niedziela, 28 maja 2023 r., imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Reklama   |   Kontakt

Archiwum artykułów


W poniższym spisie znajdują się wszystkie wiadomości opublikowane od września 2017 r. Jeżeli szukasz starszych publikacji zajrzyj do archiwum i skorzystaj ze znajdującej się tam wyszukiwarki.

Zasnęła za kierownicą i rozbiła auto o przydrożne drzewo

Zmęczenie i jazda za kierownicą to zły pomysł. Przekonała się o tym 42-letnia ostrołęczanka, która w środku nocy zasnęła za kierownicą i rozbiła osobowe audi. Podróżowała z mężem i nastoletnią córką. Rodzina miała dużo szczęścia, bo nikt nie odniósł poważnych obrażeń.


Ze ścieżki rowerowej niemal wprost pod koła tira (wideo)

Nie lada brawurą wykazał się rowerzysta, który jadąc ścieżką pieszo-rowerową, nagle zjechał na ulicę, wprost pod koła samochodu ciężarowego. Choć rowerzysta denerwuje się i pokazuje, że przed nim jest przejazd dla rowerów, to jego manewr nie był zgodny z przepisami.


"Wystrzałowy Dzień Dziecka w Troszynie - 2023"

Klub Strzelectwa Sportowego "Obrońca" w Troszynie serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu pod nazwą "Wystrzałowy Dzień Dziecka w Troszynie - 2023". Zaproszenie kierowane jest do wszystkich młodych miłośników strzelectwa. Papier toaletowy towarem deficytowym?

Nowe unijne przepisy mogą pogłębić kryzys na rynku papieru toaletowego. W sklepach już jest drogo, a może być jeszcze gorzej. Przez unijne przepisy tańsze rolki mogą zniknąć ze sklepów.Powiatowy Dzień Rodziny w Kadzidle (zdjęcia)

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu oraz Powiatowe Centrum Rodziny w Ostrołęce zaprosili na Powiatowy Dzień Rodziny. Adresatami zaproszenia byli wszyscy mieszkańcy naszego powiatu. 


Piłeś? Nie jedź!

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce po raz kolejny apelują do kierowców, aby nie wsiadać za kółko pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających. Stwarza to zagrożenie nie tylko dla niego, ale również dla wszystkich uczestników drogi. 


Widzisz podejrzany samochód w swojej okolicy? Reaguj

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują do wszystkich mieszkańców zarówno miasta jak i powiatu, żeby zwracali uwagę na podejrzane auta, kręcące się bez celu. W takiej sytuacji warto poinformować o tym mundurowych. 


Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania!

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzili profilaktyczne działania w ramach akcji pod nazwą "Paragraf - niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności". Dzielnicowi rozmawiali z uczniami klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. 

Ostrołęckie zagadki: Szach i mat! Gdzie ten stół?

Zapalonych szachistów w Ostrołęce nie brakuje. Może oni wiedzą, gdzie w przestrzeni miasta znajduje się taki oto stół, na którym niegdyś można było pograć. Takie plenerowe stoły do gry wracają obecnie do łask, szkoda, że ten niszczeje.Misterium w wykonaniu uczniów ZSZ nr 4 (zdjęcia)

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce zorganizował misterium pod nazwą "Mój Chrystus połamany". Widowisko kierowane było do wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego miasta. O "ruskim mirze" z Mateuszem Lachowskim w MŻW (zdjęcia)

Muzeum Żołnierzy Wyklętych zaprosiło na spotkanie z korespondentem wojennym na Ukrainie Mateuszem Lachowskim. Gość muzeum podzielił się z uczestnikami spotkania przeżyciami, bogatym zbiorem fotografii i materiałów filmowych wykonanych w trakcie konfliktu.

Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym aucie!

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i nie pozostawianie dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie w upalne dni. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może zagrażać zarówno zdrowiu jak i życiu dziecka. 


Filmowe środy z MŻW. Repertuar na czerwiec

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce przedstawiło repertuar "Filmowych śród z MŻW" na czerwiec. W muzealnym kinie obejrzymy "Świętego", "Filipa", "Prawdziwe życie aniołów" oraz "Tonię".


Warto pamiętać o zabezpieczeniu swojego roweru

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują, by odpowiednio zabezpieczyć swój rower przed ewentualnymi kradzieżami. W okresie wiosenno-letnim odnotowuje się więcej tego typu zdarzeń. III edycja konkursu "Renowacja Roku Zabytków Mazowsza"

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w III edycji konkursu pod nazwą "Renowacja Roku Zabytków Mazowsza". Przedsięwzięcie kierowane jest do właścicieli zabytków, które przeszły renowację w trzech ostatnich latach.Muzyczny prezent na Dzień Mamy (zdjęcia, wideo)

Akademickie Ognisko Muzyczne zaprosiło na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Matki, który przypada corocznie 26 maja. Młodzi muzycy zaprezentowali piękne kompozycje, które stanowiły prezent dla wszystkich mam.

Sprzedaż nieruchomości przy ul. Kołobrzeskiej

Zarządzenie w sprawie sprzedaży w drodze przetargu ograniczonego nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Miasta Ostrołęki, położonej w rejonie ulicy Kołobrzeskiej, oznaczonej numerami: 30404/1, 30404/6.

Kurpie i goście zagrają z okazji Dnia Matki

Ostrołęckie Centrum Kultury wraz z Zespołem Pieśni i Tańca "Kurpie" zapraszają wszystkie mamy na koncert z okazji Dnia Matki. Podczas wydarzenia zaprezentuje się również Zespół Pieśni i Tańca "Wyszków". Sprzedaż nieruchomości przy ul. Astrowej

Prezydent miasta wydał zarządzenia w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Miasta Ostrołęki, położonej przy ulicy Astrowej, oznaczonej numerem 50585/19.

Pomoce, dzięki którym matura nie straszna

Czas matur to dla każdego abiturienta szkoły średniej okres wytężonej pracy umysłowej i wielogodzinnego powtarzania materiału, przerobionego na zajęciach przez ostatnie 4-5 lat nauki.