środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Quo Vadis Polsko? Druga część debaty w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej

Druga część dyskusji o katastrofie smoleńskiej, dekadę po tragicznym wydarzeniu. Stanisław Giżycki odpowiada komentatorom i prowadzi polemikę.

Pierwsza część: Quo Vadis Polsko? Debata w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej

Najpierw może drobne uzupełnienia informacji z pierwotnego tekstu, później odpowiedzi konkretnym dyskutantom, a następnie trochę nowych wątków.

Lot do Smoleńska miał wystartować o godz. 7.00. Było to dość późno w stosunku do przewidywanego programu. I raczej wątpliwa była zmiana lotniska, aby rozpocząć uroczystości o przewidywanej godzinie. Prezydent Lech Kaczyński przyjeżdża na lotnisko o godz. 7.09, a samolot odleci o godz. 7.17 (sprawdzone na podstawie zeznań). Nie wiem jak by się odbył "załadunek" samolotu, gdyby nie było tych spóźnień. Prawdopodobnie prezydent z żoną są witani przez dowódcę samolotu, a reszta pasażerów wsiada potem. W zasadzie chyba na świecie formuła lotu szefa państwa nie zakłada tak licznej delegacji w jednym samolocie i nie można robić porównań. Aby w ciągu 8 minut wystartować zapewne pozostali pasażerowie już zostali wpuszczeni na pokład, bo był to za krótki czas na operację wchodzenia, zajmowania miejsc, instruktaż przed lotem. Tak więc na pewno panowało (szczególnie wśród załogi) duże napięcie. To spóźnienie jest w tym przypadku symbolem łamania wszelkich reguł, czy to kulturowych czy bezpieczeństwa. W kontekście obecnych czasów mam odczucie, że powiedzenie o Polaku, który przed szkodą i po szkodzie głupi (Jan Kochanowski - Księgi Wtóre  pieśń 5 - podsumowanie czyli dwa ostatnie wersy) jest po prawie pięciuset latach słuszne w zwielokrotnionym wymiarze.

Reklama O katastrofie decyduje na ogół wiele przyczyn. W tym przypadku niepunktualny odlot mógł być jedną z wielu. Brak stosowania zasad przez  Lecha Kaczyńskiego jest bezdyskusyjny (dlaczego miałby jako człowiek z "zasadami" odstąpić od ich stosowania). I według zasady, że nie respektujemy podstawowych zasad na pewno odbywał się dalszy lot.

Atmosfera w relacjach polsko-rosyjskich po wypadku

Atmosfera w pierwszych dniach była dobra. Zmieniła się od wystąpienia pierwszego piewcy dobrych obyczajów Joachima Brudzińskiego, który stwierdził między innymi, że zwłoki prezydenta Kaczyńskiego zostały przywiezione w ruskiej trumnie. To tak jakby Rosjanin powiedział w polaszskiej trumnie czy z pogardą dla innego narodu (tak mówi się z pogardą o Rosjanach w Polsce -  ruski). Ten sam Brudziński krzyczał potem o swoich rodakach komuniści i złodzieje podczas wieców rocznicowych (notabene powszechne są informacje o jego niezbyt poprawnym życiorysie w latach młodości).

W dalszej kolejności sugestie (niczym realnym niepodparte) o udziale przedstawicieli tego narodu w jakimś spisku. Można Rosjan i Putina nie lubić. Ale to wbrew pozorom człowiek racjonalny. Zbrodnia doskonała po pierwsze jest trudna, a po drugie nie było powodu, aby mieć jakieś plany zgładzenia Lecha Kaczyńskiego, bo był osobą w polityce międzynarodowej bez znaczenia. Odizolowany od europejskiej polityki z powodu braku znajomości języków i braku umiejętności nawiązywania kontaktów osobistych. Jego wybuchy emocji były znane. Słowa "spieprzaj dziadu" do bezdomnego, czy "ta małpa w czerwonym" może nie były znane za granicą, ale inne jego nieracjonalne zachowania już tak. To, że nawalał w relacjach Trójkąta Weimarskiego było już sprawdzoną informacją polityczną.

Obrażanie Rosjan (czy ruska trumna miała jakieś defekty z powodu tego, że była wyprodukowana w Rosji?) i wręcz stwierdzanie bez potwierdzenia, że dokonali zbrodni, spowodowało od razu bardzo ostrą zmianę Rosjan i współpraca była od tego momentu zła.

Do "buzdygana".

W zasadzie odpowiedź dał już Pan Seba, ale pozwolę sobie ją rozwinąć. Wszelkie katastrofy nie bada się z wnętrza samolotu, bo raczej nie zdarza się, aby ktoś przeżył. Nawet jakby ktoś przeżył, to i tak niewiele by wniósł do oceny sytuacji. Nawet gdyby przeżył pilot, to jego zeznania mogłyby być obarczone brakiem bezstronności. Dlatego wypadki lotnicze badają komisje, w których skład wchodzą ludzie szkoleni od lat w tym kierunku, mający praktyczne doświadczenia i wiedzę. Są to specjaliści z różnych dziedzin. Zarzucanie temu szerokiemu gronu niekompetencji i stronniczości to jak pisał mistrz Jan Kochanowski dowód na nieuleczalną głupotę. Pozwoliłem sobie śledzić dokładnie wszelkie analizy, które były udostępniane, zadawać pytania Panu Maciejowi Laskowi. Poza tym jakieś całkiem konkretne studia skończyłem i wyciągam bezstronne wnioski.

Reklama

Ze słownikowej  definicji słowa autorytatywny wynika: pewny siebie, stanowczy, nie znoszący sprzeciwu. W kontekście, że jestem pewny swoich racji, to się zgodzę. Stanowczość ich prezentowania też. W dyskusji można przyjmować czyjeś racje, ale ich nie przyjmować czyli do końca ich nie akceptować. Nie jesteśmy w szkole, abym miał czegoś nie znosić, w tym i Pana argumentów. Znoszę je, ale ich nie akceptuję z powodu braku logiki.

Teraz wątek o popełnianiu błędów. Zgoda w ogóle, ale nie w szczególe. Są błędy wybaczalne i niewybaczalne. Nagminne łamanie reguł należy do niewybaczalnych. Kolejne reguły są łamane nagminnie i nie widać tej nauki. O tym będzie w innym fragmencie tekstu.

W gospodarce niewiele się zmieniło. Jak wiadomo są takie pojęcia jak koniunktura rynkowa i dekoniunktura. Na ogół są przemienne. Ale jest też zasada, że owoców koniunktury nie można bez szkody dla przyszłości przejadać, bo niezależnie od władzy przychodzi ten gorszy okres. I rozsądni się na ten okres szykują tworząc rezerwy. Polityka społeczna jest potrzebna. Ale nie może być to tylko polityka wyborcza. Trzeba czasami wesprzeć najbardziej potrzebujących, ale w sposób selektywny. Państwo, które nie zachowuje rezerw może nie przeżyć w trudnych czasach. Te czasy miały według "wybitnych" finansistów rządowych nigdy nie nastąpić. I akurat nie nastąpiły w wyniku "normalnych" zdarzeń ekonomicznych tylko losowych. W Polsce wypłaca się teraz 13 emeryturę dla wszystkich. I dla tych kiepsko sytuowanych i dla tych dobrze. W sytuacji dramatu wielu osób powinno się to świadczenie nawet teraz zweryfikować. Jeżeli tak to tylko dla tych najsłabszych finansowo. Ale takie rozdawnictwo urządza się systematycznie przed wyborami. To, że ci lepiej sytuowani powinni daninę zwrócić jest hasłem pokrętnym.

Polska wspaniale sobie radzi w czasach koronawirusa? Tak radzi sobie dobrze propagandowo. Jeżeli ta propaganda jest kupowana, to dalej polecam Jana Kochanowskiego. Może ktoś oskarży teraz naszego narodowego poetę o antypolskość? Te same słowa wypowiedział sławny szef propagandy Jacek Kurski tylko w mniej poetyckich słowach "Ciemny lud to kupi". To przecież nie Tusk wypowiadał takie treści. 

I co funduje nam premier Morawiecki w ramach tego kupowania. Wyjeżdża na spotkanie z dostawą niezbędnych akcesoriów antypandemicznych jako zbawca narodu. Największy samolot nie był tu potrzebny, ale propagandowo był. Co prawda przywiózł 80 ton ładunku przy ładowności 250 ton, ale jakby to były dwa Boeingi po 50 ton to już nie byłoby efektu medialnego. Samolot do Poznania przywiózł 57 ton, ale nie był największym samolotem na świecie i nie realizował rządowego zamówienia. Koszt jednostkowy tego lotu (w przeliczeniu na jednostkę wagi) był zdecydowanie wyższy niż innych lotów, które się odbywają i odbędą. Czy poważny polityk europejski uczestniczył by w takim propagandowym spektaklu. Czy ktoś sobie wyobraża Angelę Merkel czy Emanuela Macrona w takim propagandowym cyrku? No nie, po prostu nie. Oczywiście znowu bez zabezpieczeń, bo ludzie wybrani się nie zarażą i nie zarażą innych.

Reklama Można napisać złośliwie, że Morawiecki nie może nosić maseczki, bo na taki długi nos nikt jeszcze maski nie wyprodukował. Oczywiście to człowiek z dużym autorytetem wśród tej grupy, która nie uznaje mistrza Jana Kochanowskiego. Nie wiadomo tylko czy historyk czy ekonomista.

Według dobrej książki Piotra i Jakuba Gajdzińskich w książce Delfin Mateusz Morawiecki to po prostu sztukmistrz z Wrocławia. W książce tej pokazują jak przez lata uprawiał marketingowe sztuczki. W ogóle do bankowości trafił przez wrocławskie koneksje. Jedyną szansą, aby przetrwać było uprawianie sztuczek i kłamstwa. I to mu się udało i udaje. Wypierał się potem wielokrotnie swojej działalności (np. propagowania kredytów frankowych , ale kłamstwa można w prosty sposób zweryfikować. 

