sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Pobawmy się w kowbojów i Indian - szukamy ciekawego łóżka dla chłopca

Wydawać by się mogło, że rynek mebli dziecięcych nastawiony jest przede wszystkim na dziewczynki oraz ich potrzeby i preferencje. Dla chłopców producenci zdają się nie mieć nic ciekawego, nie licząc oczywiście drewnianych łóżeczek dziecięcych w kształcie wozów strażackich i policyjnych radiowozów.

Zdarzają się także disnejowskie wyścigówki, które niewątpliwie urokliwe niestety szybko się nudzą i tracą swój czar.

W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak poszukać alternatywy. Jedną z nich może być bardzo popularny w ostatnim czasie styl skandynawski, który hołduje umiarowi i minimalizmowi, jednocześnie oferując funkcjonalne i estetyczne rozwiązania do każdej przestrzeni.

Reklama Mały chłopiec w Skandynawii

W przypadku zdecydowanej większości projektów wnętrzarskich to łóżko decyduje o tym, w jakim stylu urządzone i wykończone zostanie wnętrze. Decydując się na łóżko w stylu skandynawskim zgadzamy się na przyjęcie pewnego trendu i płynięcie razem z nim - od wyboru kolorystyki ścian i mebli, aż po dodatki i zabawki. Co najbardziej zaskakujące, wyraźnie zdefiniowany i zaakcentowany styl wykończenia pokoju dziecięcego w dużej mierze determinuje rodzaj zabawek, po jakie sięga dziecko. W pokojach skandynawskich przeważają zabawki z drewna, ręcznie robione na szydełku pluszaki i poduszki dekoracyjne z naturalnych materiałów. Początkowo elementy te mają pełnić przede wszystkim rolę pewnego rodzaju dopełnienia looku (zupełnie jak akcesoria przy stylizacjach odzieżowych), z czasem okazują się funkcjonalnymi zabawkami, po które większość dzieci sięga z ochotą.

Umiar będący domeną stylu skandynawskiego znajduje swoje przełożenie także w zachowaniu dzieci, których pokoje są urządzone i wyposażone zgodnie z tą złotą zasadą. Dzieci te mniej się rozpraszają, łatwo się wyciszają i są bardziej kreatywne od rówieśników, których pokoje zalewają elektroniczne zabawki wszelkiego rodzaju. Jak to możliwe? Im mniej zabawek dziecko ma do swojej dyspozycji, tym łatwiej przychodzi mu zabawa nimi - można to zauważyć już na przykładzie niemowląt.

Reklama Wybór łóżka

Jak już wcześniej wspomnieliśmy decyzją kluczową dla zdefiniowania stylu, w jakim zostanie wykończone dane wnętrze jest wybór łóżka. Styl skandynawski oferuje nam bogaty wybór drewnianych łóżek dziecięcych w zaskakujących kształtach - prym wiodą oczywiście domki, ale w pokoju chłopięcym znacznie ciekawiej prezentują się łóżka tipi. Zarówno łóżka w kształcie domków, jak i drewniane tipi to konstrukcje w pełni uniwersalne, które można zaadoptować na potrzeby różnych pomieszczeń - łóżka dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej obejmującej kolory neutralne, kolorystykę bardziej dziewczęcą oraz zarezerwowane dla chłopców błękity i szarości. Niemniej jednak, jeśli spojrzymy na obie konstrukcje pod kątem specyfiki zabawy chłopców i dziewczynek, możemy dojść do wniosku, że bardziej funkcjonalne od łóżek domków będą łóżka tipi.

Reklama Tipi w pokoju chłopięcym

Dlaczego łóżko w kształcie tipi sprawdzi się lepiej w chłopięcym pokoju niż przestronny domek? Powodów może być kilka:

- Aspekt wizualny - z jakiś względów drewniany wigwam wodza plemienia wygląda zdecydowanie bardziej "męsko" niż drewniany domek… Oczywiście, jest to w pełni subiektywna opinia, a w sieci nie brakuje propozycji pokojów chłopięcych wyposażonych właśnie w łóżka w kształcie domków.

- Aspekt funkcjonalny - chłopcy uwielbiają namioty i tajne bazy, co w przypadku łóżka tipi można bardzo łatwo uzyskać. Wystarczy przewiesić przez konstrukcję koc lub prześcieradło albo specjalnie przygotowany w tym celu materiał, który krawcowa przytnie na wymiar.

- Aspekt tematyczny - spór między kowbojami i Indianami trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, żeby miał się w najbliższym czasie skończyć. Jeśli Twój Syn jest fanem Dzikiego Zachodu sięgnij po skandynawskie łóżko tipi i zaaranżuj pokój w iście westernowym stylu. Dzięki temu Twój Maluch zyska nie tylko fajny pokój z wygodnym łóżkiem, ale przede wszystkim oryginalną przestrzeń do zabawy.

Reklama Gdzie szukać sklepu ze skandynawskimi łóżkami dla chłopców?

Odpowiedzią na to pytanie jest adres www.Filo-Shop.pl. Tutaj znajdziecie Państwo bogaty wybór drewnianych łóżek dla chłopców w różnych kształtach i kolorach - w stałej ofercie posiadamy drewniane tipi oraz różne modele domków. Zależnie od potrzeb i oczekiwań możemy zaproponować:

- podwójne łóżka z wysuwanym dodatkowym spaniem,

- łóżka z szufladami na pościel,

- łóżka z barierkami dla najmłodszych,

- konstrukcje na niskich nóżkach oraz unikatowe łóżka bez nóżek.

Wszystkie nasze łóżka wyróżnia wysoka jakość wykonania, idąca w parze z trwałością i funkcjonalnością oferowanych rozwiązań.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 530 komentarze: 2
10.12.2019, 08:07r. Drukuj
Powrót


Karolina11 @ 09:51, 10.12.2019

IP: 83.142...189

Piękne łóżko domek, mój synek się zakochał, nie wiem tylko które wybrać :)

AnnaZ @ 09:54, 10.12.2019

IP: 31.0...0

My już zamówiliśmy w Filo Shop :) musimy trochę poczekać ale trudno, na takie piękno łóżko warto!

Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter