poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Opinia na temat pracy w JYSK - według pracowników

Firma Ennova przeprowadziła w okresie od stycznia do lutego 2018 r. badania na temat zadowolenia osób, które zatrudnione są w firmie JYSK, duńskiej sieci supermarketów wnętrzarskich. Jak zatem przedstawiają się wyniki?

Pozytywne reakcje

Rezultaty są jak najbardziej satysfakcjonujące dla firmy. Okazało się bowiem, że poziom pozytywnych komentarzy o warunkach pracowniczych w JYSK osiągnął 79 punktów na 100. Informacja jest również istotna z punktu widzenia całej Polski, w której to średni wynik w innych zakładach pracy oscylował wokół 59 punktów.

Reklama W badaniach z własnej woli uczestniczyło 97 proc. całej kadry sieci, co szczególnie cieszy Piotra Padalaka, dyrektora generalnego JYSK Polska. Zaznacza on, że tak liczny i aprobujący przedsiębiorstwo odzew jest dowodem na stworzenie przyjaznego oraz skutecznego w realizowaniu swoich założeń biznesu. Podkreśla również wystąpienie sytuacji win-win, gdzie zadowolenie pracowników przekłada się bezpośrednio na konsumentów.

Jak przyznają sami zainteresowani, w JYSK najbardziej cenią sobie:

- fundamenty pod rozwój osobisty i zawodowy,

- przyjazne stosunki zarówno z kierownikami, jak i dyrekcją,

- miłą atmosferę,

- wzajemny szacunek wśród zatrudnionych osób.

Reklama Biorąc pod uwagę, o jak rozległej sieci mowa (więcej, niż 200 sklepów w niemalże 160 miastach na terenie całej Polski), tym bardziej imponujący jest rezultat. Piotr Czechowski pełniący funkcję dyrektora HR w JYSK Polska podkreśla, jak istotne było stworzenie korzystnych warunków pracy przez managerów. Wartym zaznaczenia jest fakt, że badania dotyczące poziomu satysfakcji pracowników odbywają się co dwa lata.

Co stoi za sukcesem firmy?

Zdaniem Larsa Larsena, założyciela firmy JYSK, kluczowymi aspektami stojącymi za dzisiejszą pozycją przedsiębiorstwa, są stopień zażyłości między całą kadrą oraz sama atmosfera pracy. Warto wspomnieć o tym, że każda zatrudniona jednostka ma pełne wsparcie całej kadry. Przy czym nie bez znaczenia jest większa swoboda nadana pracownikom, za którą idzie również zwiększenie odpowiedzialności w kwestii wykonywanych obowiązków. Pozwala to na zarówno odpowiednie zmotywowanie zespołu, jak i ułatwienie zdobycia awansu.

Podsumowanie

JYSK jest również ceniony za klarowność obowiązujących tam warunków zatrudnienia na etapie kandydata oraz osoby zatrudnionej. Co najlepsze, już na początkowym etapie wdrożenia w struktury firmy można liczyć na umowę o pracę oraz gwarancję uczestnictwa w wielu pragmatycznych szkoleniach.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 5508 komentarze: 0
08.08.2019, 07:26r. Drukuj
Powrót