poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Hortensji, Gracjany

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Na spotkaniu z wojewodą o obwodnicy miasta, nowym moście i punkcie włączeniowym w Via Baltikę

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski spotkał się w Ostrołęce z samorządowcami, aby omówić główne założenia ministerialnego programu budowy 100 obwodnic. Poruszono też tematy lokalne - budowy obwodnicy Ostrołęki, nowego mostu w Teodorowie oraz punktu włączeniowego w Via Baltikę.

W konferencji udział wzięli Sylwester Dąbrowski - wicewojewoda mazowiecki, Arkadiusz Czartoryski - poseł na Sejm RP, Marcin Grabowski - kierownik delegatury MUW w Ostrołęce oraz: Stanisław Kubeł - starosta ostrołęcki, wicestarosta Krzysztof Parzychowski, Łukasz Kulik - prezydent miasta oraz wójtowie gmin powiatu ostrołęckiego.

Reklama Omówiono główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury "Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030".

Ostrołęcka obwodnica, planowa w tym programie, ma w założeniu połączyć drogi krajowe numer 53 i 61, biegnąc przez gminę Olszewo-Borki. Zamierzeniem jest, aby wyprowadzić z miasta ruch z Warszawy w kierunku Mazur. W dalszej perspektywie droga ta, włączając się w krajową nr 53, miałaby biec przez gminę Lelis aż do planowanego mostu w Teodorowie (gm. Rzekuń). 

W tej chwili trwają prace projektowe dotyczące lokalizacji mostu i przebiegu dróg dojazdowych. Na to zadanie powiat ostrołęcki otrzymał dofinansowanie w wysokości 80 proc. w ramach rządowego programu "Mosty dla Regionów". 

Reklama - Potrzebne jest połączenie ze wszystkimi kierunkami. Ważna jest modernizacja drogi krajowej nr 53, na Olsztyn, która jest na etapie decyzji środowiskowej. Ważna jest też obwodnica. Jeśli chcemy się gospodarczo rozwijać, musimy mieć wejście w europejski system dróg krajowych i autostrad - wyjaśnił starosta Stanisław Kubeł.

Podczas konferencji omówiono także możliwość włączenia dróg powiatowych w Via Baltikę. Węzeł włączeniowy ma być zlokalizowany w Śniadowie. Plan jest taki, aby przebudować drogi gminne, wykorzystać istniejącą oraz nowo powstającą infrastrukturę drogową i mostową i połączyć nasz powiat z wygodnymi trasami szybkiego ruchu.

Więcej na ten temat na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Wyświetleń: 2690 komentarze: 2
12.02.2020, 15:16r. Drukuj
Powrót


kierowca @ 19:29, 12.02.2020

IP: 31.41...214

i po co komu te nie potrzebne kombinacie droga do Ostrów Mazowiecka wyremontowana do Czerwina wyremontowac dalej do Ostrów najlepjej bylo by przebudowac na 2pasmowo

Wiesiek @ 08:34, 13.02.2020

IP: 188.146...125

I tak Ostrołęka jest w czarnej d.
Nie ma w pobliżu szybkiej trasy.
Oczywiście przydałaby się ale w kierunku na Warszawę a nie na wschód.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter