środa, 19 stycznia 2022 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Duże skrzynki do przechowywania - co można w nich schować?

Opakowania z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się do magazynowania produktów. Ich wytrzymałość, normalizacja wymiarów i brak wpływu na artykuły znajdujące się wewnątrz stanowią główne powody ich wyboru.

Co dokładnie można przechowywać w takich skrzynkach? Jakie parametry powinny spełniać? O tym piszemy poniżej!

Magazynowanie produktów mięsnych w skrzyniach plastikowych

Jednym z podstawowych zastosowań opakowań z tworzyw sztucznych jest przechowywanie i transport żywności. Sporo produktów np. mięso i wędliny są w nich bezpośrednio umieszczane bez osłon zewnętrznych. To sprawia, że producent opakowań z tworzyw sztucznych musi zapewnić im najwyższą jakość. Jednym z podstawowych warunków jest stworzenia materiałów, które nie mają wpływu na żywność i pozwalają na jej bezpieczne magazynowanie w warunkach chłodniczych. Do tego stosuje się np. skrzynki z HDPE. Takie produkty muszą być wytrzymałe i posiadać solidne uchwyty. Zwykle stosuje się je w znormalizowanych wymiarach, żeby mogły być obsługiwane w parkach maszynowych.

Reklama

Przechowywanie owoców i warzyw na skrzyniach plastikowych

Równie popularne są elementy z tworzywa sztucznego, które wykorzystuje się w magazynowaniu owoców i warzyw. Producent opakowań z tworzyw sztucznych rozumie, że takie produkty muszą być perforowane. Ma to na celu stworzenie wymaganego dostępu powietrza do wnętrza. Poza tym wykonanie otworów w skrzynkach jest konieczne do celów logistycznych i wpływa na łatwość mycia samych opakowań i produktów w nich przechowywanych. W magazynach i centrach dystrybucji skrzynie plastikowe często występują w formie składanej, co pozwala ograniczać wymagana do składowania przestrzeń.

Magazynowanie i transport ciężkich produktów w skrzyniach plastikowych

Poza lekkimi opakowaniami magazynowymi niejeden producent opakowań z tworzyw sztucznych oferuje również wzmacniane artykuły dla najbardziej wymagających towarów. Jednym z nich jest magazynowanie szklanych butelek z produktami spożywczymi lub medykamentami. Podczas ich przechowywania konieczne jest stabilne ustawienie, dlatego wewnątrz są dzielone przegrodami. Ułatwia to również ich transport, by w jego trakcie nie zostały uszkodzone. Takie skrzynki na produkty szklane są dodatkowo wzmacniane i zachowują kształty umożliwiające stabilne ustawienie ich większej ilości jedna na drugiej.

Reklama

Czy cena skrzynki plastikowej ma wpływ na jej jakość?

To jedno z kryteriów, które dystrybutor bierze pod uwagę przy zamawianiu opakowań. Nie może być jednak głównym wyznacznikiem, ponieważ o wiele większe znaczenie dla procesów logistycznych ma jakość opakowania. Dlatego przede wszystkim należy dobierać opakowania z tworzyw sztucznych do przechowywanego w nich produktu. Liczy się również wytrzymałość, możliwość łatwego spiętrzania, normalizacja pod stosowane palety czy łatwość czyszczenia. To wszystko powoduje, że cena schodzi na dalszy plan.

Dla skutecznego generowania zysku podczas procesu produkcyjnego skrzynki z tworzyw sztucznych powinny zapewniać niezawodność. Dlatego warto wybierać tylko te pochodzące od sprawdzonych producentów.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 538 komentarze: 0
07:20, 14.01.2022r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót