Quantcast

poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

OTBS ma do zapłaty 53 mln złotych. SKO utrzymało w mocy decyzję marszałka

Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy dwie decyzje marszałka województwa mazowieckiego o nałożeniu na OTBS podwyższonej opłaty za składowanie odpadów. Miejska spółka ma do zapłaty ponad 53 miliony złotych. Horrendalna kwota dotyczy składowania odpadów za rok 2019 i 2020. 

Naliczone opłaty wyniosły łącznie 53 miliony 787 tysięcy 446 złotych.

Reklama

Opłatę naliczono, bo brakowało decyzji na prowadzenie składowiska

- W drodze decyzji administracyjnych wymierzono opłatę podwyższoną za składowanie odpadów na składowisku położonym w Ostrołęce za lata 2019 i 2020 w związku z brakiem wymaganej przepisami prawa decyzji zatwierdzającej instrukcję prowadzenia składowiska. Adresatem tej decyzji jest Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - spółka będąca własnością Miasta Ostrołęki - informuje Urząd Marszałkowski.

Od tej decyzji wpłynęło odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie.

Reklama

SKO utrzymało w mocy decyzję marszałka

W kwietniu odbyły się posiedzenia, podczas których Kolegium utrzymało w mocy dwie decyzje marszałka nakładające podwyższone opłaty. 

- Do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie wpłynęły odwołania od decyzji Marszałka Województwa Mazowieckiego dotyczących nałożenia opłaty podwyższonej na za składowanie odpadów na składowisku prowadzonym przez Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, położonym w Ostrołęce, za lata 2019 i 2020, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie. Niniejszym informuję, że postępowania w tym przedmiocie zostały zakończone.  Decyzją z dnia 12 kwietnia Kolegium utrzymało w mocy decyzję Marszałka Województwa Mazowieckiego - poinformowała Barbara Anna Głuszczak-Płóciennik z SKO.

Reklama

Wymierzona Ostrołęckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. opłata wyniosła:              

- za rok 2019: opłata, stanowiąca różnicę pomiędzy opłatą należną a opłatą wynikającą z przedłożonego wykazu: 9 mln 229 tys. 614 zł,

- za rok 2020: oplata, stanowiąca różnicę pomiędzy opłatą należną a opłatą wynikającą z przedłożonego wykazu: 44 mln 557 tys. 832 zł.

Co zrobi miasto?

Zapytaliśmy urząd miasta, jakie kroki zamierza podjąć w związku z decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Czekamy na odpowiedź.

Zobacz też:

Miasto ma zapłacić ponad 53 miliony złotych, bo brakowało decyzji na składowanie śmieci!

Wyświetleń: 11924 komentarze: -
26.04.2022, 14:57r. Drukuj


Powrót