środa, 26 lutego 2020 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Spółka z o.o. sposobem na uniknięcie składek ZUS

Przez podwyżki przeciętnego wynagrodzenia za pracę od stycznia 2020 r. składki zusowskie wzrosną o prawie 10 proc. To obciążenie dla budżetu przedsiębiorców. Aby uniknąć tego zobowiązania, wielu z nich zamienia działalność na spółkę z o.o. Jakie korzyści mogą osiągnąć, decydują się na taki ruch?

Konieczność opłacania comiesięcznych składek ZUS to duża bolączka polskich przedsiębiorców. Zwłaszcza tych niewielkich, prowadzących drobną działalność handlową lub usługową. Trudno się dziwić. W 2019 roku wysokość preferencyjnych składek wynosi 555,89 zł (lub 539,35 zł bez składki chorobowej), regularnych, opłacanych po upływie 24 miesięcy - 1 316,97 zł (lub 1 246,92 zł bez składki chorobowej).

Reklama Planowane podwyżki

Na skutek planowanego wzrostu przeciętnego i minimalnego wynagrodzenia za pracę, od stycznia 2020 r. składki ZUS będą jeszcze wyższe. Podwyżki dotkną przedsiębiorców odprowadzających świadczenia w standardowej wysokości, osoby rozpoczynające działalność i korzystające z preferencji. Skutecznym sposobem na uniknięcie ZUS-u jest rezygnacja z jednoosobowej działalności na rzecz spółki z o.o.

Spółka z o.o. bez ZUS-u

Spółka z o.o. to spółka handlowa. Jej działalność reguluje Kodeks spółek handlowych. Taką formę prawną przedsiębiorstwa może utworzyć jeden lub kilku przedsiębiorców. W przypadku spółki z co najmniej dwoma wspólnikami są oni zwolnieni z comiesięcznego odprowadzania składek ZUS. Takie rozwiązanie pozwala więc zaoszczędzić ponad 1300, a już niebawem nawet 1500 zł miesięcznie!

Reklama Najważniejsze zalety spółki z o.o.

Możliwość uniknięcia comiesięcznych zobowiązań względem ZUS-u nie jest jedyną zaletą prowadzenia spółki z o.o. Taka forma prawna zapewnia przedsiębiorcom zdecydowanie więcej korzyści:

- ograniczoną odpowiedzialność udziałowców. Wspólnicy odpowiadają za długi spółki jedynie do wysokości wniesionego kapitału. Jeśli firma się zadłuży, Twój majątek będzie bezpieczny, a komornik nie będzie mógł go zająć. Jest to kluczowy walor zwłaszcza dla osób prowadzących inwestycje obarczone wysokim ryzykiem;

- prestiż. Ze względu na "poważną" formę prawną, zarządzanie spółką z o.o. zapewni Ci zdecydowanie większą renomę niż prowadzenie jednoosobowej działalności;

- większe możliwości inwestycyjne. Spółka z o.o. jest odrębnym podmiotem, niezależnym od swoich udziałowców. Buduje więc swoją zdolność kredytową na podstawie własnych obrotów. Jeśli jako udziałowiec kupisz firmowe auto, nie obniżysz swojej zdolności kredytowej.

Reklama Czy spółka z o.o. ma jakieś wady?

Jedną z największych obaw przedsiębiorców, rozważających rejestrację spółki z o.o. jest podwójne opodatkowanie. Jak działa? Dochody spółki z o.o. jako odrębnego od udziałowców podmiotu podlegają opodatkowaniu podatkiem CIT (podatek od osób prawnych). Przychody udziałowców, jako ich własne wpływ należy opodatkować podatkiem PIT (podatek od osób fizycznych). W ten sposób - przynajmniej w teorii - konieczne jest odprowadzenie podwójnego podatku. Dzięki pomocy doświadczonego księgowego, podwójne obciążenia podatkowe można jednak skutecznie optymalizować. Jak pokazuje praktyka, nie są one wcale tak dużym obciążeniem, jak wydaje się w teorii.

Sporą niedogodnością towarzyszącym spółkom może być również trwający nawet kilka miesięcy proces rejestracji. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nie tylko przeciążenie urzędników sądowych, rejestrujących spółki w KRS, ale również konieczność weryfikacji przyszłych podatników VAT przez urzędników skarbowych. Jeśli zależy Ci na tym, aby rozpocząć działalność pod szyldem spółki jak najszybciej, alternatywą dla samodzielnej rejestracji podmiotu może być zakup gotowej spółki. Jak to działa?

Chcesz uniknąć podwyżek ZUS-u? Kup gotową spółkę!

Gotowe spółki zarejestrowane w Warszawie kilka miesięcy lub lat wcześniej to podmioty, posiadające umowę spółki, NIP i REGON. Większość z nich została także zgłoszona do podatku VAT/VAT-UE. Procedura zakupu udziałów trwa nie dłużej niż 2-3 dni robocze, jest nieskomplikowana i w pełni legalna. Kupując spółkę, będziesz mógł rozpocząć działalność (i przestać płacić składki) właściwie z dnia na dzień. Bez konieczności żmudnego oczekiwania na wpis do KRS rejestrację VAT.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1690 komentarze: 0
19.12.2019, 07:20r. Drukuj
Powrót