poniedziałek, 27 września 2021 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wracają opłaty za parkingi w mieście. Nie zapomnij, bo kary są bardzo wysokie!

1 stycznia w Ostrołęce została przywrócona strefa płatnego parkowania. Jednogłośną decyzję w tej sprawie podjęli radni podczas listopadowej sesji. Wysoka rada zdecydowała, że czteromiesięczny okres próbny, w czasie którego część parkingów w mieście była bezpłatna, zostaje zakończony.

Kierowcy muszą zatem pamiętać, że dotychczas niepłatne miejsca postojowe, znów weszły w strefę płatną i należy uiścić opłatę według zamieszczonego na tablicach informacyjnych cennika.

Reklama Strefa płatnego parkowania została zniesiona 1 września tego roku, na czteromiesięczny okres próbny. Był to czas, aby sprawdzić, czy nowe regulacje sprawdzają się w praktyce, czy też nie. Gdy czas testowy mijał, radni powrócili do dyskusji i ostatecznie zarządzili, że opłaty wracają.

W myśl nowej uchwały, strefa płatnego parkowania obejmie ulice sprzed zmian, ale zostanie pomniejszona o 102 miejsca parkingowe.

Bezpłatnie będzie można parkować przy ul. króla Stanisława Leszczyńskiego oraz na odcinku ulicy gen. Tadeusza Kościuszki - od Staszica do Leszczyńskiego.

Reklama Płatne będą natomiast parkingi przy ulicach: gen. Ignacego Prądzyńskiego - od skrzyżowania z ulicą Mikołaja Kopernika do ulicy Inwalidów Wojennych; Mikołaja Kopernika - od ulicy Bartosza Głowackiego do ulicy Tadeusza Rejtana; Mikołaja Kopernika - od skrzyżowania z ulicą gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" do skrzyżowania z ulicą gen. Ignacego Prądzyńskiego; Inwalidów Wojennych; gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" - od skrzyżowania z ulicą Mikołaja Kopernika do ronda im Księcia Janusza I; Bartosza Głowackiego; Jana Kilińskiego; Wiktora Gomulickiego; Gołębia; Świętokrzyska - od ulicy Wiktora Gomulickiego do ulicy gen. Tadeusza Kościuszki; gen. Tadeusza Kościuszki - od placu gen. Józefa Bema do ulicy Stanisława Staszica; plac 1 Maja, plac gen. Józefa Bema; gen. Ludwika Bogusławskiego - od skrzyżowania z ulicą Bartosza Głowackiego do skrzyżowania z ulicą Starosty Kosa; marszałka Józefa Piłsudskiego.

Reklama Uwaga! Za nieuiszczenie opłat grożą surowe kary!

Jak czytamy w uchwale, za nieuiszczenie opłat pobierane będą opłaty dodatkowe w wysokości:

- 100 zł - za przedłużony czas postoju pojazdu samochodowego w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego ponad czas określony na bilecie parkingowym lub w systemie płatności mobilnych,

- 200 zł za nieprawidłowy (nieopłacony) czas postoju pojazdu samochodowego w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego bez wniesienia wymaganej opłaty.

- Jeżeli opłata zostanie wniesiona w ciągu 14 dni od daty wystawienia wezwania, kwota ulega pomniejszeniu o 90 procent. Zmiany mają na celu zwiększenie skuteczności dokonywania wpłat przez osoby, które otrzymały wezwania za nieuiszczenie opłat w SPPN. Przy stawkach obowiązujących do 31 grudnia 2019 r. (10 zł za przedłużony czas parkowania i 25 zł za nieuiszczenie opłaty) koszty ustalenia dłużnika i prowadzenia egzekucji często przewyższały koszty należności - informuje ratusz.  

Strefa płatnego parkowania została przywrócona od 1 stycznia 2020 roku.

Wyświetleń: 10288 komentarze: -
02.01.2020, 11:08r. Drukuj
Powrót