piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

To ich boi się PiS. Ostrołęka dla Wszystkich (listy kandydatów)

Dwóch największych przeciwników polityki Janusza Kotowskiego postanowiło połączyć swoje siły. Łukasz Kulik i Maciej Kleczkowski kreują się na jedyną alternatywę dla "rządów katechetów" w mieście. Już cztery lata temu niewiele brakowało do zwycięstwa nad Kotowskim.

W tegorocznych wyborach wygrana Kulika wcale nie będzie niespodzianką. Po kolejnych czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości w mieście nastroje mieszkańców jeszcze nigdy nie były tak złe wobec ratusza. Prawica jest jednak niewyobrażalnie zdeterminowana, by wygrać te wybory.

ReklamaŁukasz Kulik i Maciej Kleczkowski to doświadczeni samorządowcy, najbardziej aktywni miejscy radni, którzy często zabierają głos podczas obrad i przepytują prezydenta Kotowskiego z podejmowanych decyzji. W przeciwieństwie do radnych popierających bezkrytycznie politykę urzędującego prezydenta, nie są niemi, nie boją się mówić, rzucają pomysłami, pytają i proszą o wyjaśnienia w licznych interpelacjach.

Kulik jest kandydatem na prezydenta miasta i numerem jeden na liście w trzecim okręgu wyborczym. Kleczkowski startuje do rady miasta z pierwszego miejsca na liście w okręgu numer 2. Jedynką w w pierwszym okręgu został Stanisław Szatanek, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dużym sukcesem zakończyła się kampania wyborcza Łukasza Kulika cztery lata temu. W drugiej turze wyborów na prezydenta Ostrołęki o włos przegrał z Januszem Kotowskim, który starał się o trzecią kadencję. W tym roku utworzył silny komitet i zaprosił do współpracy radnego Macieja Kleczkowskiego, związanego z lokalnymi strukturami Platformy Obywatelskiej. Razem mają plan na przejrzyste rządy w mieście i równomierne inwestycje.
W 2014 roku w oczy rzucały się niezwykle ciepłe billboardy reklamowe, z których Kulik uśmiechał się do ostrołęczan. Rodzinne zdjęcie z żoną w ciąży i psem zostało wykonane w parku miejskim w Ostrołęce. W tegorocznych wyborach dominuje ten sam sprawdzony motyw. Na zdjęciu jest już dwójka maluchów.

ReklamaOkręg nr 1
Jedynką na liście Łukasza Kulika w pierwszym okręgu jest Stanisław Szatanek - emeryt, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSM, wieloletni działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od wielu lat znany jest jako aktywny działacz społecznego komitetu na rzecz budowy obwodnicy Ostrołęki i uczestnik licznych protestów na rondzie im. Siemowita w sprawie niespełnionych obietnic budowy obwodnicy. Jego pomysłem jest, aby samorząd Ostrołęki był ponad podziałami i rozumiał potrzeby wszystkich mieszkańców.

Z drugiego miejsca w pierwszym okręgu startuje Aleksandra Boruch - 28-letnia ostrołęczanka, z wykształcenia pedagog, a z pasji instruktor i wychowawca harcerski. Trzecie miejsce zajmuje Helena Jarema - były pracownik administracji państwowej, ukończyła studia wyższe w zakresie ekonomi na Uniwersytecie Warszawskim.

W tym samym okręgu o mandat ubiegają się również: Przemysław Jasionek - magister pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką społeczną, Irmina Kosek - z wykształcenia magister psychologii, przez kilka lat prowadziła działalność gospodarczą, a obecnie zajmuje się domem i dziećmi, Helena Matuszewska - wieloletni pracownik Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce.

Na liście znaleźli się też Maciej Nowak - 44-letni ekonomista, sportowiec, medalista Mistrzostw Polski w Pływaniu i w ratownictwie wodnym, który pracował w kancelarii rady miasta, a obecnie w Zarządzie Stowarzyszenia Seniorów w Ostrołęce, Maja Wiśniewska - 37-letnia ostrołęczanka, ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku.

Listę zamyka Jakub Żmudziński - w przeszłości wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy na Mazowszu, radny osiedla Witosa, były piłkarz Narwi i Korony, współorganizował protesty przeciwko ACTA i Stop seksualizacji dzieci. Przeciwnik sprowadzania do Polski uchodźców. W 2015 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski z ramienia partii KORWiN Janusza Korwina-Mikkego. Od wielu lat angażuje się w działalność polityczną, społeczną i patriotyczną, członek rady osiedla Witosa, zawodowo pracuj jako przedstawiciel handlowy w branży ochroniarskiej.

ReklamaOkręg nr 2
Z jedynki w drugim okręgu startuje radny Maciej Kleczkowski, wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, radny trzech kadencji, z wykształcenia magister inżynier ochrony środowiska oraz inżynier budownictwa. Znany jest w mieście dzięki swoim cyklicznym relacjom ze spacerów po mieście, które relacjonuje online na portalu społecznościowym. Na Facebooku zamieszcza też stare zdjęcia z Ostrołęki i okolic. Rady jest także aktywny na sesjach rady miasta, relacjonuje obrady w sieci, dopytuje prezydenta o miejskie inwestycje i składa do włodarza liczne interpelacje, w których wnioskuje o realizację zadań, zadaje pytania, prosi o wyjaśnienia i zgłasza wnioski mieszkańców. Wieloletni działacz miejskich struktur Platformy Obywatelskiej, w tym roku zmienił barwy i do wyborów idzie wraz z Łukaszem Kulikiem pod szyldem komitetu Ostrołęka dla Wszystkich.

Na drugim miejscu znalazł się Robert Chorowicz, od 1990 r. nauczyciel języka angielskiego w ZSZ nr 1,i od 2006 r. prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego. W 2013 roku powołany na przewodniczącego Powiatowej Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego (OPZZ). Przeciwnik zbyt pochopnej i źle według niego przygotowanej reformy edukacyjnej wprowadzonej przez PiS, uczestnik strajków nauczycieli. Głośno wyrażał swoje zdanie i zabierał głos podczas publicznych wystąpień, występując w imieniu innych nauczycieli m.in. w sprawach dotyczących edukacji, systemu oświaty i sytuacji nauczycieli.

Z "trójki" startuje Andrzej Jaskólski, który od 11 lat prowadzi kawiarnię "Cafe Fusy", zaangażowany jest w wydarzenia kulturalne, organizuje wystawy i wernisaże. Na liście znajdziemy też Małgorzatę Kobrzeniecką - 44-letnią ostrołęczankę, która ukończyła studia w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie na kierunku zarządzanie i marketing, w specjalności bankowość.

Piąta na liście jest Natalia Anna Matuszewska-Kulik. 32-letnia ostrołęczanka to prywatnie żona Łukasza Kulika, matka dwójki dzieci. Startowała już do rady miasta w 2014 roku. Wówczas wspierała kandydata na prezydenta w okręgu trzecim, startując pod panieńskim wówczas nazwiskiem Matuszewska. Z wykształcenia magister bezpieczeństwa cywilnego, studiowała w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, skończyła też studia podyplomowe z zakresu BHP.

W drugim okręgu startuje również Jacek Mosakowski - 36-letni magister nauk politycznych, lokalny przedsiębiorca i społecznik, pracuje jako przedstawiciel handlowy, jest miłośnikiem muzyki, a w radzie miasta chciałby zająć się kulturą.

W drugim okręgu startuje też Grzegorz Oracz - blisko 21 lat pracował w ZUS, od 2015 roku przewodniczący rady nadzorczej Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wybrany do prezydium także na kadencję 2018-2021. Aktywny działacz rady osiedla Łęczysk, w latach 2015-2016 I wiceprezes zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Warszawie. Miał znaczący udział w budowie nowych placówek w Ostrołęce oraz na terenie dawnego województwa ostrołęckiego. Oracz jest związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i członkiem rady powiatowej ostrołęckich struktur SLD. Do rady miasta już startował m.in. w 2014 roku - bez powodzenia. W czasach PRL związany z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą - był m.in. sekretarzem komitetu miejskiego PZPR w Ostrowi Mazowieckiej oraz członkiem komitetu wojewódzkiego w Ostrołęce.

