sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Prawdy i mity na temat faktoringu dla firm

Faktoring dla firm staje się coraz popularniejszym środkiem na utrzymanie płynności finansowej i stałego dochodu pozwalającego na inwestycje i rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Wciąż jednak niektórzy obawiają się sprzedaży faktur. Czy słusznie?

Z faktoringu mogą korzystać tylko duże firmy
MIT. Wiele firm świadczących usługi faktoringowe współpracę uzależnia od wysokości obrotów lub przychodu w ciągu roku. Na szczęście nie zawsze tak jest! Na rynku funkcjonują również firmy, które zajmują się kupnem faktur głównie od małych i średnich przedsiębiorstw. Nie stawiają one wymagań dotyczących poziomu obrotów. A co więcej finansują również pojedyncze faktury wystawione nawet na zaledwie kilkaset złotych.

Reklama Faktoring wiąże się z podpisaniem długoterminowej umowy
MIT. Faktoring dla firm nie zawsze musi wiązać się z podpisywaniem umowy na długi czas, która zobowiązywałaby do sprzedaży całych pakietów należności, również tych przyszłych. Z łatwością znajdziesz też firmę, która każdą fakturę traktuje jako oddzielną transakcję. Dzięki temu, decydując się na współpracę, wiesz, że możesz sprzedać również kolejną fakturę, ale też nie musisz tego robić. Wybór należy nadal do ciebie.

To dobra alternatywa dla pożyczek i kredytów.
PRAWDA. Wzięcie kredytu czy pożyczki to dość długa i skomplikowana procedura, która może ciągnąć się tygodniami. Dodatkowo często koszty takiego zastrzyku gotówki mogą być stosunkowo duże, a co za tym idzie trudne też do udźwignięcia dla małego czy nawet średniego przedsiębiorstwa. Dlatego też dobrym rozwiązaniem, alternatywnym dla wzięcia kredytu czy pożyczki, jest właśnie faktoring dla firm. Podczas gdy banki lub firmy udzielające pożyczek sprawdzać będą twoją zdolność kredytową, firma zajmująca się kupowaniem faktur sprawdzi wiarygodność i zdolność finansową twojego kontrahenta. W przeciwieństwie więc do kredytu, faktoring dla firm pomoże ci szybko otrzymać gotówkę nawet gdy twoja firma przechodzi pewne trudności finansowe.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 764 komentarze: 7 Wrzuć na Facebooka 14.11.2017, 06:01r. Drukuj
Powrót


Ala @ 22:25, 14.11.2017

IP: 87.118...12

nie słyszałam o tej alternatywie ale chyba muszę więcej poczytać, ten "faktoring' wydaje się być uczciwą opcją, ktoś coś słyszał?

johhnny @ 22:32, 14.11.2017

IP: 188.166...170

faktoring spoko rzecz... tylko trzeba znaleźć dobrą firmę która nie będzie kręcić i która szybko przemieli fakturę... bo czasami wystawiasz fakturę gościowi który jest niewypłacalny i dowiadujesz się o tym po miesiącu bo firma faktoringowa tak wolno działa... ja polecam np idea money, zawsze mi max w 24h odpisują... i szczerze bo to jednak biznes... jak piszą że gość jest niewypłacalny to nie mam pretensji... wręcz przeciwnie dziękuję im za to że mi to sprawdzili praktycznie za darmo... a niektórzy woleliby żeby taka firma spłacała niewypłacalnego:) i mają pretensje że tak nie jest...

caroline @ 21:02, 15.11.2017

IP: 95.130...90

johhnny a jak to właściwie wygląda? firma sama sprawdza czy nasz klient jest niewypłacalny? na jakiej zasadzie się to odbywa wszystko? ty korzystasz z idea money - dużo zdzierają na prowizji itd.?

slim @ 21:15, 15.11.2017

IP: 2001:5a0...570e

Wydaje mi się, że wszystko zależy od firmy faktoringowej w jakiej jestesmy, są różne oferty Na pewno faktoring pozwala zachować firmie płynność finansową, co jest mega ważne. Pracowałem w firmie, w której cały czas klienci spóźniali się z płatnościami i z dzisiejszej perspektywy na pewno zaproponowałbym rozważenie tej opcji. Co do Idea Money to nawet gdzieś czytałem, że są nieźli i mają aplikację na smartfona.

topaz1990 @ 22:04, 15.11.2017

IP: 46.101...65

Wprawdzie nie jestem szacownym kolegą Johnnym, ale podpowiem, że tak, firma faktoringowa prosi o historię faktur. Dalej to zależy od tego, który rodzaj faktoringu weźmiesz. Zwykle wystarczy historia faktur z danym kontrahentem, oni już sami robią magię i sprawdzają, czy dana osoba jest wypłacalna i czy nie miała problemów ze spłacaniem niczego w przeszłości. Co więcej, sprawdzają, czy Ty przypadkiem nie oszukujesz i nie wystawiasz faktury np. swojej siostrze;-) Jak już sprawdzą, czy Ty i Twój kontrahent jesteście czyści, to wtedy zapłacą Ci za fakturę, a należność będą ścigać od kontrahenta:-)

olejandra @ 22:04, 16.11.2017

IP: 178.20...18

To ja się włączę do dyskusji, bo ostatni post mnie zaciekawił. Jak długo trwa takie sprawdzanie danego kontrahenta? I do kiedy można zgłaszać takie faktury do opłacenia (w sensie do którego dnia płatności - jeśli klient ma 60 dni, to mogę np. zgłosić w 45 dniu?) No i najważniejsze - jak kształtują się opłaty za faktoring?

Artur @ 00:21, 22.11.2017

IP: 2a02:a311...e97d

Wpisz w google "sprawdź kontrahenta Idea Money". Tam możesz za darmo sprawdzić to się przekonasz ile się czeka (myślę że to pare dni)

Jeżeli chodzi o ceny to w wiekszosci firm oscylują wokół 2% wartości faktury (oczywiście warunki są bardziej złożone ale na tyle ostatecznie wychodzi)