wtorek, 30 kwietnia 2024 r., imieniny Katarzyny, Mariana, Lilii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wieczór wyborczy z Moją Ostrołęką (na żywo)

Zapraszamy na wieczór wyborczy z "Moją Ostrołęką". Do późnej nocy będziemy relacjonować przebieg niedzielnych wyborów w Polsce ze szczegółowymi wynikami z naszego regionu. 

Każdy wieczór wyborczy to bardzo ważna chwila dla naszej redakcji i ogromny test serwerów. Trzymajcie kciuki za wydajność serwerowni, aby nie przegapić wyborczych ciekawostek, które dziś przygotowaliśmy. Według statystyk obecnie nasz portal odwiedza około 1000 internautów. W szczycie spodziewamy się około 7-8 tys. użytkowników online. Rekordowy wieczór wyborczy - dwa lata temu - przyciągnął do nas ponad 7 tys. czytelników online w szczycie oglądalności, a przez cały wieczór kilkadziesiąt tys. osób.

Reklama

Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco przez kilka najbliższych godzin. Przytoczymy wyniki sondażów exit poll, wydarzenia z kampanii wyborczej, cofniemy się także w czasie, posłuchamy muzyki. Zostańcie z nami.

Dziękujemy za wstrzemięźliwość w komentowaniu w czasie ciszy wyborczej. Przypominamy, że zakaz agitacji obowiązuje do godz. 21.00. W tym artykule do późnych godzin nocnych będziemy Państwu relacjonować niedzielne wybory. Zapytamy kandydatów, czy są zadowoleni z woli wyborców. Artykuł będzie aktualizowany co kilkanaście minut.

Aktualizacja, godz. 20.05

Do zakończenia ciszy wyborczej pozostała niespełna godzina, a to doskonały czas na słuchanie muzyki. Oczywiście tej związanej z polityką. 

Zdecydowanie najlepsza polska piosenka ostatnich lat o polityce. Utwór "Nie mówię kto" Piotra Bukartyka przypominamy w każdy wieczór wyborczy. Nie mogło go zabraknąć także dzisiaj.

Aktualizacja, godz. 20.15

Frekwencja z godz. 17.00. Do lokali wyborczych w Ostrołęce udało się 38,59 proc. uprawnionych do głosowania. To o  niespełna 4 punkty procentowe mniej niż w 2018 roku. Niemal identyczna frekwencja jak w 2018 roku jest w powiecie ostrołęckim. Dziś do godz. 17.00 oddało swój głos 46,49 proc. wyborców.

W dzisiejszych wyborach uprawnionych do głosowania w Ostrołęce jest 38407 osób. Frekwencja w kraju do godz. 17.00 wyniosła średnio 39,43 proc. i jest niemal o dwa punkty procentowe niższa niż w 2018 roku. W 2018 roku w Ostrołęce frekwencja z godz. 17.00 wyniosła 42,48 proc., a w powiecie ostrołęckim 41,65 proc.

Więcej: Frekwencja do godz. 17.00 niższa niż w poprzednich wyborach samorządowych

Aktualizacja, godz. 20.23

Po godz. 21.00 zajrzymy do sztabów wyborczych. Nie wszystkie komitety spotykają się dzisiaj, ale większość będzie wspólnie oczekiwać na wyniki wyborów.

Aktualizacja, godz. 20.30

O godz. 21.00 opublikujemy sondażowe wyniki wyborów podane przez ogólnopolskie stacje telewizyjne. Następnie zajmiemy się publikacją cząstkowych wyników z obwodowych komisji wyborczych w Ostrołęce i powiecie.

Nie zabraknie wielu wypowiedzi, zdjęć, także śmiesznych. Solidnie podsumujemy dziś kampanię wyborczą.

Aktualizacja, godz. 20.35

Jest z nami obecnie ponad 2900 osób online! Dziękujemy za zaufanie.

Aktualizacja, godz. 20.40

W ciszy wyborczej lepiej być wstrzemięźliwym w komentowaniu, ale nie oznacza to zakazu brania udziału w dyskusji o kampanii wyborczej. Świetny komentarz w sobotę opublikował pod jednym z artykułów  naszym serwisie użytkownik o pseudonimie Emil.

To była bardzo intensywna kampania wyborcza, szczególnie w naszej gminie. Ci, co chcieli wygrać, starali się bardzo, a ci, co chcieli obronić swoje miejsca w gminie lub jej radzie, jeszcze bardziej. Było i śmiesznie, i strasznie, ale najczęściej żenująco. Patrzę na te wszystkie potworne bilbordy, straszne plakaty, niepotrzebne banery i próbuję zgadnąć, ile to kosztowało. Czy za tą niepotrzebną nikomu propagandę nie można było zrobić czegoś pożytecznego, jednej małej rzeczy, i dać napis, że to z pieniędzy wszystkich kandydatów, którzy nie drukowali tych głupot? Wiem, wiem, że to utopia, ale jaka piękna. Dobrze, że już koniec od wizyt kandydatów na stanowisko, trudniej się opędzić niż od wyznawców pewnej religii. Tylko tamci w coś wierzą, kandydaci na radnych tylko w to, że my nie mamy rozumu i jedna zdawkowa wizyta raz na pięć lat zmienia nasze zdanie o nich. Pozdrowienia dla wszystkich wyborców. Będzie się działo.

Aktualizacja, godz. 20.59

W Ostrołęce nie odnotowano żadnych incydentów związanych z wyborami. Cisza wyborcza i głosowanie przebiegło wyjątkowo spokojnie.

Aktualizacja, godz. 21.01

Na debacie panowała świetna atmosfera. W oczy rzucało się jednak "spijanie sobie z dzióbków" przez niektórych kandydatów. Emocje podniosła dopiero Anna Truszkowska-Aptacy, która zaatakowała prezydenta Kulika pytaniem o oświatę w mieście. Koniecznie obejrzyjcie poniższy fragment.

Aktualizacja, godz. 21.03

Całą debatę obejrzycie poniżej.

Aktualizacja, godz. 21.04

PILNE: PiS zwycięzcą wyborów do sejmików w Polsce

Aktualizacja, godz. 21.08

Wyjątkowo dużo pracy miał w kampanii wyborczej Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Komitety walczyły do ostatnich dni. Zaczęło się od pozwania naszej redakcji. Radny deweloper Mariusz Mierzejewski spotkał się na sali sądowej z Krzysztofem Chojnowski, redaktorem naczelnym "Mojej Ostrołęki". Reprezentowany przez niego komitet Bezpartyjne Miasto Ostrołęka chciał wymusić na mediach powtarzanie wygodnej dla niego retoryki, że w komitecie znajdują się wyłącznie osoby bezpartyjne. Bezpartyjne Miasto Ostrołęka przegrało w dwóch instancjach. Co ciekawe wniosek do sądu wpłynął aż 49 dni po publikacji artykułu, który nie spodobał się "bezpartyjnym". Na zdjęciu redaktor Krzysztof Chojnowski przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce z postanowieniem wydanym w trybie wyborczym.

Nikt inny z mediami nie walczył. W sądzie spotykali się za to kandydaci różnych komitetów. 

Wójt Aneta Larent przegrała w trybie wyborczym z byłym wójtem Krzysztofem Szewczykiem w dwóch instancjach. Za publikację przeprosin zabrakło jednak czasu.

W sądzie spotkało się dwóch byłych członków SLD: Stanisław Szatanek i Stanisław Kurpiewski. Były poseł przegrał.

Na wokandzie stanął także kandydat PiS do Rady Miejskiej w Myszyńcu. Daniel Walijewski wygrał z Dariuszem Ścibkiem.

Aktualizacja, godz. 21.10

PILNE: Podolak czy Antośkiewicz? Jakie nastroje w gminie Rzekuń?

Aktualizacja, godz. 21.13

Wielkanoc dla niektórych kandydatów była błogim czasem odpoczynku, dla innych kolejnymi dniami, w których agitowali przed kościołami. Wszyscy prześcigali się w pomysłach, jak trafić do wyborców. Oto krótkie wideo Sylwestra Parzycha, kandydata na wójta gminy Kadzidło, który w potworny sposób nagrał wielkanocne życzenia, a na koniec dał się oblać dwoma wiadrami wody. Ciekawe ile było prób.

Aktualizacja, godz. 21.15

A stopklatka na Facebooku wyglądała właśnie tak.

Aktualizacja, godz. 21.16

PILNE: Kto do Sejmiku z Ostrołęki i regionu?

Aktualizacja, godz. 21.18

Jest z nami obecnie 6500 osób online! Dziękujemy za zaufanie! Przygotowaliśmy dla was jeszcze wiele artykułów i ciekawostek. Śledźcie wieczór wyborczy na żywo i zaglądajcie na stronę główną.

Aktualizacja, godz. 21.20

Łukasz Kulik jako jedyny nie zorganizował konwencji wyborczej w tej kampanii. Komitet "Ostrołęka dla Wszystkich" postanowił na przekór wszystkim pokazać, że prezentowanie kandydatów na scenie w błysku fleszy nie daje wygranej w wyborach. 23 marca kandydaci "Ostrołęki dla Wszystkich" zrobili sobie chyba jedyne w tej kampanii wspólne zdjęcie. Do spotkania doszło na scenie przy "Kupcu" w Niedzielę Palmową.

Aktualizacja, godz. 21.25

Właśnie za ten post były poseł SLD Stanisław Kurpiewski przegrał sprawę w trybie wyborczym. Więcej: Były poseł SLD przegrał w trybie wyborczym

Aktualizacja, godz. 21.27

PILNE: Odwiedzamy sztaby wyborcze kandydatów. Jakie nastroje w Ostrołęce? (zdjęcia)

Aktualizacja, godz. 21.28

PILNE: Poseł Czartoryski komentuje pierwsze, sondażowe wyniki wyborów: "Wszystko wskazuje, że Polacy nie są naiwni"

Aktualizacja, godz. 21.30

Ilość wyborczych ulotek i banerów na płotach w tych wyborach była zdecydowanie rekordowa. Warto jednak zwrócić uwagę na materiały przygotowane przez komitet obecnego wójta gminy Czerwin - Grzegorza Długokęckiego. Materiały wyborcze wyróżniają się ciekawą estetyką i stylem. Nie posiadają nudnej i zbyt rozbudowanej listy sukcesów. Skupiają się na konkretnych działaniach. To raczej wyjątek w samorządowej kampanii. 

Aktualizacja, godz. 21.35

Jesienią ubiegłego roku w wyborach do Sejmu RP Pozytywną kampanię skierowaną głównie do kobiet prowadziła Natalia Matuszewska-Kulik, prywatnie Łukasza Kulika, prezydenta Ostrołęki. W wyborach samorządowych chce zostać miejską radną. Czy jej się to uda? Przekonamy się najpóźniej we wtorek.

Aktualizacja, godz. 21.40

Jedno z ciekawszych zdjęć w tej kampanii wyborczej. Kandydatka na prezydenta Ostrołęki, Anna Truszkowska-Aptacy, rozdaje wyborcom zupę.

Aktualizacja, godz. 21.45

Wielka nieobecna tegorocznych wyborów samorządowych. Beata Kalinowska z PiS nie zasiądzie już w Radzie Powiatu Ostrołęckiego. Przed wyborami nie doszła do porozumienia ze swoimi partyjnymi kolegami, którzy odmówili jej pierwszego miejsca na liście. Niezadowolona stwierdziła, że wystartuje z własnego komitetu, do czego ostatecznie nie doszło.

Nasz artykuł o "tłustej kocicy" przed wyborami parlamentarnymi odbił się szerokim echem w całym regionie. Kalinowska pozwała nas w trybie wyborczym i przegrała w dwóch instancjach. Nadal jest prezeską spółki odpowiedzialnej za wstrzymaną budowę węglowego bloku elektrowni w Ostrołęce.

Aktualizacja, godz. 21.46

Licznik osób online właśnie przebił 8900 osób. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Aktualizacja, godz. 21.47

Przez żołądek do... serca wyborcy. Kandydaci dobrze wiedzą, że przez żołądek trafia się nie tylko do serca uchachanego, ale też do serc wyborców. Ta kampania miała wyjątkowo kulinarny charakter.

Nie brakowało tradycyjnych cukierków z podobiznami kandydatów. Krówki, lizaki, świąteczne jajeczka, a nawet miody w malutkich słoiczkach - wszystkie przyozdobiono wizerunkami kandydatów, nazwiskami, nazwami komitetów wyborczych oraz kolorami ugrupowań.

Jedno z najciekawszych zdjęć należy niewątpliwie do kandydatki na prezydenta Ostrołęki Anny Truszkowskiej-Aptacy, która wraz ze swoim sztabem brała udział w akcji dobroczynnej. Z kucharską czapką na głowie kandydatka rozdawała wielkanocny żurek osobom potrzebującym. Zupki z jajeczkiem skosztować mógł też każdy mieszkaniec, który akurat przechodził przez Plac Wolności.

Kulinarnej kampanii kroku dotrzymywała także Koalicja Obywatelska, która w pobliżu ruchliwej ulicy, przed "pałacykiem" przy ul. Fieldorfa "Nila", rozdawała mieszkańcom wyborczą grochówkę. Nikogo nie odstraszył deszcz, kto tylko chciał dostał gorącą zupę, a przy okazji ulotkę wyborczą...

Kulinarną kampanię najwcześniej rozpoczął chyba kandydat na prezydenta miasta Paweł Niewiadomski, który już w Tłusty Czwartek wyruszył w teren, aby mieszkańców przekonywać do swojej osoby nie wyborczą kiełbasą, ale... słodkimi, lukrowanymi pączkami. 

Wyborcze pączki skusiły niejednego, a jednego z naszych czytelników zachęciły do stworzenia takiego mema.

Aktualizacja, godz. 21.50

Na kilka godzin przed ciszą wyborczą na facebookowym profilu Wojciecha Jarząbka, kandydata do Rady Miasta Ostrołęki, pojawił się inny jarząbek - skrzydlaty. Czy Wojciech Jarząbek - znany propagator ekologii i aktywnego stylu życia, prezes stowarzyszenia Ekomena, chciał w taki sposób zachęcić niezdecydowanych? Jeśli nie przekonał cię Jarząbek, głosuj na jarząbka?

Aktualizacja, godz. 21.55

W ostatnich dniach kampanii wyborczej Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń poinformował, że "hejterzy będą przepraszali wójta". Podolak uzyskał korzystny dla siebie wyrok w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce. Walka z hejtem w jego gminie trwa od lat. Wyjątkowo brudna była także tegoroczna kampania samorządowa. Pod adresem wójta Podolaka padało wiele pomówień, który dotykały również media. Niestworzone historie powielają konkurencji Bartosza Podolaka, startujący w wyborach z komitetu jego przeciwnika w wyborach, popieranego przez PiS Piotra Antośkiewicza. 

- Sąd Rejonowy w Ostrołęce orzekł, że wójt Bartosz Podolak został zniesławiony przez byłego radnego. Negatywne komentarze dotyczące włodarza pojawiały się w przestrzeni publicznej od jakiegoś czasu, a ich treść wskazywała, że jest to działanie celowe, zorganizowane i stoi za tym wąska grupa osób - poinformował wójt Podolak.

Sprawę walki z internetowymi trollami opisaliśmy po raz pierwszy we wrześniu 2020 r. w artykule "Wójt Bartosz Podolak wie, kto pomawiał go w internecie". O szczegółach związanych z najnowszym wyrokiem poinformujemy szeroko niebawem.

Aktualizacja, godz. 22.00

Pierwszy komentarz Ewy Żebrowskiej-Rosak: Kampanię traktowaliśmy z powagą, czekamy na owoce

Aktualizacja, godz. 22.05

Prawdziwą plagą kampanii było stawianie banerów "na dziko". Wielu kandydatów promowało się bez zgody właścicieli terenu. Na skwerze przy kościele poklasztornym swój wyborczy baner zamieścił obecny radny PiS Henryk Gut.

- Wystąpiono o zgodę, ale ratusz nie zezwolił na postawienie baneru wyborczego w tym miejscu. Stwierdzono jednak, że baner zamieszczono około tygodnia przed wystąpieniem o zgodę - dowiedzieliśmy się w ratuszu.

Aktualizacja, godz. 22.09

Paweł Niewiadomski liczy na drugą turę. Na razie nie wiadomo czy Łukasz Kulik za dwa tygodnie powalczy właśnie z nim, czy z Ewą Żebrowską-Rosak.

Paweł Niewiadomski: "Atmosfera jest gorąca. Czekamy na wyniki" (zdjęcia)

Aktualizacja, godz. 22.10

Anna Truszkowska-Aptacy, kandydatka na prezydenta Ostrołęki czeka na wyniki wyborów. Sztab spotkał się w karczmie "Ostoja".

Anna Truszkowska-Aptacy:"Jesteśmy pełni optymizmu, chcemy zmienić to miasto" (zdjęcia)

Aktualizacja, godz. 22.12

Na listach komitetu prezydenta Łukasza Kulika - raczej wiązanego z centrolewicą, niż inną stroną sceny politycznej - znalazł się konfederata. Jakub Żmudziński zainwestował nie tylko w ulotki, ale także w baloniki. Żmudziński startował do rady miasta z list KWW Ostrołęka dla Wszystkich już w 2018 roku, a rok później ubiegał się o mandat poselski z ramienia Konfederacji. W jesiennej kampanii wyborczej Żmudziński promował kandydaturę Dobromira Sośnierza.

Aktualizacja, godz. 22.13

Ostrołęka będzie odbita - twierdzi Adam Kurpiewski z Koalicji Obywatelskiej.

Pierwszy komentarz Adama Kurpiewskiego (Koalicja Obywatelska): Ostrołęka będzie odbita!

Aktualizacja, godz. 22.27

Niektórzy kandydaci chcieli przekonać do siebie zapachem. Robili to m.in. Katarzyna Bączek z komitetu "Ostrołęka dla Wszystkich" oraz Rafał Kowalczyk, obecny wójt gminy Wąsewo, który kandyduje do sejmiku Mazowsza.

Aktualizacja, godz. 22.30

- Politycy koalicji 15 X w sprawie mediów szybko wskoczyli w przepocone buty po PiS. Jeden z regionalnych liderów zaproponował dziennikarzowi tygodnika Opolska objęcie funkcji... redaktora naczelnego "Nowej Trybuny Opolskiej". To nie pierwsza informacja o tym, że politycy oferują kierownicze stanowiska w należącej do Orlenu Polska Press Grupie. Taki fakt miał również miejsce kilka tygodni temu na Pomorzu - napisał w czwartek na Facebooku Krzysztof Zyzik, publicysta i dziennikarz.

Jakże trafna to diagnoza. W Ostrołęce od kilku lat grupa związana z eOstroleka czerpie dodatkowe dochody z miejskiej kasy. Doszło nawet do tego, że Krzysztof Wojdyna zasiada w radzie nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce, będąc także dziennikarzem i startuje w wyborach z komitetu Bezpartyjne Miasto Ostrołęka.

Sprawę szeroko opisaliśmy w felietonie "Lokalni dziennikarze w polityce już są. A chce ich być jeszcze więcej". 

Aktualizacja, godz. 22.35

Komitet "Ostrołęka na Pokolenia" jest blisko związany z posłanką Żanetą Cwaliną-Śliwowską. Tak jak posłanka, komitet wykonał w tych wyborach ciężką pracę. Organizował debaty i zapraszał wyborców do różnych akcji. Oprócz gotowania zupy wzrok przechodniów przyciągał królik, który rozdawał upominki. 

Aktualizacja, godz. 22.40

Czymś powszechnym jest w małych samorządach fakt, że najlepiej pracuje się z rodziną. Zabawnie w tym kontekście wygląda opublikowany jeszcze w poprzedniej kampanii wyborczej (2018) przez Piotra Antośkiewicza. Kandydat na wójta gminy Rzekuń napisał, że chce wprowadzić do samorządu wartości, które są "absolutnie najważniejsze, takie jak rodzina". Zdecydowanie rodzina w samorządzie to rzecz najważniejsza. Podobnie zresztą dla wójta Podolaka, który za to, że to właśnie szwagier budował rzekuński żłobek, o włos nie stracił stanowiska.

Aktualizacja, godz. 22.42

Wyniki w Olszewie-Borkach spływają, ale pochodzą z bardzo małych obwodów głosowania i są niemiarodajne.

Czy w Olszewie-Borkach będzie druga tura? Krzysztof Szewczyk komentuje: "Wyniki są jeszcze niemiarodajne"

Aktualizacja, godz. 22.51

W Lelisie bez niespodzianki. Stefan Prusik prawdopodobnie pozostanie dalej będzie rządził gminą.

Nieoficjalnie: Stefan Prusik pokonał Kamila Stepnowskiego. Pierwszy komentarz wójta

Aktualizacja, godz. 23.02

W Goworowie nie będzie prawdopodobnie zmiany wójta. Wójt Kosiorek zadowolony z pierwszych wyników.

W Goworowie może być reelekcja. Wójt Piotr Kosiorek komentuje: "Na razie jest bardzo pozytywnie"

Aktualizacja, godz. 23.05

Koalicyjny komitet Trzeciej Drogi postawił na ekologię. Przed wyborami kandydaci rozdawali wyborcom drzewka i krzewy. Młode sadzonki jarzębiny, dzikiej jabłoni, sosny czy głogu  przybrane były, a jakże, wstążeczkami w barwach komitetu wyborców Ostrołęka na pokolenia - czerwonymi, zielonymi i żółtymi.

Biorąc sadzonkę, nie dało się nie zauważyć powiewającej na drzewku twarzy kandydata. Wszyscy, którzy chcieli posadzić drzewka, zabrali ze sobą także wizerunki kandydatów.

Aktualizacja, godz. 23.06

W Rzekuniu prawdopodobnie bez zmian. Podolak pokonuje Antośkiewicza.

Nieoficjalnie: W Rzekuniu bez zmian. Bartosz Podolak pokonał Piotra Antośkiewicza

Aktualizacja, godz. 23.15

Są dwa ogólnie znane hasła, które nasuwają się, patrząc na ten plakat. Pierwsze to "ostatni będą pierwszymi", a drugi to "grafik płakał, jak projektował".

Aktualizacja, godz. 23.17

Radny w jajku. Użycie wizerunku kandydata na radnego umieszczonego na kształcie jajka na pewno przyciąga uwagę. Może to być próba zabawnego nawiązania do wielkanocnego motywu, co bywa częstym zabiegiem marketingowym w okresie świątecznym. Oczywiście, taka grafika może wywoływać różne reakcje - dla jednych będzie oryginalna i wpadająca w oko, dla innych może wydać się zabawna czy niepoważna. 

Aktualizacja, godz. 23.30

Rymowanki też się pojawiały w kampanii wyborczej. 

Aktualizacja, godz. 23.40

W Kadzidle możliwa jest druga tura, ale na razie prowadzi obecny wójt Dariusz Łukaszewski.

Nieoficjalnie: Wójt Dariusz Łukaszewski wygrywa w Kadzidle

Aktualizacja, godz. 23.55

W Baranowie Wołosz prawdopodobnie zastąpi Toryftera. Być może nie będzie nawet drugiej tury.

Kto w Baranowie podmieni Toryftera? Zyra, Wołosz czy Obrębski?

Aktualizacja, godz. 23.57

W Ostrołęce zmiana! Niewiadomski dogania Kulika. Żebrowska-Rosak obecnie trzecia. 

Sensacyjne wstępne wyniki wyborów na prezydenta Ostrołęki. Niewiadomski równo z Kulikiem. Żebrowska-Rosak trzecia

Aktualizacja, godz. 00.10

Spływają kolejne informacje w sprawie wyborów do sejmiku Mazowsza. Janusz Kotowski w Ostrołęce znacząco prześcignął Jerzego Grabowskiego.

Kotowski przed Grabowskim do sejmiku Mazowsza

Aktualizacja, godz. 00.15

Wyjątki kandydaci do samorządów są w całej Polsce. Andrzej Andrysiak, właściciel "Gazety Ramdoszczańskiej" podzielił się na Facebooku filmem, który zamieszczamy powyżej.

- W kategorii "najlepszy spot wyborczy 2024" to bezapelacyjny zwycięzca - napisał Andrysiak.

Aktualizacja, godz. 00.23

To co prawda kandydat spoza naszego regionu, ale warto odnotować. Michał Marszał na Facebooku zaprezentował plakat Krystiana Klaka, który namawiał do głosowania na "największego PiSiora".

Aktualizacja, godz. 00.30

Rywali było wielu, ale w Czerwinie wybory rozstrzygnęły się w pierwszej turze.

W gminie Czerwin Grzegorz Długokęcki wygrywa w pierwszej turze

Aktualizacja, godz. 00.30

W Czarni bez zmian. Jedynym kandydatem na wójta był Marek Piórkowski. Gminą będzie zarządzał przez kolejne pięć lat.

Wójt gminy Czarnia z 90-procentowym poparciem. Znamy wyniki wyborów

Aktualizacja, godz. 00.56

W Myszyńcu będzie druga tura, ale na razie jest zbyt wcześnie, by dokładnie wyrokować, kto się w niej zmierzy.

W Myszyńcu zmiana burmistrza. Z pięciu kandydatów dwóch w drugiej turze

Aktualizacja, godz. 00.58

Zmiana wójta w Olszewie-Borkach. Aneta Larent przegrała wybory.

Sensacja w Olszewie-Borkach. Obecna wójt Aneta Larent odpada z rywalizacji

Aktualizacja, godz. 01.06

Spotkaliśmy kandydatów przy urnach.

Jak głosowali kandydaci? Wielu przyszło z rodziną (zdjęcia)

Aktualizacja, godz. 01.23

W drugiej turze w Ostrołęce Paweł Niewiadomski zmierzy się z Łukaszem Kulikiem.

Druga tura w Ostrołęce: Niewiadomski z Kulikiem

Aktualizacja, godz. 01.47

Druga tura w Kadzidle: Łukaszewski i Śniadach

Aktualizacja, godz. 02.53

W Rzekuniu bez zmian. Wójt Podolak wygrał wybory.

W Rzekuniu bez zmian. Wójt Podolak wygrał wybory

 

Dziękujemy za dzisiejszy wieczór. Teksty przygotowywali dla Państwa Katarzyna Zyśk, Piotr Ossowski i Krzysztof Chojnowski.

Wyświetleń: 79973 komentarze: -
20:00, 07.04.2024r. Drukuj