W drugim okręgu startują także: Stanisław Pawlak - z wykształcenia budowlaniec, obecnie rencista, żonaty, ma dwie córki, syna i pięcioro wnucząt. Zapalony kibic piłki nożnej, lubi majsterkowanie, a także pracę na działce, Danuta Rusiecka - ekonomistka z wykształcenia, wiceprezes ROD Bemowo i dyrektor techniczny klubu seniora "Wrzos" przy Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Teresa Wereszczyńska - ukończyła wydział dziennikarstwa i nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku politologii w dziedzinie polityki społecznej oraz studia podyplomowe na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego z zakresu doradztwa zawodowego. Była długoletnim pracownikiem administracji państwowej i samorządowej. Realizowała liczne projekty unijne z zakresu doradztwa zawodowego i kapitału ludzkiego.

ReklamaOkręg nr 3
W trzecim okręgu numerem jeden jest Łukasz Kulik - lider ugrupowania i kandydat na prezydenta, ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku administracja oraz studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą na Wydziale Pedagogicznym. Przeciwnik polityki prezydenta Kotowskiego. Kulik w poprzednich wyborach przegrał w drugiej turze z Kotowskim niewielką różnicą głosów. W tegorocznych wyborach ma olbrzymią szansę zostać prezydentem Ostrołęki. Polityczną karierę, jako młody człowiek, Kulik rozpoczął w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Aktywnie działał w ostrołęckich strukturach sojuszu i z jego ramienia startował w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Szybko jednak odszedł z partii, powołał do życia komitet Ostrołęka dla Wszystkich i pod tym szyldem wystartował w 2014 roku na prezydenta Ostrołęki. Niewiele osób spodziewało się wówczas, że spośród piątki kandydatów na urząd włodarza miasta, to on zagrozi reelekcji Janusza Kotowskiego. Panowie spotkali się w drugiej turze, w której nieznacznie silniejszy okazał się Kotowski. Łukasz Kulik to radny obecnej kadencji oraz prywatny przedsiębiorca - prowadzi w Ostrołęce Centrum Ogrodnicze. Podczas sesji rady miasta szczegółowo przepytuje prezydenta z realizacji miejskich inwestycji, składa interpelacje, przez wiele lat aktywnie wspierał protesty mające na celu wymuszenie na rządzie budowę obwodnicy dla Ostrołęki. Niezwykle skrupulatnie drążył tez temat powstawania w Ostrołęce sklepów wielkopowierzchniowych oraz sprzedaży miejskich gruntów pod budowę galerii handlowych.

W tym samym okręgu startują także: Katarzyna Bączek - 39-latka ma wykształcenie wyższe inżynierskie, pracuje w logistyce, Ewa Głażewska - emerytowana ostrołęczanka z wykształceniem średnim, chętnie angażuje się w pomoc innym, Kazimierz Jarnutowski - ostrołęczanin, pracował 44 lata w Zakładzie Infrastruktury PLK Okręgu Centralnego. Z wykształcenia magister inżynier logistyk, absolwent WSP. Studiował również zarządzanie zasobami ludzkimi.

Z trzeciego okręgu do rady miasta startuje Ewelina Kalinowska, prywatnie partnerka radnego Macieja Kleczkowskiego, która dała się poznać ostrołęczanom dzięki publikowanym w sieci relacjom ze spacerów i rozmów z radnym prowadzonych online. Pracuje w firmie udzielającej kredyty, rodowita ostrołęczanka, z wykształcenia magister pedagogiki.

W trzecim okręgu znajdziemy także Mariusza Łubę. To ostrołęczanin, sportowiec i społecznik, pracownik lokalnego Radia Oko. Przez kilka lat był menedżerem ostrołęckiego klubu siatkarskiego SPS Volley Ostrołęka skupiającego ostrołęcką młodzież i seniorów. Twórca i pomysłodawca siatkówki plażowej w Ostrołęce. Angażuje się i wspiera wiele miejskich inicjatyw sportowych i rozrywkowych. Mariusz Łuba to także brązowy medalista w siatkówce halowej (Igrzyska SZS 1991 r.). W przeszłości organizował m.in. bardzo lubiane przez ostrołęczan imprezy motocyklowe. Ukończył studia magisterskie w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku zarządzanie potencjałem ludzkim (kierunek informatyki, zarządzania i transportu) oraz równolegle studia magisterskie w AHE w Łodzi - zarządzanie w administracji publicznej.

Wśród kandydatów trzeciego okręgu na listach Ostrołęki dla Wszystkich znajdziemy także: Ewę Szatanek - pedagoga i terapeutę, która od wielu lat pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Zajmuje się również terapią dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Marcina Wójcika - ostrołęczanina, ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku europeistyka. Od 2012 roku prowadzi własną działalność gospodarczą, Michała Żerańskiego - prawnika i rusycystę, członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrołęce, w której jest również muzykiem orkiestry dętej, sympatyk ostrołęckiego klubu piłkarskiego Narew. Listę zamyka Łukasz Żebrowski - prywatny przedsiębiorca, z wykształcenia inżynier geodezji i kartografii.

Pełne listy kandydatów do rady miasta z ramienia Ostrołęki Dla Wszystkich:
Okręg numer 1
1. Stanisław Szatanek (zam. Ostrołęka, wiek: 64)
2. Aleksandra Boruch (zam. Ostrołęka, wiek: 28)
3. Helena Jarema (zam. Ostrołęka, wiek: 70)
4. Przemysław Jasionek (zam. Ostrołęka, wiek: 33)
5. Irmina Kosek (zam. Ostrołęka, wiek: 30)
6. Helena Matuszewska (zam. Ostrołęka, wiek: 58)
7. Maciej Artur Nowak (zam. Ostrołęka, wiek: 44)
8. Maja Wiśniewska (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
9. Jakub Andrzej Żmudziński (zam. Ostrołęka, wiek: 29)

Okręg numer 2
1. Maciej Kleczkowski (zam. Ostrołęka, wiek: 49)
2. Robert Stanisław Chorowicz (zam. Ostrołęka, wiek: 57)
3. Andrzej Jaskólski (zam. Ostrołęka, wiek: 39)
4. Małgorzata Kobrzeniecka (zam. Ostrołęka, wiek: 44)
5. Natalia Anna Matuszewska-Kulik (zam. Ostrołęka, wiek: 32)
6. Jacek Mosakowski (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
7. Grzegorz Jan Oracz (zam. Ostrołęka, wiek: 73)
8. Stanisław Pawlak (zam. Ostrołęka, wiek: 61)
9. Danuta Rusiecka (zam. Ostrołęka, wiek: 74)
10. Teresa Halina Wereszczyńska (zam. Ostrołęka, wiek: 67)

Okręg numer 3
1. Łukasz Kulik (zam. Ostrołęka, wiek: 38)
2. Katarzyna Bączek (zam. Ostrołęka, wiek: 39)
3. Ewa Jadwiga Głażewska (zam. Ostrołęka, wiek: 63)
4. Kazimierz Jarnutowski (zam. Ostrołęka, wiek: 65)
5. Ewelina Kalinowska (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
6. Mariusz Łuba (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
7. Ewa Szatanek (zam. Ostrołęka, wiek: 38)
8. Marcin Wójcik (zam. Ostrołęka, wiek: 30)
9. Michał Żerański (zam. Ostrołęka, wiek: 34)
10. Łukasz Żebrowski (zam. Ostrołęka, wiek: 27)
Wyświetleń: 18408 komentarze: -
10:50, 17.10.2018r. Drukuj