piątek, 23 czerwca 2017 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Aktualności

Pożar kotłowni i wypadek

Pożar kotłowni i wypadek Podczas minionej doby strażaków wzywano dwukrotnie.
1. O godz. 09.32 gaszono pożar w kotłowni budynku mieszkalnego przy ul. Batorego w Rzekuniu. Zadysponowano jeden zastęp JRG PSP Ostrołęka i jeden zastęp OSP Rzekuń.


JBB

Piknik rodzinny w Białobieli (zdjęcia)

Piknik rodzinny w Białobieli (zdjęcia, wideo)Na pikniku rodzinnym bawili się w sobotę mieszkańcy Białobieli w gminie Lelis. Przez całe popołudnie boisko przy miejscowej szkole podstawowej tętniło życiem. Były występy, pokazy, konkursy z nagrodami i wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy.


Door Tech

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Kadzidle (zdjęcia, wideo)

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Kadzidle (zdjęcia, wideo)Na placu przy domu parafialnym w Kadzidle odbył się w niedzielę festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. Był m.in. dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, malowanie twarzy oraz liczne konkursy z nagrodami dla najmłodszych i dorosłych.



Pokaz breakdance w wykonaniu Kamila Nurczyka (wideo)

Pokaz breakdance w wykonaniu Kamila Nurczyka (wideo) - szkicJedną z atrakcji festynu dworcowego na osiedlu Stacja był występ Kamila Nurczyka. Utalentowany chłopak, wraz z młodymi adeptami tańca, zaprezentował breakdence - bardzo widowiskowy i specyficzny taniec z ogromną ilością elementów siłowych i sprawnościowych.


JWJB

Ostrołęckie chóry koncertowały (zdjęcia, wideo)

Ostrołęckie chóry koncertowały (zdjęcia) - szkicW kościele pw. św. Franciszka z Asyżu odbył się koncert w ramach cyklu Ostrołęckich Spotkań Chóralnych. Od pierwszego spotkania minęło już 20 lat, a koncerty ostrołęckich chórów cieszą się nadal niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem widzów.



Zuchy z Myszyńca złożyły uroczystą obietnicę (zdjęcia)

Zuchy z Myszyńca złożyły uroczystą obietnicę (zdjęcia)"Mam szczerą wolę, obiecuję" - tymi słowami zuchy z "Leśnej Gromady" ze Szkoły Podstawowej w Myszyńcu rozpoczęły składanie uroczystej Obietnicy Zuchowej. Najmłodsi wykazali się wiedzą i znajomością prawa zuchowego, otrzymali też specjalne znaczki oraz legitymacje.



Goworowska spartakiada po raz piąty (zdjęcia)

Goworowska spartakiada po raz piąty (zdjęcia)Już po raz piąty Goworowo zaprosiło osoby niepełnosprawne z powiatów ostrołęckiego i ostrowskiego na spartakiadę osób niepełnosprawnych pod hasłem "Dzień radości, wszyscy razem". W wydarzeniu wzięło udział blisko dwustu uczestników.



Tłumy fanów disco polo na Festynie Dworcowym (zdjęcia, wideo)

Zespoły disco polo porwały publiczność na Festynie Dworcowym (zdjęcia, wideo) - szkicKoncerty zespołów disco polo jak zwykle przyciągnęły tłumy ostrołęczan i mieszkańców powiatu. Podczas niedzielnego festynu na os. Stacja na scenie zaprezentowały się grupy Remont i Mig. Z powodu opóźnienia dopiero na zakończenie wystąpił zespół Mamzel.



Znamy laureatów konkursu papieskiego (zdjęcia)

Znamy laureatów konkursu papieskiego (zdjęcia)Rozstrzygnięto konkurs wiedzy o papieżu - świętym Janie Pawle II. Przystąpiła do niego młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz placówek ponadgimnazjalnych. Była to piąta już edycja cieszącego się zainteresowaniem wśród uczniów konkursu.



Sergiusz Leończyk opowiedział o Sybirakach (zdjęcia)

Sergiusz Leończyk opowiedział o Sybirakach (zdjęcia)W kadzidlańskim "Kinie za Rogiem" wizytę złożył Sergiusz Leończyk z Syberii, doktor nauk humanistycznych, historyk, autor wielu książek i artykułów naukowych poświęconych polskiemu osadnictwu w XIX i XX wieku na Syberii. Gość opowiedział o losach Polaków na Syberii.


Kamila

Trwa największy festyn w mieście (zdjęcia, wideo)

Trwa największy festyn w mieście (zdjęcia, wideo)Od południa na os. Stacja trwa największy w Ostrołęce festyn. Impreza na terenie dworca PKP od kilku lat na dobre wpisała się w harmonogram miejskich wydarzeń. W tym roku przygotowano dwie sceny oraz wiele darmowych atrakcji dla dzieci i dorosłych.




Wielka zmiana nazw ulic coraz bliżej

Wielka zmiana nazw ulic coraz bliżejCo najmniej 13 ostrołęckich ulic zmieni swoją nazwę na skutek wprowadzenia ustawy dezubekizacyjnej przyjętej przez Sejm w ubiegłym roku. Przedsięwzięcie będzie ogromne, bo z mapy miasta znikną takie arterie jak Gorbatowa, Berlinga czy I Armii Wojska Polskiego.




Ostrołęcka giełda samochodowa (zdjęcia)

Ostrołęcka giełda samochodowa (zdjęcia)Sprawdź ceny używanych samochodów z dzisiejszej giełdy samochodowej w Ostrołęce. Każde zdjęcie jest opisane marką oraz modelem pojazdu i ceną. Podane są również podstawowe dane techniczne takie jak rodzaj silnika oraz rocznik.





NH

Skrzynka skarg: co z utylizacją azbestu w gminie Lelis?

Skrzynka skarg: co z utylizacją azbestu w gminie Lelis?Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Mam problem w związku z utylizacją płyt azbestowych na terenie gminy Lelis. W ubiegłym roku zgłosiłem do Starostwa Powiatowego w Ostrołęce wniosek odnośnie demontażu eternitu z dachu budynku gospodarczego.




Sąsiad zza wschodniej granicy nie zauważył znaków (wideo)

Sąsiad zza wschodniej granicy nie zauważył znaków (wideo)Bez żadnych konsekwencji białoruski autobus pokonał bariery na starym moście i pomimo obowiązującego zakazu ruszył w dalszą drogę w kierunku Łomży. Do zdarzenia doszło w piątek 26 maja br. po godz. 19.00. Do takich zdarzeń dochodzi niestety bardzo często.


JBB

Skrzynka skarg: niezadowolony pasażer, ale MZK się broni

Skrzynka skarg: niezadowolony pasażer MZK - szkicSkrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Zapewne należę do wąskiego grona mieszkańców Ostrołęki, którzy są zmuszeni do korzystania z usług MZK, co nie znaczy, że godzę się na traktowanie mnie przez pracowników tej firmy jako zło konieczne.



CKZiU

Trochę uśmiechu: "zaobrączkowany" gołąb

Trochę uśmiechu: 'zaobrączkowany' gołąbJeden z czytelników nadesłał zdjęcie nietypowego gołębia, którego spotkał w parku miejskim przy ul. Traugutta w Ostrołęce. Wykonane telefonem komórkowym zdjęcie przedstawia "zaobrączkowanego" ptaka, który na szyi miał założoną kromkę chleba.




Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości (zdjęcia, wideo)

Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości (zdjęcia, wideo)Po raz czwarty wyruszyła Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce. Wydarzenie odbyło się w sobotę 10 czerwca i skierowane było do wszystkich wiernych, ze szczególnym uwzględnieniem środowisk trzeźwościowych.




"Podaruj serce Adasiowi" (zdjęcia)

'Podaruj serce Adasiowi' (zdjęcia)Wiele atrakcji zaplanowali organizatorzy koncertu charytatywnego dla chorego Adasia. Na scenie przy Kupcu przez kilka godzin w sobotnie popołudnie występowały zespoły muzyczne, przedszkolaki, młodzi aktorzy i wokalistki. W programie były także licytacje i atrakcje dla najmłodszych.



Korona rozbiła GKS Strzegowo (zdjęcia, wideo)

Korona rozbiła GKS Strzegowo (zdjęcia, wideo)Piłkarze ostrołęckiej Korony w ramach spotkania 29 kolejki ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka podejmowali GKS Strzegowo. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego udanie zrewanżowali się za porażkę z pierwszego meczu zwyciężając aż 7:0.

  •  
  • 10:05, 11.06.2017 r.

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Reklama

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
Hiszpanski

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.46 zł

4.80 zł

4.04 zł

1.66 zł

Sprawdź szczegóły

Polecamy

Warto odwiedzić