piątek, 7 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Kajetana, Donata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nadmierne owłosienie - jak sobie z nim poradzić?

Nadmierne owłosienie na twarzy i ciele to dolegliwość określana jako hirsutyzm. To ogromny problem pod względem estetycznym, często stanowiący przyczynę poważnych kompleksów. Jednakże nie jest to schorzenie zagrażające zdrowiu, najczęściej nie stanowi też objawu poważniej choroby.

Niemniej jednak w przypadku borykania się z nadmiernym owłosienie, zawsze warto skonsultować się z dermatologiem.

Najczęściej hirsutyzm determinowany jest przez skłonności genetyczne. Nadmierne owłosienie mogą powodować również zaburzenia w gospodarce hormonalnej, a także przyjmowanie niektórych leków (antykoncepcja, sterydy).

Reklama Kobiety i nadmierne owłosienie
W przypadku kobiet hirsutyzm najczęściej przyjmuje formę męskiego owłosienia, co oznacza, że pojawia się w obszarach charakterystycznych dla mężczyzn, czyli na twarzy, plecach, klatce piersiowej, brzuchu. Oczywiście, nie mówimy tu o delikatnym meszku, który pokrywa praktycznie cały obszar ciała, ale o mocnych, ciemnych, gęstych włosach. Dodatkowo, w większości przypadków takie włosy szybko odrastają. Niektóre panie skarżą się, że pozbywają się włosków rano, a wieczorem już można zauważyć czarne punkciki.

Częste golenie i depilacja powodują podrażnienia skóry. Jest ona zaczerwieniona, zaczyna się łuszczyć, swędzieć i piec. Dodatkowo pojawić może się problem z wrastającymi włoskami i zapaleniem mieszków.

Reklama Hirsutyzm u mężczyzn
Nadmierne owłosienie pojawić może się także u mężczyzn. Obserwujemy je jako wyjątkowo bujne i mocne włosy występujące w poszczególnych obszarach lub też na całym ciele. Najczęściej obserwuje się je na plecach lub klatce piersiowej, ale też twarzy, pod pachami, na nogach, rękach, czy dłoniach. Są one gęste, grube, ciemne i szybko odrastają. Usuwanie ich za pomocą golenia lub depilacji jest mało efektywne.

Objawy hirsutyzmu
Problem nadmiernego owłosienia może przyjmować różne formy. Co istotne, poza włosami pojawiającymi się w nietypowych obszarach i o dużym nasileniu, wyróżnić można kilka innych charakterystycznych symptomów takich, jak:
- łojotok,
- trądzik,
- łysienie w okolicy skroniowej.

Więcej przeczytasz tu: https://clinicadermatologica.pl/choroby/hirsutyzm-objawy/.

Jak pozbyć się nadmiernego owłosienia?
W przypadku hirsutyzmu warto skorzystać z porady dermatologa. Wielu lekarzy kieruje pacjentów na zabiegi depilacji laserem Vectus.

Reklama Dużą częścią zabiegów depilacji laserowej są te, przeprowadzane ze wskazań medycznych. Hirsutyzm jest jednym z nich. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ podczas serii zabiegów pozbywamy się źródła problemów - włosów - mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Cosmetologica.

Zabiegi są bardzo skuteczne, bezpieczne, ale też komfortowe. Jest to efekt zastosowania najnowszych rozwiązań. Jednym z nich jest czytnik melaniny - Skintel.

Laser Vectus wyposażono w innowacyjne rozwiązanie Skintel. Podczas zabiegów urządzenie automatycznie czyta poziom melaniny i na tej podstawie dobiera optymalną moc. Dzięki temu zabiegi są każdorazowo dostosowane do indywidualnych potrzeb, są skuteczne, ale też bezpieczne - mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Zabiegi z zastosowaniem lasera Vectus są efektywne. Podczas kuracji pozbywamy się aż 95% włosków. Pozostałe 5% to te, które podczas zabiegów nie znajdowały się w fazie wzrostu. Usunąć można je podczas jednej wizyty przypominającej.

O depilacji laserowej dowiesz się więcej na stronie DepilacjaVectus.pl.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 1437 komentarze: 3
06.06.2018, 08:23r. Drukuj
Powrót


agnieszka @ 08:39, 06.06.2018

IP: 83.30...121

Ja też zawsze miałam problem z włoskami na twarzy,od kiedy biorę antykoncepcję hormonalną a biorę belarę ,to mam spokój.Włoski po paru tygodniach zaczęły sie robić coraz rzadsze az przestały tak mocno rosnąć ,teraz praktycznie wcale nie rosną.

Talve @ 14:19, 02.07.2018

IP: 195.177...6

Agnieszko, miałam to samo. Być może było to spowodowane zaburzeniami w gospodarce hormonalnej.
Na szczęście zmieniłam tabletki tak jak Ty oraz byłam na zabiegu depilacji laserowej Vectus w Gdyni (w klinice Clinica Cosmetologica).
Po uregulowaniu gospodarki hormonalnej nie potrzebowałam już zabiegu na twarz, ale postanowiłam skorzystać z zabiegów na nogi i pachy. I tu również się nie zawiodłam.
:)

Talve @ 14:20, 02.07.2018

IP: 195.177...6

Agnieszko, miałam to samo. Być może było to spowodowane zaburzeniami w gospodarce hormonalnej.
Na szczęście zmieniłam tabletki tak jak Ty oraz byłam na zabiegu depilacji laserowej Vectus w Gdyni (w klinice Clinica Cosmetologica).
Po uregulowaniu gospodarki hormonalnej nie potrzebowałam już zabiegu na twarz, ale postanowiłam skorzystać z zabiegów na nogi i pachy. I tu również się nie zawiodłam.
:)