wtorek, 25 kwietnia 2017 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Aktualności

Wystawa fotografii Bogdana Białczaka

wernisaż -szkicGaleria Ostrołęka zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Bogdana Białczaka pt. "Bogolandia". Artysta to członek Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, laureat wielu nagród w konkursach fotograficznych, autor kilku wystaw indywidualnych.Sukces ucznia II LO w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie

Sukces ucznia II LO w Olimpiadzie Wiedzy o PrawieMaciej Wiśniewski, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce został laureatem XIX Olimpiady Wiedzy o Prawie. To nie pierwszy jego udział w tego typu prestiżowym konkursie, ponieważ uczestniczył też w poprzedniej edycji.


JWJB

"Tajemne piękno - słowem i obrazem" w Arce

'Tajemne piękno - słowem i obrazem' w Arce -szkicW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyła się promocja książki Marii Krystyny Dłuskiej pt. "Tajemne piękno - słowem i obrazem". Spotkanie uatrakcyjnił występ Piotra Grzyba, śpiewającego piosenki z tekstami Kazimierza Dłuskiego - męża autorki.Kiermasz prac pacjentów w ostrołęckim szpitalu (zdjęcia)

Kiermasz prac pacjentów w ostrołęckim szpitalu (zdjęcia) - 6.04.Pracownia Terapii Zajęciowej Oddziału Psychiatrycznego zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w holu głównym ostrołęckiego szpitala. Przez dwa dni na szpitalnym holu będą prezentowane różnego rodzaju ozdoby tematycznie związane ze świętami Wielkiej Nocy."Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść" w Arce

'Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść' w Arce - 6.04Ostrołęcka biblioteka zaprasza na spotkanie literackie. Gościem Wieczoru w Arce będzie Jarosław Prusiński. Ostrołęczanin zaprezentuje publikację "Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść", której akcja rozgrywa się w grodzie Ostrogród u ujścia Omulwi do Narwi, ponad tysiąc lat temu.


Dziwna Para

Wizyta Marianny Oklejak w Kadzidle (zdjęcia)

Wizyta Marianny Oklejak w Kadzidle (zdjęcia)W kadzidlańskim "Kinie za Rogiem" pojawił się kolejny gość. Tym razem była nim Marianna Oklejak - absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i zarazem jedna z najzdolniejszych ilustratorek młodego pokolenia, która opowiedziała o sobie i swojej pasji.


JBB

Rekolekcje poetyckie w Zalasiu (zdjęcia)

Rekolekcje poetyckie w Zalasiu (zdjęcia)W Zespole Szkół w Zalasiu odbyły się rekolekcje poetyckie. Takie wieczory poezji odbywają się w tamtejszej placówce regularnie w czasie Wielkiego Postu już od 2005 roku. Tegoroczne spotkania miały być inspiracją do zastanowienia się nad wartościami potrzebnymi w codziennym życiu.


JBB

Power Boy oprowadza po mieszkaniu w Ostrołęce (wideo)

Power Boy w programie 'Zawód gwiazda' (wideo) -szkicArtur Suchcicki z formacji Power Boy gościł w programie "Zawód gwiazda", emitowanym w Disco Polo Music. Artysta opowiedział o swojej pasji, pracy i ulubionych potrawach. Przed kamerą zaprezentował też własne królestwo, czyli mieszkanie w Ostrołęce.Radni gminy Łyse obradowali

Radni gminy Łyse obradowali Radni gminy Łyse spotkali się na kolejnej sesji, podczas której podjęto uchwały dotyczące m.in. dostosowania sieci szkół do nowego ustroju, ustalenia opłat za wodę i ścieki. Uchwalono też program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie gminy oraz stawki opłat weterynaryjnych.Był tak pijany, że spadł z roweru. Uszkodził bmw

Był tak pijany, że spadł z roweru. Uszkodził bmwW poniedziałkowe południe 3 kwietnia na jednym z parkingów doszło do nietypowego zdarzenia. 55-letni ostrołęczanin poruszający się rowerem przewrócił się na zaparkowane bmw. Mężczyzna uszkodził auto. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.


CKZiU

Woda i ścieki w mieście i trzech gminach nie drożeją

Woda i ścieki w mieście nie dorżeją - szkicPodczas czwartkowej sesji rady miasta przyjęto jednogłośnie uchwałę dotyczącą stawek opłat za wodę i ścieki. To dobre wieści dla mieszkańców Ostrołęki oraz gmin Lelis, Rzekuń i Olszewo-Borki, ponieważ stawki nie wzrosną. Dotyczy to odbiorców korzystających z usług OPWiK.
Zabezpiecz dom przed złodziejem

Zabezpiecz dom przed złodziejemNowo pobudowane, niezamieszkane domy są często pokusą dla złodziei. Nawet w trakcie budowy amatorzy cudzej własności mogą narazić nas na duże straty. Dlatego warto zadbać o właściwe zabezpieczenie budynku. Nie dajmy zniszczyć przestępcom tego, na co pracowaliśmy całe życie.
Plaga pijanych kierowców

Plaga pijanych kierowcówW ciągu kilkunastu godzin na gorącym uczynku złapano czterech pijanych kierowców. Osoby te straciły prawa jazdy. Na szczęście nie zdążyły wyrządzić nikomu krzywdy. Jak zaznacza policja w ostatnim czasie takich bezmyślnych kierowców nie brakuje.
Powerbank na święta. Play przy E.Leclerc zaprasza

Powerbank na święta. Play przy E.Leclerc zapraszaStoisko Play przy E.leclerc przygotowało dla swoich klientów rewelacyjną promocję. Każdy klient, który skorzysta z wybranej oferty Duet lub Rodzina otrzyma za darmo powerbank. Uwaga! Oferta ważna do 15 kwietnia lub do wyczerpania zapasów.JBB

Uczniowie z pomocą chorej czterolatce

Uczniowie chorej czterolatce Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce przeprowadzili aukcję charytatywną na rzecz Anielki Płochockiej, czteroletniej dziewczynki, która dzielnie zmaga się z guzem oczka. Społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Wspólnymi siłami udało się zebrać blisko 2400 zł.
Kierowcy pożegnali się z prawem jazdy

Sześciu kierowców pożegrało się prawem jazdyW ciągu kilku godzin w niedzielę 2 kwietnia mundurowi z ostrołęckiej drogówki poruszając się samochodem wyposażonym w wideorejestrator zatrzymali sześć praw jazdy. Rekordzista, około 30-letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego jechał w obszarze zabudowanym 140 km/h.
"Kurier Mazowiecki" o akcji sprzątania Ostrołęki (wideo)

'Kurier Mazowiecki' o akcji sprzątania Ostrołęki (wideo)W Ostrołęce ruszyła akcja sprzątania miasta. Do wielkich porządków włączyli się uczniowie ostrołęckich szkół, którzy zbierali odpadki pozostawione przez lekkomyślnych mieszkańców. Do porządków przystąpiło niemal 4 tys. uczniów. O wydarzeniu informuje "Kurier Mazowiecki".
Korona pewnym krokiem zmierza po awans

Korona pewnym krokiem zmierza po awansPiłkarze Korony Ostrołęka w ostatnim spotkaniu rozbili Tęczę Ojrzeń 6:0 i zapisali na swoim koncie kolejny komplet punktów do tabeli ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego budują przewagę nad rywalami.

  •  
  • 12:53, 04.04.2017 r.Zacięta batalia o awans w piłkarskiej A klasie

Zacięta batalia o awans w piłkarskiej A klasieMazowsze Jednorożec zostało nowym liderem rozgrywek A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Podopieczni trenera Artura Piotraka tym razem rozbili innego kandydata do awansu do ligi okręgowej Orła Sypniewo 4:1 i wywalczyli ważny komplet punktów.

  •  
  • 12:53, 04.04.2017 r.Zmiana lidera i grad bramek na boiskach B klasy

Zmiana lidera i grad bramek na boiskach B klasyTak zaciętej rywalizacji o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w B klasie nie było od kilku dobrych sezonów. Na prowadzeniu obecnie znajdują się piłkarze WKS Mystkówiec Stary, ale kolejne zespoły w tabeli mają również aspiracje do gry w A klasie.

  •  
  • 12:52, 04.04.2017 r.

Dużo emocji na stadionach IV ligi mazowieckiej

Dużo emocji na stadionach IV ligi mazowieckiejDużo emocji dostarczyła rywalizacja w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej w miniony weekend. W czołówce walka o miejsce premiujące grą w barażach o III ligę, a w dolnych strefach tabeli rywalizacja o przetrwanie w mazowieckiej elicie.

  •  
  • 12:51, 04.04.2017 r.

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MissMazowsza
Ynet.pl
Spaja

Polecamy

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.58 zł

4.96 zł

4.29 zł

1.98 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy