ostrołęki. Są to: obecny prezydent Łukasz Kulik, radny Paweł Niewiadomski i radna Ewa Żebrowska-Rosak. Pozostała trójka kandydatów nie ma szans w walce o drugą turę wyborów. To wyniki naszej sondy, w której oddano aż 9 tys. głosów.

Znamy preferencje naszych Czytelników co do wyboru prezydenta Ostrołęki. Nasza sonda pokazała, że w grze liczy się zaledwie trójka kandydatów. Łącznie w naszej sondzie oddano aż 9 tysięcy głosów. Zadanie było proste - podaliśmy hasło: W wyborach na prezydenta Ostrołęki zagłosuję na - i tu pojawiła się lista z nazwiskami sześciorga kandydatów.

Reklama

Niezdecydowani mieli do wyboru dwie opcje: "nie mam zdania" oraz "nie wezmę udziału w głosowaniu".

Trójka kandydatów, potem długo nic... Co to znaczy? 

Na pierwszym miejscu znalazł się obecnie urzędujący prezydent, ubiegający się o reelekcję Łukasz Kulik, który zgromadził 27 proc. waszych głosów. Obecny włodarz czuje jednak na plecach oddech kontrkandydatów, bo tuż za nim, z niewielką różnicą głosów uplasował się Paweł Niewiadomski (20 proc. głosów), na trzecim miejscu znalazła się Ewa Żebrowska-Rosak (15 proc.).

Nasi czytelnicy równie często, jak na kandydatów, oddali głos na opcję Nie wezmę udziału w głosowaniu (13 proc.) oraz Nie mam zdania (8 proc.). To smutny obrazek, bo udział w głosowaniu to nie tylko nasze prawo, ale też obywatelski obowiązek. Każdy głos się liczy - dlatego niezdecydowanych zachęcamy - idźcie na wybory, wybierzcie swojego przedstawiciela i miejcie wpływ na kształt lokalnych samorządów i swojego otoczenia.

Dalsze miejsca zajęli kolejni kandydaci z bardzo zbliżonym wynikiem - Adam Kurpiewski (6 proc.), Mariusz Mierzejewski (6 proc.) i Anna Truszkowska-Aptacy (5 proc.).

Reklama

Jak sonda przełoży się na wybory?

Oczywiście nic nie jest przesądzone. Kampania wciąż trwa, a internetowa sonda nie zastąpi profesjonalnego badania opinii publicznej. Spodziewać się można jednak, że trójka kandydatów, którzy w naszej sondzie uzyskała najlepszy wynik, do ostatniego dnia będzie walczyć o drugą turę wyborów.

Do urn pójdziemy 7 kwietnia i wówczas, zaznaczając okienko przy nazwisku wybranego kandydata, zdecydujemy, kto zasiądzie za sterami miasta. Ewentualna druga tura, która rozegra się pomiędzy dwoma kandydatami z największym poparciem, odbędzie się 21 kwietnia. 

Wyniki sondy na prezydenta Ostrołęki

  • Łukasz Kulik (Ostrołęka dla Wszystkich) - 27%
  • Paweł Niewiadomski (Nasza Ostrołęka 2024) - 20%
  • Ewa Żebrowska-Rosak (Koalicja dla Ostrołęki) - 15%
  • Nie wezmę udziału w głosowaniu - 13%
  • Nie mam zdania - 8%
  • Mariusz Mierzejewski (Bezpartyjne Miasto Ostrołęka) - 6%
  • Adam Kurpiewski (Koalicja Obywatelska) - 6%
  • Anna Truszkowska-Aptacy (Ostrołęka na Pokolenia) - 5%

Łączna liczba oddanych głosów: 9064

Wyświetleń: 18479 komentarze: -
13:20, 22.03.2024r. Drukuj