Wyjazd na "przywitanie maseczek z Chin" tylko potwierdza jego kuglarstwo. Po pierwsze ten sprzęt powinien od dawna zalegać w Magazynie Rezerw  Materiałowych, po drugie ilości były śmieszne, a po trzecie to nie rola premiera i wicepremiera zajmować się prostacką propagandą. Pamiętam z czasów młodości jak zapowiadano na święta transport cytryn i pomarańczy (statki płyną, jutro dopłyną). Oczywiście było to śmieszne, ale ponieważ widzieliśmy je tylko w tym okresie to czekaliśmy. Ale Władysław Gomułka czułby się śmieszny, gdyby witał te cytrusy w porcie.

A teraz na koniec o bardzo chytrym Pana zakończeniu panie buzdyganie czyli obuchu. Tak, obecna władza jest niedobra, tylko wszyscy inni jeszcze gorsi. Po pierwsze w krajach gdzie toczą się ostre spory polityczne, rządzący nie widzą problemów w inicjowaniu pracy ponad podziałami w tym okresie (zarówno Stany Zjednoczone jak i Wielka Brytania) i to są inicjatywy z obu stron. Polska władza nie dostrzega takiej potrzeby. Wyjaśnienie tej sytuacji jest oczywiste i proste. Nie będę więc chyba tego robił. Chyba, że podejmie Pan ten temat to nie będę się uchylał. Wrócę tylko do pojęcia dobra publicznego i postaw propaństwowych. Obecna władza nie zna takich pojęć. W tym wątku też dam gdy będzie potrzeba odpowiednie argumenty, jeżeli podejmie Pan dyskusję.

Co do walorów Andrzeja Dudy to moje zdanie jest wprost odmienne. I uzasadnię krótko. Był to człowiek z piątego szeregu, wyciągnięty przez kolejnego maga polskiej rzeczywistości z kapelusza.

Na urlopie politycznym na Uniwersytecie Jagielońskim. W tym czasie blokował etat i nielegalnie dorabiał pod Poznaniem. Wyciągnięty z kapelusza ruszył do boju wspierany przez grupę trollów. Zarzucano poprzedniemu prezydentowi przeróżne niegodziwości, wręcz kradzieże, nazywano go Komoruskim. To zasłużony opozycjonista i propaństwowiec. Czy był najlepszym prezydentem? Może zdarzały mu się jakieś wpadki. Pewnie tak, ale nie takie jak obecnie. Ale setki trolli szalało i lud to kupił. Oczywiście wszystkie wątki okazały się nieprawdziwe, ale już po czasie. Ten mąż stanu, który jest teraz najlepszy nigdy nie przeprosił Bronisława Komorowskiego za oszczerstwa. Oczywiście wpadł w zauroczenie władzą. Te kontakty z młodzieżą płci żeńskiej. Rozumiem, że o Leśnym Ruchadle Pan nie słyszał, a teraz o igraszkach na Tik Toku. 

Reklama Tylko taką postać mógł odpowiednio potraktować słynny też Donald Trump. Jako wybitny prawnik (promotor jego pracy doktorskiej nie może się pozbierać) uniewinnił nawet niewinnego (to było w ramach akcji dziękczynnej na początku kariery). Jest to też wybitny znawca dyplomacji i języków obcych. Robienie głupich min i zajączków nad Merkel i Macronem było bardzo ciekawym elementem jego dyplomacji. Jego wybitne konwersacje w Davos można sobie posłuchać wbijając wujkowi hasło Duda po angielsku. Naprawdę warto posłuchać. Wybitny mąż stanu według przeciwników Jana Kochanowskiego.

Z grupy pozadudowej mam swoich faworytów, jeżeli to Pana interesuje. Ale nie ten wątek miał być dominujący w dyskusji. Najlepszy byłby ktoś niebędący w ogóle do tej pory w polityce, człowiek z osiągnięciami w wieku emerytalnym lub przedemerytalnym. Ale tacy ludzie w Polsce nawet nie myślą o starcie w wyborach. Od razu oblani zostali by pomyjami. Pan Hołownia spełnia niby wymóg apolityczności, ale dla mnie za młody.

A teraz Pana domniemanie o świetnym działaniu antyepidemiologicznym.  Wszyscy obserwują wskaźniki w Europie i na świecie. Rzeczywiście takie zachodnie tuzy jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Hiszpania i Włochy przedstawiają się jakby gorzej.  No to znaczy, że jesteśmy bardziej wytrzymali, lepiej zorganizowani. "Myślę, że wątpię" (według Kartezjusza "wątpię więc myślę, myślę więc jestem"). A więc dlaczego? Pierwszy powód, że w ogóle w dawnym demoludzie jest lepiej. Czym się więc różnimy? Jesteśmy dużo bardziej prowincjonalni i jednak wymiany  międzynarodowe są u nas dużo, dużo mniejsze. Inny potencjalny powód, że w tych demoludach, było dużo więcej chorób zakaźnych w przeszłości i niektóre szczepionki obowiązkowe były stosowane w tych krajach o wiele dłużej i ten fakt może teraz pomagać (teza niesprawdzona - domniemanie). Natomiast Polska przez cały czas jest w ogonie ilości wykonywanych testów. Najwięcej pracowników służb medycznych jest zarażonych w stosunku do wszystkich zarażonych, bo medycy nie byli właściwie zabezpieczani. Wywiad ostrzegał przed epidemią, a Polska pozbywała się (i tak małych) zapasów w lutym wysyłając je do Chin. Solidarność tak, ale zapasów nie odbudowywano. Bo fachowcom nie wierzono. Mariusz Kamiński dezaktywował w roku 2017 wyposażone i nowoczesne centrum zarządzania kryzysowego. Jaki cel tego działania? No, cel żaden, tylko brak kompetencji. Brak kompetencji to delikatne stwierdzenie. To prostu głupota i pycha. Jaki kryzys przy naszym rządzeniu może się zdarzyć? Czyli żyjemy dniem dzisiejszym, jutro nie istnieje. 

Widzimy teraz zupełny brak koordynacji. W jednych miejscach bez problemów kadrowych, w innych katastrofa. Niektóre szpitale i DPS-y są zdemolowane. W jednym z DPS-ów zjawia się jedyna pielęgniarka (zmobilizowana nakazem administracyjnym wojewody). Przez kilka dni nikt jej nie wspomaga. Okazuje się, że są wolantariusze, którzy są chętni (studenci medycyny), tylko nikt ich tam nie kieruje. Czy tak pracuje Państwo zorganizowane? Starczy panie silny uderzeniowcu buzdyganie jako riposta.

W tym czasie w ramach właściwego przestrzegania dobrych norm robi się kilka pokazów nie stosując się do własnych zarządzeń. Bo jest teoria, która stała się praktyką, że władzy wszystko można. Ci co w okienku telewizji zalecają jak należy się zachowywać, perfidnie łamią te zalecenia. I co nam zrobicie, przecież osłaniają nas siłowe jednostki państwa. Was ludu roboczy, który według cytatu z ust obecnego premiera  "ma robić za miskę ryżu", to dotyczy. To co się zdarzyło było tylko emanacją tej pogardy (ten człowiek nic się nie zmienił , a cytat pochodzi z nagrań sprzed kilku lat).

Reklama Załóżmy więc, że ta pokazówka była nawet jakąś uroczystością państwową. Czy nie można wtedy zachować zalecanych odległości i włożyć maseczek. Czy one urażą umarłych? Czy tych "dostojników" nie mogło być mniej? Co robił tam daleki krewny prezesa (akurat ten był w maseczce, którą zdjął, bo nie chciał odstawać)? Czy ktoś ogłaszał tę okazję (na uroczystość państwową zaprasza się według klucza?).  Jeżeli ktoś nie oglądał tych gorszących spektakli przed pomnikiem i na Cmentarzu Powązkowskim, to niech obejrzy w Youtube.

Poświęciłem temu wielbicielowi najlepszych z najlepszych trochę dużo czasu, ale lubię militaria (buzdygan to świetny pomysł na nick). Teraz trochę dyskusji z innymi.

Po moim felietonem znalazł się charakterystyczny wpis "dyskutanta" z nickiem Sk/mUTEK.

Dlaczego charakterystyczny? Bo dzieli wszystkich na dwie kategorie: PO i PiS. Innych nie ma, bo to działanie według ustalonego schematu. Ja akurat zawsze byłem dość krytyczny do PO. Ale przyznaję, że czasami głosowałem na ich kandydatów jako na mniejsze zło. Tak ciężko u nas wybierać dobro. Tak sobie na każdy temat napisać PO to mafia, albo złodzieje. Znany schemat "wystarczy nie kraść", ale nam się te pieniądze to nam się akurat należały.

Teraz wątek o Gawłowskim. Przyznam, że akurat tego posła nie darzyłem specjalną sympatią. I tak na oko dopuszczam, że mógł mieć coś za uszami. Mógł to nie znaczy, że miał. A może właśnie nie miał. Areszty wydobywcze to znana metoda, na dręczenie ludzi. Areszt musi być uzasadniony bardzo ważnymi przesłankami. Jakoś nie słychać, aby sprawa drgnęła. W 2015 zapowiadano setki spraw mafiosów z PO. Albo tacy czyści, albo aparat Ziobry do kitu. Natomiast setki "afer PiS" czeka w głębokiej kolejce. I widzę aferę SKOK. To kto bronił poddaniu skoków poddaniu kontroli KNF?  A ponoć i Amber Gold zaczynał za pieniądze skoków. Te interesy słynnych Biereckich twórców skoków to rozumiem, że ktoś inny prowadził. Taki szef KNF, przyjechał sobie do gabinetu i nikt go nie ścigał, a dopiero później na krótko aresztowano. A jak tam największa afera GetBack (Amber Gold to przecież pikuś przy tym).

