środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Czyszczenie sprzętu AGD - łatwo i szybko

W domach gromadzimy mnóstwo sprzętu AGD. Mamy pralki, lodówki, mikrofalówki, zmywarki do naczyń czy roboty kuchenne. Wszystkie wymagają regularnego czyszczenia, jednak zwykle o tym zapominamy i zajmujemy się sprzętem AGD dopiero, gdy jest to absolutnie konieczne.

Wtedy przychodzi nam walczyć z resztkami jedzenia, osadami z kamienia, tłuszczem czy pleśnią. Na szczęście można przywrócić ich doskonały stan dzięki kilku sposobom.

Reklama Czyszczenie pralki
Nieczyszczona pralka to gwarancja nieprzyjemnego zapachu z bębna, pogorszenia jakości prania i większa awaryjność. Warto więc systematycznie wlewać do pralki specjalny płyn do jej czyszczenia, który usuwa brud, osady i brzydki zapach, a do tego chroni pralkę i nadaje jej higieniczną czystość. Gdy jednak nie mamy pod ręką odpowiedniego środka możemy wlać do pralki butelkę zwykłego octu i nastawić program prania o wysokiej temperaturze. Konieczne jest też regularne czyszczenie pojemnika na proszek i płyn do płukania tkanin. Od czasu do czasu dobrze jest wstawiać puste pranie, dla przepłukania pralki, a po każdym praniu zostawiać uchylone drzwiczki.

Lśniąca zmywarka
Zmywarki to sprzęt, który coraz częściej pojawia się w naszych domach. Choć zmywarka ułatwia codzienne mycie naczyń to sama też wymaga regularnego mycia. Priorytet to czyszczenie filtrów, pojemnika na sztućce, a także drzwiczek i uszczelek. Choć tabletki do zmywania mają w sobie odkamieniacz, to w praktyce nie jest to wystarczająca ilość, by zapewnić czystość zmywarce. Dlatego przydatne są środki do zmywarki, które usuną kamień i osady. Podobnie jak w przypadku pralki można też zastosować ocet i sodę oczyszczoną. Każda supermarket, sklep internetowy czy hurtownia środków czystości może zaproponować pełen przegląd przydatnych środków i akcesoriów do czyszczenia zmywarek. Bogaty asortyment do zmywarki jest dostępny na przykład tu https://eurochemia.eu/kategorie-produktow/srodki-do-zmywarek.

Reklama Higieniczna lodówka
Nowoczesne lodówki nie wymagają już czasochłonnego okresowego rozmrażania, jednak i tak musimy o nie starannie dbać. Lodówka jest bowiem miejscem, w którym rozwijają się liczne bakterie i wirusy, których nie chcielibyśmy przenieść na naszą żywność. Dlatego przynajmniej raz w miesiącu trzeba umyć wnętrze lodówki odpowiednim środkiem czystości. Jest to też okazja do wyrzucenia resztek jedzenia i przeterminowanych produktów. Warto też włożyć do lodówki pochłaniacz zapachów.

Zadbana mikrofalówka
Zanim przystąpimy do mycia mikrofalówki warto do niej wstawić szklankę wody i ustawić mikrofalówkę na kilka minut (lub krótszy czas - w zależności od programu). Powstająca para wodna i temperatura wewnątrz urządzenia zmiękczy brud. Dzięki temu, wystarczające będzie umycie jej wnętrza miękką szmatką z dodatkiem płynu do zmywania naczyń. Na koniec dobrze jest wytrzeć mikrofalówkę do sucha ręcznikiem papierowym.

Reklama Wyczyszczony piekarnik
Piekarnik zazwyczaj jest najtrudniejszy do wyczyszczenia. Często znajduje się nisko, przez co jego czyszczenie nie jest zbyt wygodne. A w dodatku na przeszkodzie staje zaschnięty i przypalony tłuszcz. Tylko najnowocześniejsze piekarniki posiadają funkcję samooczyszczenia. Jeśli takiej funkcji nie posiadamy, to możemy lekko rozgrzać piekarnik, do około 60 stopni. Następnie na ściany piekarnika możemy nałożyć środek do czyszczenia lub domową mieszankę z sody i octu. Po kilku godzinach wyczyszczenie piekarnika nie powinno być problemem. W ostateczności do czyszczenia można użyć amoniaku zmieszanego z wodą.

Jak widać, czyszczenie sprzętów AGD nie musi być wcale trudne oraz czasochłonne. Wystarczy odpowiedni sposób i kilkanaście minut, aby doczyścić sprzęt, którego używamy na co dzień. Pozwoli nam to na zachowanie higieny w domu, bo przecież sprzęty te mają bezpośredni kontakt z żywnością, a także wydłużenia żywotności tych urządzeń.

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 1894 komentarze: 0
24.07.2018, 13:03r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter