sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Na szybsze zaszczepienie się w Ostrołęce trzeba będzie jeszcze poczekać. Punkty Szczepień Masowych wciąż czekają na akceptację NFZ (zdjęcia)

Punkty Szczepień Masowych zlokalizowane na parkingu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie oraz na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 czekają na akceptację Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest niemal pewne, że nie uda się ich uruchomić w tym tygodniu. Nie wiadomo też, kiedy ruszy rejestracja. 

Namioty przeznaczone na Punkty Szczepień Masowych rozstawiono pod koniec kwietnia. Obiekty stoją puste, ponieważ firma odpowiedzialna za ich obsługę, z którą miasto zawarło współpracę, czeka na zielone światło Narodowego Funduszu Zdrowia.

Reklama

- Miasto nawiązało współpracę z firmą zewnętrzną zajmującą się organizacją punktów mobilnych. Zakładaliśmy dwie lokalizacje (przy ul. gen. Józefa Hallera 12 oraz przy ul. ks. F. Blachnickiego 16). W chwili obecnej podmiot leczniczy, który został wybrany przez miasto oczekuje na akceptację punktów szczepień przez Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie. Od tej akceptacji zależy ich zafunkcjonowanie na terenie Ostrołęki. Na dzień dzisiejszy nie mamy potwierdzenia, czy punkty uzyskały akceptację - poinformowała nas Magdalena Zalewska, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki.

Początkowo miasto czyniło starania dotyczące utworzenia punktu szczepień w ostrołęckim szpitalu. Pomysł nie został zaakceptowany przez wojewodę.

- W pierwotnej wersji (około trzy tygodnie temu) zgłosiliśmy do wojewody mazowieckiego chęć utworzenia głównego Punktu Szczepień Powszechnych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. Z nieznanych nam przyczyn otrzymaliśmy odpowiedź negatywną - dodaje Magdalena Zalewska z UM w Ostrołęce.

Reklama

Szybciej zaszczepisz się w Łomży lub Białymstoku

W Polsce sukcesywnie tworzone są Punkty Szczepień Masowych. Znajdują się już m.in. w Przasnyszu, Ostrowi Mazowieckiej czy Łomży. Wolne miejsca w naszym regionie są m.in. w Łomży i Białymstoku. Szczepienia przeprowadzane są niemal na bieżąco.

By nie czekać długo na szczepionkę, warto wybrać  się w podróż. Oddalona o kilkadziesiąt Łomża lub stolica Podlasia Białystok to nieodległe miasta, w których nie ma kolejek do szczepień.

Białystok

W Białymstoku przy ul. Broniewskiego 14 w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych powstał Punkt Szczepień Masowych przeciwko COVID-19. Szczepienia odbywają się zgodnie z przyjętym Narodowym Programem Szczepień. Rejestracja Pacjentów jest już prowadzona. Przyznana pula szczepień jest duża, w związku z czym terminy oczekiwania na szczepienie mogą być krótkie.

Reklama

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z jednego z kanałów zapisów:

  • telefonicznie pod numerem 507-816-804 (pn.-pt. w godz. 8.00-18.00),
  • przez e-mail: rejestracja@revitapoz.pl,
  • wysyłając SMS o treści "szczepienie" na numer 507-816-804.

W środę 5 maja br. możliwości rejestracji zostały rozszerzone o:

  • ogólnopolską infolinię pod numerem tel. 989,
  • e-rejestrację przez serwis pacjent.gov.pl.
  • wysłanie wiadomości SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880-333-333

Reklama

Łomża

Także w pobliskiej Łomży termin oczekiwania na szczepienie jest krótki i wynosi zaledwie kilka dni. Masowy punkt szczepień zlokalizowano przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Reymonta 9 oraz w szpitalu.

Rejestracja i zapisy prowadzone są w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.30. Rejestracja pod numerami tel. (86) 473-36-62, 880-320-272, 606-662-084.

Ponad 40 PSM na Mazowszu

Łącznie na terenie województwa mazowieckiego ma powstać ponad 40 Punktów Szczepień Masowych, uzupełniających sieć dotychczasowych punktów szczepień. Pozwoli to na przyspieszenie realizacji Narodowego Programu Szczepień. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa.

Punkty Szczepień Masowych są organizowane przez jednostki samorządu terytorialnego we współpracy z podmiotem wykonującym działalność leczniczą, na polecenie wojewody, w punkcie zatwierdzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Każdy powiat może zwrócić się do wojewody o jednorazową dotację w wysokości 5 tys. zł na utworzenie jednego nowego Punktu Szczepień Masowych. Za szczepienia płaci Narodowy Fundusz Zdrowia wg stawki, jak dla wszystkich Punktów Szczepień Populacyjnych, podmiotowi medycznemu odpowiadającemu za punkt szczepień. Nie ma potrzeby budowania zaawansowanych konstrukcji - powinno się wykorzystywać zasoby pozostające w dyspozycji samorządu i podległych jednostek.

Zobacz zdjęcia:
Punkty szczepień w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Punkty szczepień w Ostrołęce

Zobacz też

Szybciej zaszczepisz się w Łomży lub Białymstoku

W Ostrołęce powstają punkty szczepień masowych. Są namioty (zdjęcia)

Wyświetleń: 2972 komentarze: -
08:28, 06.05.2021r. Drukuj