Taki Banaś to wcale nie jest szczytowe osiągnięcie. Tylko drastyczny film zmusił kryształowych do odwrotu. Wcześniej mnożono komisje śledcze, a jakoś teraz nie da się żadnej powołać. Jak to jest więc z tym celowym niszczeniem Polski? Czym jest ten wydumany patriotyzm? Czy patriotyzm to posady wysokopłatne dla swoich i niekompetentnych? Wójt Obajtek to tylko dobry symbol. Człowiek od wszystkiego. Jego na prezydenta. Ostrołęka też zna hasło "teraz k... my". Misiewicze wcale się nie skończyli z odejściem Misiewicza.

Reklama I jak to było z tą tarczą. Może więcej szczegółów. Może podpowiem. Tarcza była ułomna, bo za chwilę była już zmieniana i znowu będzie zmieniana. Jeszcze co chwila doklejano do niej wątki w ogóle z nią niezwiązane, co można nazwać tylko ohydną manipulacją. I będą kolejne, bo znowu napieprzono. To tradycja uchwalać szybko i byle jak i zaraz zmieniać. A jak było za bliską granicą. Krótkie ustawy, krótkie wnioski, no i zaufanie do przedsiębiorców. Pieniądze od razu, sprawdzenie później. No bo jak można mieć u nas zaufanie jeżeli czołowy przedsiębiorca (dzisiaj premier ) przepisał majątek na  żonę i wstydzi się go objawić. Jak mówił prezes w zeszłym roku, wszystko miało być ujawnione. Ale co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Wracając do pierwszej tarczy to przeszła nawet przez Senat (a teoretycznie mogła być zatrzymana na 30 dni). Uznano, że mimo karygodnych wrzutek, przepisy trzeba uchwalić, aby ludzie nawet mało, ale aby coś szybko dostali.

A teraz dyskutant o nicku "gość".

Trudno zrozumieć wątek. Ale może coś rozbiorę. Jestem pytany czy brałem udział w pochodach pierwszomajowych i czy byłem w nich dzielny. W domyśle musiałem być strasznie nie-dzielny, bo wiadomo, że w okresie moich młodych lat pochody były w czasie szkoły obowiązkiem i tylko dzielni mogli w nich nie uczestniczyć.  Wyjaśniam więc trochę historycznie. Wtedy odbierało się to różnie w zależności od wieku. W podstawówce była to atrakcja. W szkole średniej już przymus, ale nie pamiętam, aby ktoś się buntował. W ramach buntu unikało się noszenia flag, albo umykało się wcześniej. Na poziomie studiów już nikt by mnie nie zmusił. A teraz znając historię i fakt, że święto 1 maja było tylko przyswojone przez komunę, to bym chętnie sobie pomaszerował, a to dobra tradycja (jeszcze amerykańska, a nie sowiecka).

Reklama Natomiast demonstracja w czasie pandemii bez ładu i sensu jest tylko butą w osłonie siły fizycznej (nawet wieniec złożony przez pojedynczego Obywatela RP został siłą wywleczony spod pomnika). A wracając do samej rocznicy, to jej obchodzenie przez lata jako faktu, który zawstydzać nas tylko powinien jest  aberracją. Czczenie karygodnych zaniedbań to normalne "odwracanie kota ogonem". Ta katastrofa to tylko wstyd dla kraju. Nie czci się jakoś pamięci Katynia. To było dawno i nie wzbudzi emocji. A emocje trzeba stale pobudzać. Taki przekaz Katyń, a tuż obok Smoleńsk, tak jakby była zbieżność pomiędzy tymi zdarzeniami. To obraża te tysiące rozstrzelanych polskich żołnierzy. Tym, którzy to robią, dalej proponuję, aby to przemyśleli i zmienili swoje przyzwyczajenia ( znam takie osoby prywatnie).

Do komentatora "M"

Tam zginęli Polacy. Tak zginęli. W ciągu roku ginie tysiące Polaków, w tym część niepotrzebnie. Każdy normalny kraj wyjaśnia wszystko do końca. Szczera prawda. Tylko zestrzelenie samolotu nad Ukrainą nie budziło żadnych wątpliwości i było oczywistą oczywistością. Bo nawet żadna wielka komisja nie była potrzebna, bo nie było to jakiekolwiek potrzeby wyjaśniania. W przypadku lotu do Smoleńska przyczyny nie były jasne. Wyjaśniono je i tyle. Pozostawiono pewne wątpliwości, ale drugorzędne. Sporna może być pełna rola generała Błasika. Nie wiadomo dlaczego składał meldunek Prezydentowi. Myślę, że można to by było może ustalić, ale komisja chyba nie chciała wchodzić w wątek, który mógłby być uznany jako polityczny. Wraku nawet za PiS nie sprowadzono. Według mnie nie ma takiej potrzeby. Nic to nie wnosi. Nawet technicznie byłoby to chyba niemożliwe. Jest to obecnie postrzępiona i niestabilna bryła. Jak ją załadować i na jaki środek transportu? Jeżeli trzeba by ją było pociąć na mniejsze kawałki kto by to miał zrobić? Byłby problem co z tym dobrodziejstwem zrobić w kraju.

Co do puszek z piwa to powiem,  że pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu budziło emocje. Ja osobiście uważałem, że jest to nadużycie. Był kiepskim prezydentem, złym dyplomatą, skłócał społeczeństwo. Fakt zameldowania bratu wykonania zadania był koszmarnym skandalem. Tego nie można było odebrać w kategoriach żartu. To było ośmieszanie państwa i demokracji. I tak przebiegała cała kadencja. Można prześledzić rok za rokiem. Nawet, gdy jego żonę szaman z Torunia nazwał czarownicą to nie wykazał się odrobiną honoru. Podobno bardzo go to gryzło, ale interes polityczny brata prezesa był ważniejszy niż poczucie honoru.

Reklama Wracając do puszek, to akcja nie była właściwa, ale był to rodzaj demonstracji przeciwko teoriom spiskowym i nieakceptowanym pochówku na Wawelu. Ponieważ dla młodych ludzi historia sprzed lat dwudziestu czy dziesięciu to już prehistoria to dam dodatek, aby przedyskutować rolę obydwu braci.  

Wybrane fakty z życia bliźniaków Kaczyńskich. Są synami Jadwigi i Rajmunda Kaczyńskich. Matka wbrew szumnemu marketingowi politycznemu Jadwiga Kaczyńska nie mogła być sanitariuszką w czasie powstania warszawskiego, bo nie była w tym czasie w Warszawie. Ojciec Rajmund był w czasie wojny członkiem AK. Po wojnie jednak jakoś nie miał wielkich problemów z władzą komunistyczną. Był wykładowcą na Politechnice Warszawskiej. Dziwnym trafem został właścicielem willi na Żoliborzu. Jak na czasy powojenne standard materialny rodziny był dobry. Bracia mieli dobry kontakt z matką, a z ojcem byli stale w sporze.

Pogrzeb Rajmunda Kaczyńskiego odbył się skromnie w roku 2005, a matki w roku 2013. Dlaczego o tym piszę? Widać, że Rajmund Kaczyński był w zasadzie tylko zaopatrzycielem rodziny w dobra materialne. Nawet na cmentarzu leży w innej mogile niż żona. Również teraz mówi się stale o odwiedzinach syna Jarosława na grobie matki. Tak jakby nie miał ojca. Te konflikty od dzieciństwa musiały wpłynąć na psychikę obu braci.

Lech Kaczyński z żoną Marią są pochowani jak wiadomo na Wawelu, ale ich nazwiska dominują na tablicy nagrobnej na Powązkach. Wymyślono coś takiego jak grób symboliczny. Takie zwyczaje są stosowane, gdy ciało zmarłego nie ma miejsca pochówku. Jest to więc na siłę próba budowania kultu zmarłych. Teraz więc koszmarna wizyta na Powązkach 10 kwietnia br. była też związana z promocją tego kultu. Oczywiście dla ocieplenia wizerunku odwiedzinami na grobie matki.

W roku 1962 bliźniacy jako 12-latkowie dostają rolę w filmie "O dwóch takich, co ukradli Księżyc". Trudno oceniać jak trafili do filmu, czy protekcjonalnie czy mieli dziecięce walory filmowe? Ale fakt tej roli jest często poruszany w ocenie ich życia.

Mimo dobrej pozycji finansowej nie mieli wielkich osiągnięć szkolnych. Znam trochę rodzin warszawskich z tzw. dobrych domów. Już wtedy zwracano w tych domach uwagę na naukę języków. Niestety obydwaj bracia byli językowymi abnegatami, co w dorosłym życiu objawiało się wielkimi kompleksami. Ich kontakty z politykami zagranicznymi były bardzo trudne.

Reklama Bracia byli bardzo solidarni. Jarosław Kaczyński miał stale problemy z nauką. W Liceum im. Joachima Lelewela miał problemy ze zdaniem do klasy maturalnej. W jego sprawie interweniował działacz partyjny i kurator oświaty Jerzy Kuberski. Dyrekcja szkoły i nauczyciele byli jednakże nieugięci, co w czasach komuny musiało oznaczać ich wielką determinację. Mimo zwołania nadzwyczajnej rady pedagogicznej, na którą przybył tenże kurator, nauczyciele nie poddali się presji i nie zmienili zdania. Promocja została przyznana już w innym liceum, co było działaniem łamiącym podstawowe reguły kształcenia. Ale łamanie zasad to stały wątek w życiorysie Jarosława. Tak więc jakieś legendy o antykomunizmie rodziny Kaczyńskich to czysta demagogia. Jarosław omawia ten fakt jako prześladowanie (wyraźnie chcieli, abym nie zdał). Tak więc biedak, był od początku prześladowany. Zapewne były to przy okazji tzw. problemy natury wychowawczej. 

Przy okazji należy stwierdzić, że orłem być nie mógł. Występ z węglowodanami w Ostrołęce tylko to potwierdza. Jego popisywanie się w czasach obecnych rzadko używanymi słowami (można postudiować słowniki języka polskiego i takie wyłowić) świadczy o wyraźnych kompleksach, które zapewne hoduje od czasów szkolnych. Lech jako lepszy uczeń przeniósł się też do nowej szkoły. Bracia skończyli później Wydział Prawa UW.

