Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zanurz się w świat romansu historycznego. Mamy dla Was książki Urszuli Gajdowskiej

Zanurz się w świat powieści historycznej z nutą romansu autorstwa Urszuli Gajdowskiej. Niedawno miał premierę czwarty tom z cyklu "W dolinie Narwi", którego bohaterowie, napotykając wiele przygód, osiadają w dworze barona Ostrowskiego pod Ostrołęką.

Rok 1817. Baron Robert Ostrowski niegdyś hulaka, uwodziciel i przy tym doskonały żołnierz dręczony koszmarami, wyrusza do Warszawy, by rozwiązać zagadkę zabójstwa ojca. W trakcie śledz-twa poznaje Natalię Walewską, skromną, gnębioną przez teściową wdowę, pasjonującą się ogrodnictwem i kuchnią. Okazuje się, że za niewinnym spojrzeniem kryje się inteligentna i uczuciowa kobieta. Młodzi łączą siły, aby odkryć tajemnice z przeszłości. Trop pro-wadzi do zamorskich interesów rodziny Walewskich... W co zamieszany był zmarły mąż Natalii? Czy Robert powieli los swego ojca? Jakie plany ma teściowa Walewskiej? (Nie)pokorna wdowa, kolejny tom z cyklu W dolinie Narwi, to połączenie romansu i powieści przygodowej, której fabuła rozgrywa się na Podlasiu w pierwszej połowie XIX wieku. 

Reklama

Urszula Gajdowska - z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z sektorem bankowości i pisaniem (niekoniecznie powieści). Mama trójki dzieci. Pochodzi z niewielkiej miejscowości na Podlasiu, ale od wielu lat mieszka z rodziną w Białymstoku. Pasjonatka powieści historycznych i starych, dobrych kryminałów. Jej twórczość to połączenie gatunków: powieści historycznej, przygodowej, sensacyjnej, romansu, komedii i kryminału (w każdej trochę inne).

Niebawem ukaże się kolejny, piąty już tom serii, w którym akcja toczy się w Ostrołęce i okolicach. W perypetie bohaterów wpleciono wiele ciekawostek dotyczących bursztynów, tradycji i obyczajów Kurpi oraz rzeczywistych miejsc i budynków z naszego regionu. Zanim to nastąpi zapraszamy do lektury wydanych już tomów. Wszystkie pozycje stanowią odrębne historie, więc można czytać bez znajomości pozostałych, choć są lekko powiązane.

Reklama

Konkurs dla czytelników:

Mamy dla Was trzy książki "Zakochana hrabina", "Zadziorna baronówna" oraz "(Nie)pokorna wdowa" z cyklu "W Dolinie Narwi" z autografem autorki - Urszuli Gajdowskiej. Wystarczy wysłać do nas e-mail na adres: , wpisując w tytule wiadomości: "W Dolinie Narwi". W treści podaj swoje imię i nazwisko oraz uzasadnienie - dlaczego właśnie do Ciebie książka powinna trafić. Uwaga! Na zgłoszenia czekamy tylko dziś (wtorek) do godz. 16.00. Najciekawsze uzasadnienia nagrodzimy książkami. Zwycięzców powiadomimy o wygranej w wiadomości zwrotnej, a pozycje książkowe rozdamy losowo.

Zobacz też:

Zakochana hrabina, zadziorna baronówna... To historie o bohaterach znad Narwi (zdjęcia)

Odsłon: 2437 komentarze: 0
10:40, 21.06.2022r. Drukuj


Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót