sobota, 25 marca 2017 r., imieniny Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Aktualności

Skrzynka skarg: zastawione wejście do hali targowej

Skrzynka skarg: zastawione wejście do hali targowejSkrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Od dłuższego czasu jest problem z przejściem chodnikiem wzdłuż hali targowej "Feniks", przy wejściu zlokalizowanym nieopodal banku. Parkują tam samochody, które zastawiają chodnik często aż pod same drzwi hali.Nowy salon obuwniczy w Galerii Bursztynowej

Nowy salon obuwniczy w Galerii BursztynowejJuż w najbliższą środę (15 marca br.) swój lokal w Galerii Bursztynowej otworzy marka Ryłko. Ryłko to polski producent obuwia ze skór naturalnych, który istnieje na rynku już od 50 lat. Firma w swojej ofercie posiada obuwie damskie, męskie i dziecięce, jak również elegancką galanterię skórzaną.W Dylewie podsumowali baśniowy konkurs (zdjęcia)

W Dylewie podsumowali baśniowy konkurs (zdjęcia) - szkicW Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie podsumowano XIV edycję gminnego konkursu pod hasłem "Baśnie to nie tylko radość czytania". Inicjatywa pokazuje, że są osoby, które wolny czas chcą nadal spędzać z książką zamiast przed ekranem komputera czy telewizora.


CKZiU

Zapisz się na warsztaty wielkanocne w muzeum

Muzeum prowadzi zajęcia na warsztaty wielkanocne - od 13.03. - szkicMuzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza za warsztaty etnograficzne pt. "Wielkanoc na Kurpiach". Uczestnicy poznają tradycje i obyczaje Kurpiowszczyzny związane ze świętami wielkanocnymi. Warsztaty rozpoczną się w poniedziałek 13 marca i potrwają do 12 kwietnia br.Eliminacje powiatowe do Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje powiatowe do Turnieju Wiedzy Pożarniczej - 16.03Już niebawem odbędzie się 40 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Eliminacje powiatowe odbędą się w marcu w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce przy ul. Celnej 11.Eliminacje miejskie do 36 OKR "Miejsce urodzenia"

Eliminacje miejskie do 36 OKR 'Miejsce urodzenia' -14.03.W klubie "Oczko" Ostrołęckiego Centrum Kultury kolejny raz zmierzą się najlepsi recytatorzy. 14 marca odbędą się bowiem eliminacje miejskie do 36 edycji Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego "Miejsce urodzenia". Laureaci tego etapu zaprezentują się w etapie rejonowym.Światowy Dzień Konsumenta w Ostrołęce

Światowy Dzień Konsumenta w Ostrołęce  -szkicŚwiatowy Dzień Konsumenta to międzynarodowe święto obchodzone corocznie 15 marca. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział również nasze miasto. Delegatura Inspekcji Handlowej w Ostrołęce z tej okazji zaplanowała dodatkowe dyżury.Wykonaj palmę lub pisankę i zgłoś do konkursu

Wykonaj palmę lub pisankę i zgłoś do konkursuRegionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu zachęca do wzięcia udziału w konkursie twórczości ludowej pt. "Palma i pisanka kurpiowska". Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania dawnymi obrzędami i kurpiowską sztuką ludową.Czy warto założyć konto na PUE?

Czy warto założyć konto na PUE Urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zachęcają przedsiębiorców do założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych. Wystarczy powiadomić o tym zakład, a pracownicy przyjadą i założą konto oraz zaprezentują możliwości PUE.Zobacz, kto dostanie podwyżki

Podwyżki dla policji, wojska, nauczycieli, pielęgniarek i urzędników -szkicRuszyły wypłaty podwyżek dla służb mundurowych. Obiecaną waloryzację otrzymają do końca marca emeryci i renciści. Na wyższe wypłaty mogą też liczyć pielęgniarki, nauczyciele, oraz urzędnicy zatrudnieni w państwowej sferze budżetowej. Informuje o tym serwis wyborcza.pl.Sprawdź ważność paszportu przed wakacyjnym wyjazdem

Sprawdź ważność paszportu przed wyjazdem -szkicWielkimi krokami zbliża się okres pierwszych wiosennych wyjazdów oraz zagranicznych wakacji. - Apeluję, aby przed wykupieniem wycieczki sprawdzić ważność paszportu i odpowiednio wcześniej złożyć wniosek paszportowy - mówi Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.


JBB
BRW

Energa pożyczy 300 mln euro na budowę ostrołęckiej elektrowni?

Gazeta.pl: 'Energa pożyczy 300 milionów euro'Energa to trzecia największa w kraju firma energetyczna, właściciel między innymi elektrowni w Ostrołęce. Jak podaje gazeta.pl, koncern chce pożyczyć 300 milionów euro na inwestycje. Najpierw jednak spółka została zawierzona Opatrzności Bożej i Matce Najświętszej Gromnicznej.
Przejścia dla pieszych w mieście będą doświetlone

Przejścia dla pieszych w mieście będą doświetlone - szkicRadny Michał Skowroński złożył do prezydenta Janusza Kotowskiego interpelację w sprawie doświetlenia przejść dla pieszych na terenie miasta. W odpowiedzi na wniosek radnego czytamy, że ratusz planuje w tym roku zwiększyć oświetlenie na pasach w siedmiu punktach na terenie miasta.


JWJB
JBB

Zapinasz pasy? Policja to sprawdzi

Zapinasz pasy? Policja to sprawdziDziś i w najbliższą niedzielę ostrołęccy policjanci drogówki będą prowadzić wzmożone działania pod nazwą "Pasy". Celem akcji jest egzekwowanie od kierowców i pasażerów korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci.
Sprawcy kradzieży z włamaniem zatrzymani (zdjęcia)

Sprawcy kradzieży z włamaniem zatrzymani (zdjęcia)Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do sklepu na terenie Ostrołęki. Łupem sprawców padły między innymi papierosy. Mundurowi odzyskali większość skradzionego towaru. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w czwartek 9 marca.
Urzędnicy skarbówki o ulgach w rozliczeniach (zdjęcia)

Urzędnicy skarbówki o ulgach w rocznych rozliczeniach (zdjęcia) -szkicW Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce zorganizowano spotkanie informacyjne, przeznaczone w szczególności dla podatników mających na utrzymaniu niepełnosprawne dzieci. Uczestnicy uzyskali cenne wiadomości od urzędników ostrołęckiej skarbówki.
Sprawca kradzieży paliwa z lokomotywy zatrzymany

Sprawca kradzieży paliwa z lokomotywy zatrzymanyPolicjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo-śledczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież oleju napędowego z jednej z lokomotyw. Ze zbiornika zniknęło około 200 litrów paliwa wartych 900 złotych. 49-letni ostrołęczanin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.


Villa PianoRatusz przypomina o ograniczeniach na starym moście

Zmiana organizacji ruchu w Ostrołęce - szkicOd 29 lipca ubiegłego roku na starym moście w Ostrołęce ze względów bezpieczeństwa obowiązuje ograniczenie dla ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony (większych niż osobowe). W związku z tym zostały wyznaczone objazdy, o których ponownie przypomina ratusz.


Ostrołęczanin w spocie hospicjum dla dzieci (wideo)

Ostrołęczanin w spocie Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci (wideo)Pochodzący z naszego miasta Marcin "Tiger" Płodziszewski robi karierę muzyczną jako gitarzysta metalowego zespołu Aterra. Jego charakterystyczny wygląd sprawia, że znakomicie odnajduje się także w filmie i reklamie. Teraz zaangażował się w pomoc dla dziecięcego hospicjum.


Biblioteka pedagogiczna będzie nieczynna

Biblioteka pedagogiczna będzie nieczynnaJeśli musisz pilnie zwrócić lub wypożyczyć książki z Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce, lepiej się pospiesz. Przez prawie dwa tygodnie placówka nie będzie obsługiwała czytelników. W dniach 13-25 marca przeprowadzona zostanie kontrola zbiorów bibliotecznych.


Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.58 zł

4.89 zł

4.25 zł

1.96 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy