poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r., imieniny Anastazji, Wacława, Leonida

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Protest rolników w regionie: Kadzidło, Myszyniec, Lelis, Goworowo. Utrudnienia i blokady (zdjęcia, wideo)

Dziś kolejna odsłona rolniczych protestów. Rolnicy blokują rondo na drodze krajowej nr 60 pod Goworowem - w Ponikwi Dużej. Duża akcja protestacyjna odbyła się także w Kadzidle.

To kolejny raz, kiedy rolnicy wyjechali na drogi. Dziś protest ominął samą Ostrołękę, w regionie zorganizowano dwie duże akcje protestacyjne: na rondzie w Ponikwi Dużej koło Goworowa oraz w Kadzidle.

Reklama

- Nasz protest polega na blokowaniu ruchu na przejściach dla pieszych na rondzie. Będziemy rozdawać ulotki, prezentować nasze postulaty. Tym razem nie będziemy wyjeżdżać na drogi kolumnami ciągników - mówi nam Konrad Biedrzycki - jeden z organizatorów protestu na rondzie na drodze krajowej nr 60 pod Goworowem. - Będziemy protestować do wieczora.

Rolnicy rozpalili przy rondzie ognisko, są dobrze przygotowani i zdeterminowani. Zapowiadają, że samochody będą przepuszczane co 15 minut. Protest przebiega spokojnie.

Lelis, Myszyniec, Kadzidło

Inaczej wyglądał protest rolników z gmin Lelis, Kadzidło, Łyse, Myszyniec i Chorzele. Kulminacja nastąpiła około godziny 13.00 w Kadzidle. Rolnicy zebrali się w Lelisie, Myszyńcu i Kadzidle. Po raz pierwszy przyjechali pod urząd gminy w Kadzidle około godz. 11.00. Potem wyjechali na DK 53.

Około godziny 13.00 rolnicy po raz kolejny zjechali do Kadzidła. Tu zatrzymali się na ul. Kościuszki, gdzie rozstawiono scenę, z której przedstawiano rolnicze postulaty.

Przez pewien czas rolnicy blokowali przejście dla pieszych na DK 53. 

Rolnicy do mieszkańców

Rolnicy wystosowali do mieszkańców regionu pismo, w którym tłumaczą dlaczego protestują:

Mieszkańcy subregionu ostrołęckiego

Za pośrednictwem mediów chcemy zwrócić się do was z prośbą u wysłuchanie naszego głosu, głosu rolników, pszczelarzy, myśliwych. 20.03.2024 r. odbędą się zgromadzenia, mają one mieć charakter informacyjny, wiemy, że część będzie na nas narzekać bo utrudnienia mimowolnie nastąpią, ale mimo to zachęcamy do przybycia i wysłuchania nas. Zgromadzenia planowane są w 5 lokalizacjach w naszym regionie: Chorzele, Kadzidło, Lelis, Goworowo oraz Myszyniec. Z Myszyńca i Lelisa odbędzie się przejazd pojazdów w ciągu drogi krajowej nr. 53 do Kadzidła gdzie około godziny 12.00 będzie miała miejsce kulminacja protestu. Chcemy z wami porozmawiać, wytłumaczyć o co jest ta walka, dlatego w tym celu będziemy mieli przygotowane ulotki, jesteśmy otwarci na pytania na, które z chęcią odpowiemy.

Zielony ład to nie tylko uderzanie w rolników, zielony ład to ogrom zakazów i nakazów, które uderzą w każdego mieszkańca bezpośrednio - chociażby kotły na paliwa kopalne, koniec z rejestracją aut spalinowych - co równa się z wykluczeniem społecznym części społeczeństwa, oraz pośrednio - wzrost cen wszystkich produktów - my jako rolnicy poniesiemy dużo większe koszty produkcji, a w zapłacicie więcej w sklepach. Najważniejsze jest to, że to my na dole zapłacimy za to wszystko swoją wolnością oraz pieniędzmi, którymi ktoś na górze się podzieli.

Artykuł będziemy  aktualizować na bieżąco.

W środę wielki protest rolników. Ostrołęccy policjanci już wyznaczyli objazdy. Przeczytaj jak uniknąć blokad

Przeczytaj też:

Rolnicy rozdawali kierowcom kanapki ze smalcem i pączki. "Kierowcy biorą smakołyki i mówią: Jesteśmy z wami" (reportaż)

Pszczelarze przyłączyli się do protestu rolników. Głośno było przed "pałacykiem", protestujący weszli do biura wojewody (zdjęcia, wideo)

Ruszył protest rolników, setki traktorów w Ostrołęce! "Jestem rolnikiem, nie niewolnikiem" (zdjęcia, wideo)

Zobacz zdjęcia:
Protest rolników na rondzie w Ponikwi Małej

Więcej zdjęć: Protest rolników na rondzie w Ponikwi Małej

Zobacz zdjęcia:
Protest rolników w Kadzidle

Więcej zdjęć: Protest rolników w Kadzidle

Wyświetleń: 19928 komentarze: -
09:03, 20.03.2024r. Drukuj