Lech pracował w Gdańsku, gdzie poznał żonę Marię, osobę wykształconą i sympatyczną. Przez to, że pracował w Gdańsku, mógł poznać Lecha Wałęsę. Wałęsą zaprosił go jako prawnika do rozmów w Magdalence poprzedzających Okrągły Stół. Lechowi nie przeszkadzało to, że bierze udział w rozmowach z "komuną". Kieliszkowe zdjęcia są faktem i dorabianie teorii, że nie wypadało "pić z komuną" jego wyznawcy mogą ocenić. Lech Kaczyński nie pojawił się już przy "Okrągłym Stole". Ponoć chciał koniecznie wymóc uczestnictwo w tym wydarzeniu brata. Ponieważ żaden z nich nie był znaczącym opozycjonistą, to udział Jarosława uznano za fanaberię Lecha.

W żadnym z numerów Tygodnika Solidarność z roku 1981 nie pojawia się nazwisko braci. A występowały tam setki nazwisk działaczy Solidarności. Również w trakcie wprowadzenia stanu wojennego Jarosław nie został przez władze uznany za osobę znaczącą w opozycji. Gdy inni lądowali w więzieniach, Jarosław spał słodko u mamy na Mokotowie. Stąd wierszyk "13 grudnia spałem do południa". Historię doktoratu Jarosława Kaczyńskiego "odnalezionego" po ponad 30 latach można wyczytać w internecie. Też jest to historia dająca wiele do myślenia. Los uśmiechnął się do braci Kaczyńskich, gdy Lech Wałęsa czuł się niedoceniony i ruszył do tzw. "wojny na górze". Bracia przydali mu się wtedy. 

 

Jednakże "miłość" skończyła się szybko i odprawił ich "ze służby". Zapewne chcieli prowadzić własną egoistyczną politykę, na co Wałęsa nie mógł pozwolić. Po tym fakcie nielojalni bracia zaczęli działać w wąskiej grupie organizując demonstracje z naczelnym punktem palenia kukły Wałęsy i zarzucając mu agenturalność, nazywając go Bolkiem. Wałęsa stale był nękany tym zarzutem, ale został już w pełni oczyszczony. Po prostu bezpieka fałszowała materiały. Ale niewdzięcznicy musieli "szaleć". Notabene ich kompanem w tych działaniach był obecny Prezes Narodowego Banku Adam Glapiński (ten od wysokich blondynek i szefa KNF Chrzanowski).

Strzałem w dziesiątkę Jarosława Kaczyńskiego było powołanie 15 marca 1990 roku Fundacji Prasowej "Solidarność" i uwłaszczenie się na majątku po zlikwidowanym koncernie "Prasa-Książka-Ruch" oraz powołanie partii Porozumienie Centrum. Adres Srebrna 16 to symbol całej kariery tego człowieka. Dochody z nieruchomości zawsze dawały podstawę do przeżycia grupie ludzi związanych z Jarosławem Kaczyńskim. Mania zaznaczenia się braci jako postaci wybitnych cechowała Lecha do końca życia, a Jarosława do tej chwili. Ich jedyną "zasługą" było tzw. zjednoczenie prawicy. Prawica (czy pseudoprawica) dostrzegła, że są im potrzebni do władzy i tak się to toczy przez kolejne lata. Potrzebny jest im jak Putinowi wróg. To jednak są jego sprzymierzeńcy. Wszelkie granice są przekraczane. Wiernych, ale miernych i pazernych cały tłum zawsze otaczał braci.

Wrócę do dwóch wydarzeń z pokazujących w pełni rys charakterologiczny Jarosława Kaczyńskiego.

Słynna scena z wtargnięciem na trybunę sejmową "bez trybu". Przyjęło się mówić, że całe to karczemne wystąpienie było wywołane silnymi emocjami. Ja sądzę inaczej, to była tylko bardzo sugestywna gra. Ta wykrzywiona twarz to wystudiowana poza. Zarzucić komuś morderstwo (przy okazji i 95 innym osobom) bez najmniejszych dowodów może tylko cynik, albo wariat (rzucone było nawet nie do znienawidzonego Tuska, ale do jakiejś szerokiej grupy ludzi, no tych, którzy nie godzą się na jego fanaberie). Przy okazji odrzuca prawdę, bo udział w uzależnieniu psychicznym słabszego bliźniaka go obciąża.

Kolejne to demonstracje siły 10 kwietnia. Nikt nie śmiał utrzymać reguł, gdy łamał je wódz. Ci co mieli maseczki to je ściągali, aby nie odstawać. Błaszczak lekko spóźniony meldował się z trwogą, że może  być niezauważony. Wódz ustawiał towarzystwo według swojej wizji. Przesuwali się wszyscy jak marionetki. Minister Łukasz Szumowski jakoś wykpił się z tego cyrku, ale w ocenie kluczył jak stary lis. O tym, że to dobry żołnierz tej nieciekawej grupy, dowodzi wiele faktów. Jak ktoś nie wierzy, to niech przeczyta artykuł w "Tygodniku Powszechnym" z 06.04.2020 "Sztukmistrz z Anina". Tak jest lepszy od poprzednika Radziwiłła. Świetny manipulant. Wyrósł teraz na męczennika. Ale to wierny żołnierz "dobrej zmiany". A Radziwiłł jako geniusz administracji (obecny wojewoda mazowiecki) wysyła samotne matki z nakazami pracy do walki z pandemią, a później karze je karami administracyjnymi po kilka tysięcy złotych w przypadku nawet uzasadnionej odmowy. Kolejny "miszcz".

Reklama I mamy to co mamy. Polska pośmiewiskiem i ciężarem w Europie. Szczegóły można znaleźć w internecie.

A co z uczestnictwem Polski we wspólnocie europejskiej? Niestety marnie to widzę. Bliżej nam będzie do Rosji. Słynne 27:1, wysyłanie ostatecznych werdyktów Trybunału Unijnego do rozpatrzenia przez odkrycie towarzyskie wodza. No niby prezes mgr Przyłębska dobrze gotuje (w wymiarze sprawiedliwości była całe życie w ogonie). Brak wejścia do strefy euro niesie już teraz skutki nieskorzystania z dobrodziejstw bankowych Unii. Polska ma teraz  wszystkie wady wodza, który nigdy nie miał przyjaciół. I z Polską jest niestety teraz tak samo. A kolega Putin ręce zaciera.

I na koniec znowu odwołam się do mistrza Kochanowskiego. Wyciągajmy wnioski ze szkód. Niech głupota i pazerność nie dominuje w Polsce.

Być może rozpisałem się zbyt długo. Ale młodzi naprawdę nie znają historii. I trochę wiedzy może "łykną".

O autorze

Stanisław Giżycki - od wielu lat związany z turystyką i ekologią. Założyciel stowarzyszenia "Ekomena" działającego w Ostrołęce i regionie, przewodnik górski, były pracownik państwowych służb ochrony środowiska, obecnie na emeryturze.

Więcej felietonów w dziale "Krzywym okiem".

Wyświetleń: 3969 komentarze: 74
19.04.2020, 18:05r. Drukuj
Powrót


Jerzy Brojek @ 18:46, 19.04.2020

IP: 178.235...112

Znający mnie bliżej wiedzą że nie jestem szczodry w pochwałach, ale ten tekst
jest naprawdę bardzo bardzo dobry. Już go zarejestrowałem nie tylko w pamięci
komputera, ale dla pewności także na pendriwie. To solidny kawał naszej Polaków
historii najnowszej. Dziękując za to opracowanie Autorowi - serdecznie Go pozdrawiam.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 19 kwietnia 2020 roku.

WIESŁAW @ 19:04, 19.04.2020

IP: 37.249...7

Rzadko kiedy trafia się CZŁOWIEK w dzisiejszych porąbanych czasach . Szacunek dla Pana . Dopisuję się do Pana Jerzego . Zapraszam na jacht po całej awanturze i ... ani słowa o polityce . Tylko wiatr w wantach i szum w głowie od nalewki . Dotyczy to Pana i Pana Jerzego . Dotrę z propozycją przez naszych wspólnych znajomych .

Nie Bolek @ 19:21, 19.04.2020

IP: 79.184...67

Piszesz Pan że. Wałęsa stale był nękany tym zarzutem, ale został już w pełni oczyszczony. Tak ? A kto go w pełni tak oczyścił ?

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 19:23, 19.04.2020

IP: 188.146...26

Kim jest autor? Dobrze, że nie rządzi.

M @ 19:24, 19.04.2020

IP: 94.254...108

Krótko mówiąc wszystko to co PIS robi to złe i podlegające krytyce. Wszystko co robią oponenci nawet złe wytłumaczalne i zrozumiałe.
Co do tonażu ładunku - może tu o objętość chodziło a nie tony?
Tu najlepiej pasuje taka historyjka: "Siedzi stara ciotka na kanapie i patrzy jak rodzina w popłochu gasi pożar. Te Franiu z wiadra ci się wylewa, teraz tam lej nie tu, woda inna lepsza, czemu nie macie więcej gaśnic itd. itp.."

Andy @ 19:24, 19.04.2020

IP: 83.21...102

Jestem pod wrażeniem. Wyrazy najwyższego uznania.

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 19:50, 19.04.2020

IP: 37.30...205

M, wygląda na to, że gdyby autor był na pokładzie tupolewa to do katastrofy by nie doszło, wziąłby stery i bezpiecznie wylądował.

To nasz regionalny Chuck Norris.

WIESŁAW @ 20:19, 19.04.2020

IP: 37.249...7

Przeceniony 19 : 50 . Słowa piosenki " mniej niż zero " do ciebie pasują . Nie widzisz różnicy między twoimi wypocinami a tym artykułem ? Podpierasz się M ? Takich będzie więcej . Czym póżniej się odezwiecie tym póżniej dowiemy się o waszej nędzy intelektualnej .

