czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Archiwum artykułów


W poniższym spisie znajdują się wszystkie wiadomości opublikowane od września 2017 r. Jeżeli szukasz starszych publikacji zajrzyj do archiwum i skorzystaj ze znajdującej się tam wyszukiwarki.


Mieto w Galerii Ostrołęka. Wernisaż już w czwartek

Galeria Ostrołęka Ostrołęckiego Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Mieczysława Olszewskiego. Wernisaż odbędzie się w czwartek 23 maja 2024 roku o godzinie 18.00 w Galerii Ostrołęka przy placu gen. Józefa Bema. 

Kredyt gotówkowy - jakie warunki trzeba spełnić w 2024?

Kredyt gotówkowy to popularny sposób na sfinansowanie różnorodnych wydatków, takich jak np. remont mieszkania, zakup samochodu czy wyjazd na wakacje. W 2024 roku banki stawiają przed klientami szereg warunków, które należy spełnić, aby otrzymać kredyt. 


Zakładanie firmy w Czechach - przewodnik dla przedsiębiorców

Zakładanie firmy w Czechach cieszy się rosnącą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Kluczowym powodem jest stabilna gospodarka i przyjazne środowisko biznesowe. Czechy oferują konkurencyjne stawki podatkowe, prostsze procedury administracyjne oraz dogodne warunki dla małych i średnich przedsiębiorstw. 

Uroczyste obchody 193. rocznicy bitwy pod Ostrołęką

Dyrekcja Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na uroczyste obchody 193. rocznicy bitwy pod Ostrołęką, stoczonej 26 maja 1831 roku.  Uroczystości odbędą się w sobotę 25 maja 2024 r. o godz. 15.00 na Fortach Bema w Ostrołęce, przy ul. Warszawskiej 2A.
"Czekoladki" Ostrołęckiej Sceny Autorskiej

Klub Oczko i Ostrołęckie Centrum Kultury zapraszają na kolejny spektakl w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Będzie to komedia kryminalna Bożeny Kupis-Kucharskiej pt.: "Czekoladki". 


Sławomir gwiazdą Mazowieckiego Dnia Rodziny w Kadzidle (program)

Już w niedzielę 26 maja br. wielkie święto w Kadzidle - Mazowiecki Dzień Rodziny. W godzinach 15.00-21.00 Zagroda Kurpiowska w kadzidle zamieni się w przestrzeń do wspólnej, rodzinnej zabawy, przy dobrym jedzeniu i skocznej muzyce. O godz. 19.00 na scenie wystąpi Sławomir.
Jaki był Tadeusz Boy Żeleński? (zdjęcia)

Jaki był Tadeusz Boy Żeleński? Tego dowiedzieli się uczestnicy spotkania z prof. Marią Olszewską. Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki oraz MBP, padło wiele ciekawostek na temat tego znanego tłumacza, krytyka i eseisty.
Kasia Gałązka o pracy na planach filmowych i głównej roli w Supersiostrach. "Każda nasza pozytywna cecha to nasza supermoc" (wywiad)

Kasia Gałązka - ostrołęczanka i aktorka, odwiedziła studio Mojej Ostrołęki. Swoją aktorską przygodę zaczynała w klubie Oczko i Ostrołęckiej Scenie Autorskiej. Wielka pasja, talent i garść szczęśliwych zbiegów okoliczności dały jej przepustkę do wielkiego świata filmu. Rozmawiamy m.in. o tym, jak pracuje się na planie dużych produkcji.
Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla całego personelu Oddziału Wewnętrznego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, wszystkim pielęgniarkom, salowym, lekarzom oraz ordynatorowi oddziału.


Rowerzysta pod kołami opla

W sobotę 18 maja przed godz. 12.00 doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Jagiełły i Krzywoustego w Makowie Mazowieckim. Była to kolizja z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drogach.Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli: Jarosław Marcin Stachurski, lat 43, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie we wtorek 21 maja o godz. 13.30 w kaplicy domu pogrzebowego przy ul. Kujawskiej w Ostrołęce.
Przedszkolaki z Olszewa-Borek odwiedziły strażaków (zdjęcia)

To był dzień pełen wrażeń. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach odwiedziły strażaków z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.  To dla przedszkolaków niesamowite doświadczenie - mogły poznać prace strażaka, obejrzeć wóz strażacki, a nawet sprawdzić, jak to jest gasić pożar.


Prof. Maria Olszewska opowie o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim

Przed nami majowe wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki przy współorganizacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Ostrołęce. W najbliższy wtorek 21 maja w czytelni MBP wykład o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim wygłosi prof. dr hab. Maria Olszewska.


Kto zgubił tablicę rejestracyjną?

W poniedziałek 20 maja, w okolicy ulicy Hallera w Ostrołęce znaleziono tablicę rejestracyjną od pojazdu, najprawdopodobniej motocykla lub skutera. Jeśli ktoś zgubił swoje "balchy" może zgłosić się do znalazcy po odbiór.


Góra grosza w Szkole Podstawowej w Lipnikach (zdjęcia)

W mijającym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Lipnikach przystąpiła do akcji "Góra Grosza". Celem zbiórki było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.


Miasto upamiętniło patrona - św. Jana Pawła II (zdjecia)

18 maja 1920 r. w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, który w  1978 r. został papieżem Janem Pawłem II. Z tej okazji Prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski oraz wiceprezydent Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową znajdującą się na miejskim ratuszu. Sklep "Na Zdrowie" w Ostrołęce - adres dla miłośników zdrowego stylu życia

W sercu Ostrołęki, przy ul. Głowackiego 31A, znajduje się sklep "Na Zdrowie" - oaza dla tych, którzy stawiają na zdrowy tryb życia. Z bogatą ofertą naturalnych suplementów, ekologicznych produktów spożywczych i kosmetyków bez sztucznych dodatków, sklep jest skarbnicą dla osób poszukujących jakości i harmonii z naturą.