sobota, 23 października 2021 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Debata społeczna skierowana do seniorów (zdjęcia)

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski zaprosił mieszkańców Ostrołęki na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu seniorów na terenie naszego miasta i powiatu. Na spotkaniu została m.in. przedstawiona Krajowa Mapa Zagrożeń.


CKZiU


Gmina Łyse ma herb, flagę, baner i pieczęcie (zdjęcia, wideo)

Ostatnia sesja rady gminy Łyse miała szczególny charakter, a to za sprawą podjętej jednogłośnie uchwały określającej symbole gminy - herb, flagę, flagę stolikową, baner i pieczęcie. Autorem herbu jest Robert Szydlik (heraldyk), studium historyczno-heraldyczne opracowała Agnieszka Poławska - pracownik urzędu gminy.
KamilaMeble
15 zakażeń w naszym regionie

Resort zdrowia poinformował o nowych przypadkach zakażeń COVID-19. W Ostrołęce na koronawirusa zachorowało 7 mieszkańców. W powiecie ostrołęckim pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymało 8 osób. Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce odnotowano 5592 przypadki zakażeń.


Novdom
Zuzia Bereza już po operacji w Bostonie. "Uratowali naszą córeczkę"

Dwuletnia Zuzia Bereza, w pomoc której włączyło się wielu mieszkańców Ostrołęki i regionu, przeszła operację w Bostonie. Dobre wieści przekazali najbliżsi dziewczynki, nie kryjąc słów wzruszenia i podziękowań dla zespołu lekarzy. "To cudotwórcy! Są niesamowici. Uratowali naszą córeczkę" - napisali szczęśliwi rodzice.Wielkie sprzątanie na osiedlu Leśnie z Młodzieżową Radą Miasta

Młodzieżowa Rada Miasta organizuje kolejną akcję sprzątania w naszym mieście. Tym razem młodzi radni wraz z mieszkańcami chwycą za worki i rękawiczki, aby uprzątnąć z odpadków osiedle Leśne. Do udziału w szlachetnej i pożytecznej inicjatywie młodzież zachęca wszystkich chętnych. Dołącz się i ty!


Kwiatowe laki

Policjanci brali udział w konferencji. Rozmawiali o cyberprzestrzeni

Ostrołęccy policjanci brali udział w konferencji zorganizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie. Funkcjonariusze na spotkaniu przedstawili zagadnienie pn. "Cyberprzestrzeń - współczesne zagrożenia dla rodzin" Konferencja została zorganizowana, m.in. z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.Policjanci prowadzą akcję "Świeć przykładem"

Od 1 października 2021 r. trwa akcja informacyjno-edukacyjna prowadzona przez policjantów, która skierowaną jest do pieszych pn. "Świeć Przykładem". Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.Ulica Księżycowa w Dzbeninie już gotowa (zdjęcia)

Kolejna inwestycja w gminie Rzekuń jest gotowa. Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Księżycowej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Jagodową w Dzbeninie. W ramach zadania wykonana została jezdnia o długości 231 metrów z kostki betonowej. Są też zjazdy indywidualne, również z kostki betonowej.Uwaga na silny wiatr! Podmuchy mogą osiągnąć nawet 80 km/h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie ostrzega przed silnym wiatrem. W naszym regionie wiatr wzmógł się już w środę, a niekorzystne zjawiska pogodowe mogą być jeszcze dotkliwsze w czwartek 21 października. Wiatr z południowego zachodu może w porywach osiągać nawet 80 km/h.Problematyczna sprawa ze światłowodem na osiedlu Leśnym

Na biurko prezydenta Łukasza Kulika wpłynął wniosek Rady Osiedla Leśne, z prośbą o pomoc w położeniu na terenie osiedla światłowodu potrzebnego do korzystania z internetu. Włodarz już wystosował odpowiedź. Niestety, sprawa nie jest prosta, bo w tym rejonie miasta brakuje niezbędnej infrastruktury.


Ostbruk


Mieszkańcy piszą do prezydenta w sprawie ul. Łąkowej. Chcą parkingów i wyjaśnień dotyczących zakazu parkowania

Mieszkańcy bloków zlokalizowanych przy ulicach 11 Listopada oraz Prądzyńskiego zwrócili się do prezydenta miasta o umożliwienie parkowania samochodów przy ulicy Łąkowej w Ostrołęce. W petycji skierowanej do włodarza domagają się wyjaśnienia przyczyny ustawienia tam znaków informujących o zakazie parkowania.

Policjanci zapraszają seniorów na debatę społeczną

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski serdecznie zaprasza na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu seniorów na terenie naszego miasta i powiatu. Na spotkaniu zostanie przedstawiona Krajowa Mapa Zagrożeń.Reklama

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Informacje UM Ostrołęki

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.86 zł

5.91 zł

5.88 zł

3.15 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama


Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com
388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8