M @ 20:43, 19.04.2020

IP: 194.50...224

Wiesław taka mała uwaga techniczna nie stawiaj spacji przed .,? Przy cudzysłowie też jest nie bardzo - powinno być "mniej niż zero" a propos tej " nędzy intelektualnej".

tak tylko... @ 20:47, 19.04.2020

IP: 2a01:110f...29e9

"dociekliwy" Stanisław G. , może niech równie szczegółowo opisze Tuska - ze szczególnym uwzględnieniem tego, kto wyłożył miliony marek na założenie KLD ! to na prawdę ciekawy temat, ale ci co tą kasę wyłożyli - to zyskali 10000 kronie , przejmując naszą Polską gospodarkę za bezcen, głównie w czasie jak rudy folksdojcz i jego banda byli przy korycie.

. @ 21:00, 19.04.2020

IP: 5.173...179

Precz z Rosją precz z Niemiecką unia europejska .Precz z płatnymi pseudo ekologami.

Rogaś z Doliny Roztoki @ 21:08, 19.04.2020

IP: 178.235...187

do nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 19:23, 19.04.2020IP: 188.146...26
""Kim jest autor? Dobrze, że nie rządzi.""

W przeciwieństwie do Ciebie autor to jest KTOŚ !!!!

OMG! @ 22:02, 19.04.2020

IP: 5.173...105

To już 10 lat po zamachu w Smoleńsku? Kurcze jak ten czas szybko leci...

WIESŁAW @ 22:20, 19.04.2020

IP: 37.249...7

Do M . Życie rzuciło mnie tam gdzie przez bardzo długi okres nie miałem do czynienia ze spacjami i innymi zawiłościami języka . Takie błędy to oczywiście nie powinny się zdarzyć ale nikt nie jest perfekt . Na pewno nie dorównam tu autorowi artykułu , Kowalskiemu czy Panu Jerzemu ale na pewno jestem lepszy od setki Was pozostałych . Wolę porozmawiać z chłopem na miedzy niż prowadzić dyskusję z tym od Carycy Katarzyny a przeceniony to taki właśnie typ co tamten . Bełkot .

Mrj @ 22:47, 19.04.2020

IP: 94.254...161

Wiesiek ty jesteś starym impotentem z fantazjami mercedes jeszcze śmiga?

Sk/mUTEK @ 23:00, 19.04.2020

IP: 185.166...49

A pisałem już wielokrotnie. OSTRZEGAŁEM.

Efekt uboczny zamknięcia ludzi w domach.
Trzeba było wcześniej zamknąć TVN
A tak.
Ilu teraz na ulicach pojawi się wariatów ?
Co są święcie przekonani, że te kre..ty..ni..zmy TVN owskie, to sami wymyślili.

Jak nic, za chwilę wyjdą na ulice i będą walczyć o demokracje bez wyborów.
Będą się podpalać i rzucać pod koła samochodów.

Jak to leczyć.
Jak leczyć ludzi bez mózgu ?


laughing laughing laughing

Sk/mUTEK @ 23:12, 19.04.2020

IP: 185.166...49

Sam artykuł po za tym, że jest długi nic nie wnosi do żadnej kwestii.

Po prostu głupi, nie spójny, bez żadnych własnych przemyśleń.
Żadnych własnych, przemyśleń
Ani nawet jednej własnej myśli.

Sterta propagandy TVN, Newsweka i GW.

Następny dowód, że TVN to niszczy ludzkie umysły.

Jak to działa.
Prosto.
Podsyca się nienawiść do ludzi.
Aż ludzie przestają łączyć proste i logiczne fakty.

Ot tyle.

laughing laughing laughing

Kosa @ 23:17, 19.04.2020

IP: 98.116...37

nie wiecie, dlaczego rubryka .... ZMARLI,.. nie jest aktualizowana........... czyzby ta z kosa poszla na urlop.....
czemu ministerstwo zdrowia zakazalo informowania spoleczenstwa o ilsci zgonow
w calej Polsce.........

Sk/mUTEK @ 23:24, 19.04.2020

IP: 185.166...49

Kilka konkretnych uwag.

Dla tych co nie oglądają TVN.
Chodzi o MÓZG.

Skrót

*** Spóźnił się Kaczyński a potem to jak w filmie „Oszukać Przeznaczenie””
Jestem pod wrażeniem. Umysł najlepszego autora powieści SF.

*** Atmosferę popsuł Brudziński a Putin to „człowiek racjonalny „
Cóż za odważna krytyka Putina. Wielkość umysłu poraża.

*** „Lecha Kaczyńskiego, bo był osobą w polityce międzynarodowej bez znaczenia. „
- Przy wielkości pana. Któż się może równać ?

*** Prezydentura Kaczyńskiego to "spieprzaj dziadu" do bezdomnego, czy "ta małpa w czerwonym"
- Tak bezstronnego podsumowania prezydentury prezydent Kaczyńskiego to jeszcze nie czytałem. Gratuluję. Cóż za obiektywizm a do tego i myśli własnych. Wszystkie własne z pewnością. No kto by je mógł wymyślić po za panem.

*** Obrażono Rosjan i się popsuło.
- Ojej jaki gigantyczny opis relacji międzynarodowych, Coś naprawdę wielkiego.

Wszystkie te WIELKIE MYŚLI są wyłącznie pańskie.
Wszystkie.

laughing laughing laughing

Ps.
To jest ten przypadek, gdzie nie wolno dyskutować.

WIESŁAW @ 04:51, 20.04.2020

IP: 37.249...7

No i mamy wypowiedż smutnego futka . Tak - masz rację . Wszystkie te myśli są wyłącznie autora i tu jest klasa gościa .Ty piszesz co TVP wam przekazuje . Mrj - nie chciałbyś może puścić swoich dziewczyn ze mną na przejażdżkę tym mercedesem pomimo mojej impotencji ? Nawet nick taki jakiś cienki . Nie stać Cię podpisać np. imieniem ? Czekam na następnych orłów . W domu moja złośliwość starcza nie może podskoczyć - żona lepsza w te klocki to chociaż tu się poużeram z futkami i innymi nawiedzonymi .

Sv @ 06:21, 20.04.2020

IP: 217.214...41

No i trolke mają problem. Bo jak prawdę jrytykować? Więc dalej utarte schematy.

Autor-dobra robota.

ORMO @ 06:27, 20.04.2020

IP: 2a02:a312...cf2b

Matko Boska!

Ciekawy @ 06:52, 20.04.2020

IP: 83.24...102

Warto byłoby podać źródło tych informacji, bo przecież autor z palca ich nie wyssał ??

Seba @ 07:54, 20.04.2020

IP: 89.77...94

jest pewne, że wydrukuję sobie i zachowam dla moich znajomych ten Para tekst. Dziękuję!!!!Hejterami niech się Pan nie przejmuje, bo szkoda czasu i tyle. Obelgami rekompensują sobie brak wiedzy, zacietrzewieniem brak argumentów.czekam na więcej Pana artykułów.

Seba @ 08:20, 20.04.2020

IP: 89.77...94

Gwoli uzupełnienia: ojciec pp.Kaczyńskich wbrew przeszłości AK-owskiej był na kontrakcie chyba w Libii i sekretarzem POP na Politechnice. Tak nagradzano za komuny
byłych AK-owców???W czasach, gdy gnębiono patriotów, doprowadzano do nędzy ich rodziny.

Do Sk/mUTEK i nieradiomaryjny @ 08:26, 20.04.2020

IP: 78.152...89

Nie wiem czy wy ten artykuł chociaż trochę zrozumieliscie. nie sądzę. W/g mnie troll piszący za kasę zachowuje się jak Judasz który sprzedał Jezusa za 30 srebników. Takich ludzi spotykam wsród również kleru.W odróżnieniu od was Judasz miał trochę honoru bo się powiesił.U was tego nie ma.

Powiem tak @ 08:32, 20.04.2020

IP: 176.109...213

Powiem tak,fajnie dziś żyje się bez wieloletnich politycznych procesów sądowych,bo nikt nie odpowiada za największe zbrodnie i ludobójstwa.Pomimo,że mordowano prawych Polaków gdzie tylko popadło,nawet za to że ośmielali się katom napluć polskością w ich szkaradne mo.rdy......Teraz dobrze jest,jest święty spokój,nikt nikogo nie oskarża o spowodowanie katastrofy nad Smoleńskiem.Dzięki spostrzegawczości mędrca nad mędrcami Rado Sikorskiego z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ,winni są dwaj piloci i prezydent,ale oni sami wydali na siebie wyrok,więc sprawa przyschła jak wiele innych podobnych ran zadanych nam Opatrznościowo za złe sprawowanie wobec ustalonego w Jałcie porządku.
Czy się komu podoba,czy nie,trzeba nam trzymać się ustalonego przy okrągłym stole ładu,porządku i szanowania wszystkich JEGO uczestników,albowiem lista zemsty na
którymkolwiek z nich,jest jeszcze nie zamknięta a co do 96 osób,to już przeszłość
taka sama jak Katyń.
Czy już wybraliśmy przyszłość?chyba tak,tylko bardzo brakuje reaktywacji
Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.Kto się tym zajmie,no kto?

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 08:36, 20.04.2020

IP: 188.146...229

Do Sk/mUTEK i nieradiomaryjny, to ten tekst jest za kasę? Za 30 srebrników pisany?

mk @ 08:45, 20.04.2020

IP: 188.146...55

Dobry artykuł.
Powinno być jeszcze o generale w kokpicie pilotów i ignorowaniu ostrzeżeń systemu przez pilotów....."pull ap" itp.
"Oświeceni inaczej" nigdy tego nie przyjmą do wiadomości......dla nich teorie spiskowe i puszki z parówkami są wzorem specjalistów od lotnictwa itp...
W dzieciństwie składałem i kleiłem bardzo dużo modeli samolotów,więc też mogę być super specem 😁😁😁😁

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 08:49, 20.04.2020

IP: 188.146...229

mk, tak, dobry artykuł, jest "na kursie i na ścieżce."

Aaa @ 08:49, 20.04.2020

IP: 80.187...57

Ciekawi mnie co znowu z...ebali w innej dziedzinie ze chcą ta debata zatuszować nie kompetencjie TVP które blokuje filmy na YT które obnazaja ich kłamstwa i niekompetencje.
Według ,,naszej" czyt.rządowej propagandowej TV lek na corona wirusa zabił 11 osób chociaż nie było jeszcze testów na ludziach.

Gg @ 08:53, 20.04.2020

IP: 80.187...57

,,Zamach" ludzie nie dajcie robić sobie wody z mózgu zamach to najwyżej brzoza mogła wziąść może poprostu zgubna była brawura i chęć czegoś udowodnienia przed wyborcami

Powiem tak @ 08:57, 20.04.2020

IP: 176.109...213

Lewice leniwie drzemią,jak''wyzwolicielska armia''na prawym brzegu Wisły w 1944 r. i chyba wstyd,żeby''faszystowski''PiS dziś reaktywował im komunę,czekają na gotowe?

Łał @ 09:04, 20.04.2020

IP: 188.146...251

Łał świetny artykuł. Dawno takiego nie czytałem. Nawet jesli to tylko wlane przemyślenia autora to naprawdę bardzo dobry tekst

hji @ 09:19, 20.04.2020

IP: 37.47...194

nie ma rubryki zmarli, mało tego zabronili lekarzom wypowiadania się w tv , śmierdzi na kilometr, bo po co ten korona wirus (wymyslony) tym hu...jom na wszystko zezwala

do wyzej hji @ 09:38, 20.04.2020

IP: 83.6...220

jak ty to napisales Zycze Zdrowka na umysle ------ haniebnych wpisow ciag dalszy

wiszący dzik @ 09:54, 20.04.2020

IP: 83.24...55

Według wszelkich przesłanek pamiętny lot do Smoleńska był to lot wojskowy ( samolot był 36 pułku lotnictwa, prezydent był zwierzchnikiem wojska, piloci byli wojskowi, jeszcze może więcej by się znalazło cech woskowych tego samolotu ). Dlatego to takie wazne bo sledztwo w sprawie katastrofy sam. wojskowego prowadzi się według innych procedur. Procedur o wiele korzystniejszych dla strony Polskiej. A dlaczego zakwalifikowano lot de facto wojskowy jako cywilny? A!! - to już się nie mnie pytajcie. I do tego wcale nie jest potrzeby wrak samolotu.

Obserwator @ 09:58, 20.04.2020

IP: 217.99...134

Najbardziej chce mi się śmiać z ludzi, którzy wibszuja autorowi tego artykułu, zaraz po autorze. Przecież to jakby pościć fakty z tvn.. Poziom artykułu, wy wiesniaki chyba artykułów nie czytacie, skoro ten jest ok. Panie Stanie emerytura chyba nie służy, nie pamiętam nigdy takiej zajadłości w stosunku do kogoś bo nie jestem w stanie określi tych wypocin mianem twórczości, te felietony to jakby Kowalskiego z komentarzy dali na główną stronę.. Parafrazując głównego bohatera raz jeszcze powtórzę spieprzaj dziadu..

MAREK @ 10:19, 20.04.2020

IP: 83.24...106

Te,OBSERWATOR mam taki wierszyk dla ciebie : Raz bezdomny kundel,co po wiosce hasał,przyleciał do burka z wieściami ze świata.Coś o wolności prawił mu psiajucha,burek go pogonił na długość łańcucha!

Łał @ 10:19, 20.04.2020

IP: 188.146...251

Artykuł pokazuje niezaprzeczalne fakty, że....król jest nagi (a w miejsce króla wstawcie sobie prezesom, klamxzuszek długopisek) i to chyba przeciwnikow autora tekstu po prostu boli. Zaraz ktoś napisze że jestem za po przeciwko pis. Nie jestem ale tekst jest po prostu w sedno.

mk do nieradiomaryjnego @ 10:40, 20.04.2020

IP: 188.146...55

Tępy koparkowy lemingu....
Odejdź na drugi krąg też było....
Gdy kierowca auta jedzie we mgle o na śliskiej nawierzchni a żona z boku ponagla aby jechał szybciej do domu, to po wypadku czyja będzie wina?
Drogi i mgły oraz oblodzenia?
A może wina gderajacej żony?
Czy po prostu wina kierowcy bo to on prowadzi i kieruje autem?

Pisałem kiedyś i potwierdzam dalej....to że małpa zeszła z drzewa i stojąc na dwóch kończynach, naśladując człowieka stuka patykiem w klawiaturę komputera,
to nie oznacza że stała się człowiekiem......
Także koparkowy tępy leming nigdy nie będzie w pełni człowiekiem a tym bardziej inteligentny....
Spadaj na drzewo tę....paku z tego dołu społecznego.

Sk/mUTEK @ 11:44, 20.04.2020

IP: 185.69...66

Z niechęcią wielką, odrazą i wstrętem, ale odniosę się do tez wymyślonych przez TVN i G.ów. Wyborcze a powtórzonych przez autora.
Obrzydliwe.
Obrzydliwe.
Obrzydliwe.
O ile TVN i Gów. Wyborcze wymyślali te obrzydliwe oszczerstwa przez 10 lat
. To w tym .obrzydliwym grafomańskim zbiorze, mamy całe 10 letnie podsumowanie.
Różnica jedyna to taka, że to zbiór obrzydlistwa jest nie chronologiczny.
Myślę, że nikt, nawet Ci co wymyślali te oszczerstwa nie zamieścili by tego w takim zagęszczeniu.
Obrzydliwe.
Obrzydliwe.
Obrzydliwe.
Obrzydliwe obrzydlistwo.
A redaktor i redakcja, która opublikował tak obrzydliwy artykuł, może się pochwalić nie wątpliwą słynną bezstronnością dziennikarska TVN.
Obrzydliwe.
Obrzydliwe.
Obrzydliwe.
Obrzydliwe.
Obrzydliwe.

No i odniosłem się chyba do wszystkich wątków. Jak bym, któryś pominął niechcący to poproszę o zwrócenie uwagi.
Odniosę się i do niego.

Kto zbiera takie obrzydliwe rzeczy w umyśle.
Jak z tym normalnie, żyć, położyć się spać, z ludźmi rozmawiać ?

Obrzydliwe.
Obrzydliwe.
Br...


Z tydzień na ta stronę nie zajrzę.
Obrzydliwe.

laughing laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:53, 20.04.2020

IP: 78.152...118

"Terrain ahead - pull up, pull up".

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:11, 20.04.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"mk, tak, dobry artykuł, jest "na kursie i na ścieżce."

Tępy naziolu, masz tam w tej swojej "koparce" system zabezpieczenia przeciążeniowego???
Bo jeśli tak, to co robisz, jak on Ci daje info, że masz przeciążenie na maszcie - opuszczasz, czy olewasz, słuchając z boku, że "dasz radę"???

Tępy naziomu, czy Kotowski przeprosił już za:

1. "Ujadającą sforę", którym to mianem określił przeciwników budowy elektrowni?

2. Pozostawienie miasta ze 130 milionowym długiem?

3. Doprowadzenie do cofnięcia przez PiSowskiego wojewodę dofinansowania na remont ul. Blachnickiego?

4. Dodatkowe koszty poniesione przez miasto, bo nie znaleziono fachowca, który określiłby, czy w filarach mostu jest zbrojenie?

5. Przeprawę zastępczą, na której trzeba było kilkakrotnie zmieniać nawierzchnię bitumiczną?

6. Zagrożenie zrujnowania budżetu, poprzez niedotrzymanie umowy z ministerstwem dziewictwa narodowego, na budowę muzeum bandytów?

7. Nie zakończenie z zakładanym terminie, remontu ul. Ostrowskiej?

8. Fontannę za 1,2 mln zł?

9. Sprzedaż OPECu?

10. Umorzenie, jednej z najbogatszych firm w regionie, ponad 70 tys. podatków należnych miastu, od właściciela której kupił dom?

11. Tolerowanie łamania przez Ostradę zapisów w dzienniku budowy i niedotrzymywania terminów zakończenia inwestycji?

12. Przynajmniej tolerowania wprowadzania cenzury prewencyjnej w kinie, będącym miejska spółką, czyli podlegającym Prezydentowi?

Przy okazji, tego ostatniego, czy Kotowski wniósł już pozew przeciwko Zbigniewowi Hołdysowi, który zarzucił mu zachowania cenzorskie?

Pamiętaj, pod każdym Twoim wpisem, znajdzie się mój z tymi pytaniami.

Do sk/mutek z godz.11.44 @ 12:19, 20.04.2020

IP: 188.146...55

Nie zaglądaj ....nikt po tobie nie będzie płakał 😁😁😁
Gdy ktoś lub COŚ posiada tzw. inteligencję i zdolność logicznego rozumowania to potrafi wyciągnąć wnioski....
Zamach 😁😁😁😁kurczę na kogo i po co,oraz dlaczego?
Umysły i mózgi wielkością jak u gołębia 😁😁😁 nie obrażając gołębia 😁😁😁😁

normalny @ 12:31, 20.04.2020

IP: 5.173...170

Ok wszystko sie zgadza ,tylko problem co będzie po nich , kto za to zapłaci
Wiem oczywiscie ze my ale kto za to odpowie , i wydaje mi się że to będa ci po nich
a nie wiemy kto ale już współczuje sobie i im
Jak sie pomyśli można zrozumieć
Pozdrawiam Panie Stanisławie świetnie napisane
Prosze nie słuchać upośledzonych oni naprawdę nie sa winni sa tylko chorzy

ada @ 12:45, 20.04.2020

IP: 178.235...217

To nie jest tekst tylko wizji autora.Widzę tu przemyślenia moje w 100%.
Nie jestem ani za PIS ani PO.Dzięki dla autora.

Komuch @ 13:27, 20.04.2020

IP: 79.184...67

Komusze syny, łączcie się . I gonić tych co nie są za nami. Kowalski, Wiesław. W pełni was popieram . Wiesław, a zapomniałeś dodać ,tow Wiesław ?

normalny do J Kowalskiego @ 13:40, 20.04.2020

IP: 5.173...170

Nie cytuj,nie wypisuj nic co My wiemy ,stajesz się żenujący i mdły
Nie opisuj cytuj istniejacej sytuacji ,ale proponuj co zrobić by było lepiej
W wielu wypadkach zgadzam się z tobą ,ale wielu widzi w Tobie obrońcę ratusza
Chcesz aby inni uważali cię za inteligentnego zabłyśnij ,,albo zaświeć choć ,te ciągłe irytujace przypominanie jest nie na miejscu i np mnie się przyjadło .Może innych to egzaltuje ale do wielu to nie dociera
STAJESZ SIE NUDNY

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:52, 20.04.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"przypominanie jest nie na miejscu i np mnie się przyjadło"

To go nie czytaj.

A, nie przejadło Ci się kłamstwo Tępego naziola, które przemyca wraz z każdym swoim wPiSem w nicku?

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 13:53, 20.04.2020

IP: 188.146...229

wiszący dzik, za organizację tego lotu odpowiada ministerstwo obrony narodowej i ministerstwo spraw zagranicznych.

mk, ale dużo argumentów napisałeś.

Uważam, że gdy autor pisał ten tekst, to na pokładzie zabrzmiał mu alarm:

Terrain ahead - pull up, pull up
terrain ahead - pull up, pull up
terrain ahead - pull up, pull up
...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:23, 20.04.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"mk, ale dużo argumentów napisałeś."

Tępy naziolu, w porównaniu do Twoich, to faktycznie było ich dużo.

NaPiSz nam może, ile kasy Antek Policmajster wydał na te swoja pseudo komisję i co się dzieje z jej wcześniejszym przewodniczącym, niejakim Berczyńskim, który w dużym pospiechu wyjechał do USA.

. @ 15:16, 20.04.2020

IP: 5.173...179

Przecież to rudy odpalił Kaczynskiego.

Paweł G @ 16:25, 20.04.2020

IP: 31.41...134

Ponownie dużo lania wody na wszystkie tematy, z koronowirusem włącznie i to nie o turystyce i eklogi, na której jak wynika z opisu w stopce, Pan się zna. Nie lubi Pan PIS-u i tyle. Trzeba to pisać wprost. Już wolę Pana o niku Jan Kowalski. Wali obuchem po Kościele i PIS zawsze i praktycznie podczas każdej dyskusji. A cha: jeszcze nienawidzi Kotowskiego. Po co Kurski (ciemny lud to fałszywka T.Lisa), Morawiecki, Duda? Kmorowski? A na czyje polecenie funkcjonariusze energicznie poszukiwali „Aneksu” w Pałacu Namiestnikowskim, ale dopiero 12 kwietnia wieczorem okazało się, że znajduje się on w sejfie Aleksandra Szczygły, Szefa BBN przy prezydencie Kaczyńskim, który również zginął w tej katastrofie. Nie za bardzo wypadało wręczać nominację nowemu szefowi BBN o północy, bo mogłoby to zrodzić pytania o przyczyny takiego pośpiechu, więc pan generał Stanisław Koziej otrzymał ją 13 kwietnia rano i już jako nowy szef Biura sejf otworzył i w ten sposób „Aneks” został odpowiednio zabezpieczony. Jak Pan myśli, po co ten pośpiech?
Od dawna w polskim lotnictwie wojskowym i cywilnym nie ma porządnych specjalistów badających wypadki lotnicze. Tego lotnictwa jest tak mało, że pozyskiwanie specjalistów-praktyków jest praktycznie nie możliwe. I tak jak w życiu: zdecydowana większość "uczonych w piśmie" ma zapatrywania lewackie (peowskie, peeselowskie, eseldowskie ,jak zwał tak zwał) poglądy. A że zginęła wierchuszka pisowska (prezydent Kaczyński plus notable z nim związani) oraz generałowie, których często budował poprzez kolejne mianowania i awanse, to komisja napisała taki raport jak trzeba i Rosjanie oczekiwali.
Współudział Rosjan poprzez infrastrukturalny bardach, brak zadziałania (zamknięcie lotniska) jest oczywisty. Dróżnik, który nie zamyka szlabanu na przejeździe kolejowym przy praktycznie braku widoczności naraża potencjalnych pasażerów podróżujących pojazdami na wypadek, a nawet na pewną śmierć.
Jedyne zdecydowane działanie podjęto wobec Bogu ducha winnych żołnierzy: pilotów i obsługi naziemnej z 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego (został rozwiązany), a powinny być rozwiązane i rozgonione na 4 wiatry wszystkie komórki ministerstw i ich stan osobowy, które choćby w sposób pośredni brały w organizacji tej wizyty (wszyscy od PO zaczynając a na PIS kończąc!).
A tak na koniec to pewna anegdota związana z pewnikami zapisanymi w książkach (w różnych raportach również). Pamiętam jedną z lekcji historii ( za tzw. komuny) w Technikum Mechanicznym w Wojciechowicach, zajęcia prowadził śp. profesor Henryk Maćkowiak. Tematem był między innymi wpływ Wielkiej Rewolucji Październikowej na odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r( nie pamiętam, jaki nieszczęśnik napisał ten tekst w podręczniku) i jedna z koleżanek wzorowo recytowała zawarte tam tezy. Pamiętam jak dziś, szept sceniczny Pana Profesora, który puentował jej wypowiedz: cytując słowa Wiaczesława Mołotowa o Polsce, jako pokracznym bękarcie traktatu wersalskiego.

krzys @ 17:17, 20.04.2020

IP: 185.166...9

Smutny człowieczku, faktycznie przedstawione życiorysy są obrzydliwie prawdziwe.

Kenol @ 17:48, 20.04.2020

IP: 178.235...31

Świetny tekst,chociaż każdy z tematów jeno "liźnięty".Pozdrawiam autora.

Rys @ 18:20, 20.04.2020

IP: 31.60...146

Bzdury wyssane z palca .Żadnych faktów tylko oszczerstwa propagandowych uboli. Gość z SLD pisze coś czego nawet nie rozumie i nie potrafi ogarnąć jakiś bełkot .Bez Autorytetu człowiek piszący takie brednie .Wręcz czerwoną zarazą nazwać mogę tego pseudo redaktora .Gubi się nawet we własnych myślach .Dyrdymały przed wyborcze.

krzys @ 18:27, 20.04.2020

IP: 185.166...9

Panie rys, to wszystko jest do sprawdzenia tylko chęci potrzeba. Jeśli coś krytykujesz to wskaż co jest nieprawdą, ogólniki jakimi się posługujesz psu na budę się zdadzą.

Rys @ 20:09, 20.04.2020

IP: 31.60...146

Samolot wojskowy piloci wojskowi czyli żołnierze .Więc kto powinien zająć się śledztwem a nie zajął .Zaniedbanie celowe .Zginą Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński a nie Kaczyński tylko .Zginęli Oficerowie Polscy Przedstawiciele Plskiego Rządu a nie PIS czy Pisowscy agenci .Brak szacunku dla Polski i Polskości w tym referacie czy też próbie streszczenia Życiorysu Lecha Kaczyńskiego .Oczernienie Polskiej armi .Wojsko Polskie to nie zuchy ani amatorka Piloci to nie niedzielnej kierowcy .Lech Kaczyński to nie napis na dropsach. By mordę sobie nim ucierać .Pisząc ten artykuł autor celowo wprowadza atmosferę nieudolności polskiego rządu jako PIS .A kto wtedy miał obowiązek dopilnować i poprowadzić śledztwo wyjaśniające Te Tragedie .

buzdygan @ 22:34, 20.04.2020

IP: 185.166...182

Sz. P. Giżycki,
Jest Pan tylko amatorem, a Pańskie zadziwiające "przemyślenia" są tylko i wyłącznie Pańską sprawą.
Zastanawiam się , skąd u Pana tyle agresji, zajadłości i braku szacunku dla Polski? Widać, że ogląda Pan przede wszystkim TVN, a czyta chyba tylko Gazetę Wyborczą...W swoich ocenach jest Pan wysoce nieobiektywny i tendencyjny. Proponuję myśleć bardziej kategoriami państwa i obywateli. Kiedyś liberum veto i warcholstwo doprowadziły naszą Ojczyznę do 123 lat niewoli. Czy znowu my, Polacy mamy hołdować zasadzie : Każdy sobie rzepkę skrobie? Przykro mi, że zostałem źle przez Pana zrozumiały. Nie jestem członkiem ani PO, ani PiS-u, staram się być obiektywny (nie ma ludzi nie popełniających błędów) i- powiem nieskromnie- staram się oddawać cesarzowi to, co cesarskie, a Bogu, co boskie...Powtórzę więc jeszcze raz: z dwojga złego- PO i PiS- uwzględniając aktualne warunki, wybieram PiS, jako zło zdecydowanie mniejsze, jako partię bardzie prospołeczną, bardziej ludzką i łatwiejszą do zaakceptowania przez ogół Polaków, Polaków jeszcze teraz leczących ogromne rany po II wojnie światowej. Pozostałe przemyślenia i opinie , to moja prywatna sprawa.
Nie pozdrawiam i ...żegnam.

ada @ 01:00, 21.04.2020

IP: 178.235...247

Prospołecznie należy myśleć nie tylko przed każdymi wyborami lecz zawsze.
Cytuję,,ciemny lud to kupi''

WIESŁAW @ 03:18, 21.04.2020

IP: 37.249...7

Kenol . Mądrej głowie dość dwie słowie . Oczywiście temat lekko poruszony ale dla tych co tu krytykują jak sam widzisz nawet raport ekspertów nie przekona a parówka policmajstra jest prawdziwa . Buzdygan - Masz rację PiS jest OK tylko żeby tak nie kradli i kłamali . PZPR też ten sam twór tylko tam mniej kradli i nawet Urban to cienias przy Broszce czy Mateuszku . Twoje i moje przemyślenia to jesteśmy cienkie Bolki przy przemyśleniach P. Giżyckiego . Rys - policmajster jeszcze ze swoimi chłoptysiami nie wyjaśnił przez 10 lat ? Albo Antoś słaby albo PiS że takiego trzyma .( o innych przekrętach nie wspomnę ) Nie pozdrawiaj - przeżyjemy .

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 06:22, 21.04.2020

IP: 188.146...229

Rys, masz rację, to hejt na polityczne zamówienie. Jakieś wybory się zbliżają czy co? Ciekawe jaką walutą zapłacono autorowi, groszami, srebrnikami czy kopiejkami?

Katolik @ 07:03, 21.04.2020

IP: 78.152...89

Nieradiomaryjny jest stara prawda, że za głupotę i błędy zawsze się płaci jak za pychę i pogardę do suwerena . PiS chce na siłę robić z Polaków idiotów.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:32, 21.04.2020

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Współudział Rosjan poprzez infrastrukturalny bardach, brak zadziałania (zamknięcie lotniska) jest oczywisty. Dróżnik, który nie zamyka szlabanu na przejeździe kolejowym przy praktycznie braku widoczności naraża potencjalnych pasażerów podróżujących pojazdami na wypadek, a nawet na pewną śmierć."

Poza całym pozostałym bełkotem, już to jedno zdanie, mówi nam o tym, że PiSzesz o czymś, o czym nie ma bladego pojęcia - nie istnieje w lotnictwie cywilnym coś takiego jak "zamknięcie lotniska" - "dróżnik", jak nazwałeś kontrolerów, zamknął lotnisko dla dwóch wojskowych samolotów, które chciały lądować wcześniej, w dużo lepszych warunkach pogodowych, bo miała takie kompetencje - mało tego, o braku zezwolenia na lądowanie tych samolotów, wiedziała załoga TU-154, bo otrzymała ją od załogi polskiego Jaka 40, który wylądował dużo wcześniej, ale też nie bez problemów.

Do takich bredni, jak jakoby niekompetencja komisji badania wypadków lotniczych, nawet nie ma sensu się odnosić - jak do tej pory, nikt nie podważył ich ustaleń, jedyne nad czym pastwią się PiSiory, to głos gen. Błasika w kokpicie, który w raporcie nie odegrał absolutnie żadnej roli, ale był dla PiSiorów paliwem do podważania ustaleń komisji.

O, tym, że lotnisko było zamknięte, wiedziała kancelaria Prezydenta - tydzień wcześniej, na tym samym, zamkniętym lotnisku, lądował TU-154 z delegacją polską na pokładzie i wielokrotnie wcześniej, wszyscy, którzy udawali się do Smoleńska, lądowali na dokładnie tym samym lotnisku - mówił o tym, między innymi Kwaśniewski.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:34, 21.04.2020

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Rys, masz rację, to hejt na polityczne zamówienie. Jakieś wybory się zbliżają czy co? Ciekawe jaką walutą zapłacono autorowi, groszami, srebrnikami czy kopiejkami?"

Tępy naziolu, a jaką płacono tym od Piebiaka???

Tępy naziomu, czy Kotowski przeprosił już za:

1. "Ujadającą sforę", którym to mianem określił przeciwników budowy elektrowni?

2. Pozostawienie miasta ze 130 milionowym długiem?

3. Doprowadzenie do cofnięcia przez PiSowskiego wojewodę dofinansowania na remont ul. Blachnickiego?

4. Dodatkowe koszty poniesione przez miasto, bo nie znaleziono fachowca, który określiłby, czy w filarach mostu jest zbrojenie?

5. Przeprawę zastępczą, na której trzeba było kilkakrotnie zmieniać nawierzchnię bitumiczną?

6. Zagrożenie zrujnowania budżetu, poprzez niedotrzymanie umowy z ministerstwem dziewictwa narodowego, na budowę muzeum bandytów?

7. Nie zakończenie z zakładanym terminie, remontu ul. Ostrowskiej?

8. Fontannę za 1,2 mln zł?

9. Sprzedaż OPECu?

10. Umorzenie, jednej z najbogatszych firm w regionie, ponad 70 tys. podatków należnych miastu, od właściciela której kupił dom?

11. Tolerowanie łamania przez Ostradę zapisów w dzienniku budowy i niedotrzymywania terminów zakończenia inwestycji?

12. Przynajmniej tolerowania wprowadzania cenzury prewencyjnej w kinie, będącym miejska spółką, czyli podlegającym Prezydentowi?

Przy okazji, tego ostatniego, czy Kotowski wniósł już pozew przeciwko Zbigniewowi Hołdysowi, który zarzucił mu zachowania cenzorskie?

Pamiętaj, pod każdym Twoim wpisem, znajdzie się mój z tymi pytaniami.

normalny do buzdygan @ 14:53, 21.04.2020

IP: 5.173...64

W swoich przemyśleniach jest Pan podobny do krowy . Ona tez wybiera smaczniejszą trawę na łace i tez oddaje to co musi z tyłu
Nie zrozumiałeś przesłania to nie chodzi o wybór tego co jest ale wybór tego co być powinno i to aby zwykły człowiek znał i miał swoje prawa
poddawanie się na slepo wyjaławia myslenie a pozostawia jak w twoim przypadku wybór lepszy czy gorszy kto to osadzi - bo na pewno nie ty jestes bierny
jaki t wybór z tego co Ci podsuna - pomyśl bez obrazy

buzdygan do normalnego @ 17:13, 21.04.2020

IP: 185.166...182

Takich osobników, jak homo sapiens dzielę z grubsza na dwie kategorie: ludzi i pospolite bydło, przyjmując za kryterium oceny przede wszystkim ich wartości moralne i intelektualne.
Ty oczywiście, jako zwykły, prostacki, ryczący byk, zaliczasz się do tej drugiej, uprzywilejowanej kasty...

Paweł G @ 17:16, 21.04.2020

IP: 31.41...134

To Pan Panie Kowalski nie ma pojęcia, o czym pisze, zresztą Pan Giżycki również. Nikt Kontrolerowi Lotniska nie może narzucić decyzji o zamknięciu lub otwarciu Lotniska. Na podstawie danych z meto i możliwości zabezpieczenia nawigacyjnego i logistycznego danego lotniska on Sam podejmuje decyzję czy lotnisko jest zamknięte czy otwarte. To, że geroje z Jaka 40 wylądowali nie ma żadnego znaczenia. Przy takiej widzialności i podstawie chmur powinien lotnisko zamknąć. To moje zdanie. Wizyta była źle przygotowana i rząd Pana Tuska za to odpowiada. W każdy normalnym kraju całe to tałatajstwo wyleciałoby z posady na twarz. Brednie, co do komisji i ich kompetencji? W tej materii musiałbym zdradzić swoje kompetencje i wykształcenie w tej materii. Nie mam na to ochoty. A Pan dalej może mnie obrażać. Wisi mi to kalafiorem. .

Rys @ 18:40, 21.04.2020

IP: 5.184...237

Całą sprawę powinno przejąć NATO i to wyjaśnić a nie żadne cywilne podmioty i żaden Miler .Taka jest prawda .

Jan @ 20:08, 21.04.2020

IP: 37.248...5

Gratuluje Wspanialego Artykulu! Szkoda bo to do ciemnogrodu pisowskiego i tak nie trafi,co widać po komentarzach.Oni sa zarażeni Kaczym Wirusem! .Bardziej niebezpiecznym niż COVID-19.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:14, 22.04.2020

IP: 217.146...85

Cyt.:
"Przy takiej widzialności i podstawie chmur powinien lotnisko zamknąć. To moje zdanie."

Twoje zdanie mnie nie interesuje, na to są odpowiednie przepisy.

Cyt.:
"Wizyta była źle przygotowana i rząd Pana Tuska za to odpowiada."

Co, konkretnie, było źle przygotowane - wszystko było przygotowane dokładnie tak, jak w wizycie Tuska, tydzień wcześniej - różnica polegała wyłącznie na warunkach pogodowych.

Cyt.:
"Brednie, co do komisji i ich kompetencji? W tej materii musiałbym zdradzić swoje kompetencje i wykształcenie w tej materii."

Już zdradziłeś, kompletny ich brak, bredząc o możliwości zamknięcia lotniska dla cywilnego samolotu ze względu na warunki atmosferyczne.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:15, 22.04.2020

IP: 217.146...85

Cyt.:
"Całą sprawę powinno przejąć NATO i to wyjaśnić"

Na jakiej podstawie?

Paweł G @ 15:22, 22.04.2020

IP: 31.41...134

Bredzisz Kowalski. Prywatna wycieczka to nie była i to nie tylko ze względu na oficjalny cel tej podróży – uczestniczenie w państwowej uroczystości – ale również dlatego, że prezydent Kaczyński nie podróżował incognito, tylko oficjalnie, w asyście państwowych dygnitarzy; polityków i generalicji. Ale nie była to też wizyta oficjalna, bo w przeciwnym razie na lotnisku Siewiernoje, oczekiwaliby prezydenta Kaczyńskiego jacyś dygnitarze rosyjscy i to nie najniższej rangi. Tymczasem nikogo takiego tam nie było i ówczesny rosyjski minister do sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Szojgu, przyleciał tam z Moskwy dopiero po dobrych kilku godzinach. Sprawa ta nie jest wyjaśniona do dzisiaj, chociaż do takiego wyjaśnienia wcale nie było konieczne współdziałanie z Rosjanami. I w końcu dlaczego rozwiązano wojskowa jednostkę która zabezpieczała loty VIP RP? Misiu mądrzysz się w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia. A może po prostu sprzątasz w redakcji MO albo myjesz kible.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
PWSIP

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Kangurek
Ynet.pl
Sklep Enter