piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Podsumowujemy mijający rok 2018 (cz. III)

Prezentujemy kolejne największe wydarzenia mijającego roku, które nie tylko były najpopularniejszymi publikacjami na łamach naszego serwisu informacyjnego, ale też wywołały lawiny komentarzy i szeroko zakrojoną dyskusję. Zapraszamy do lektury.

Dzisiaj część podsumowania obejmująca trzeci kwartał 2018 roku.

Lipiec:
Duże zainteresowanie czytelników wzbudziła informacja o wężu pływającym w ostrołęckiej Narwi. Osoby przebywające na plaży miejskiej wraz z ratownikami zauważyli gada pływającego przy brzegu Narwi. Wzbudziło to panikę wśród wypoczywających, lecz sytuacja została szybko opanowana. Ostrołęccy ratownicy schwytali węża. Był to popularny w Polsce zaskroniec.

ReklamaDużą popularnością cieszył się również artykuł dotyczący lekkomyślnego zachowania byłego prezydenta Ostrołęki - Janusza Kotowskiego, który bagatelizował ostrzeżenia wojewódzkich inspektoratów sanitarnych dotyczących kąpieli w fontannach. Mimo tego iż były włodarz miał świadomość zagrożeń płynących z takiego zachowania, nadal je promował.

Kolejnym głośnym zdarzeniem był napad na klientkę jednego z ostrołęckich kantorów. Kobieta po wyjściu położyła torbę z pieniędzmi na a fotelu w aucie. Złodzieje wybili szybę i skradli gotówkę. Sprawców poszukiwali policjanci z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej i Łomży.

W lipcu władze naszego miasta ogłosiły budowę nowej elektrowni w Ostrołęce. Inwestycja ta znalazła zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Specjaliści twierdzili, że inwestycja jest całkowicie nieopłacalna. Tymczasem lokalni politycy liczyli na to, że budowa nowego bloku energetycznego to szansa dla regionu na nowe miejsca pracy.

Więcej:
- Wąż w ostrołęckiej Narwi (zdjęcia)
- Ostrzegamy! Prezydent Kotowski narażony na atak paciorkowca kałowego
- Napad na klientkę kantoru! Skradziono ponad 10 tys. zł! (aktualizacja, nowe fakty)
- Władze miasta ogłaszają budowę nowej elektrowni w Ostrołęce

ReklamaSierpień:
W sierpniu gorącym tematem była sytuacja ostrołęckiego dworca PKS. Firma Polonus nie mogła dogadać się z łomżyńską kurią. Z naszych ustaleń wynikało, że księża żądali zaporową kwotę za dalszy wynajem terenu dworca, nie było to "co łaska". Mieszkańcy sąsiednich gmin mieli ogromny problem z komunikacją, gdyż zostali od niej całkowicie odcięci. Jeszcze w lipcu br., przedstawiciel firmy Polonus mówił nam, ze firma chce skomunikować Ostrołękę z innymi miastami i okolicznymi wioskami. Niestety rozmowy nie przyniosły zamierzonych efektów. Ważną informacją był nowy dzierżawca dworca PKS. Został nim lokalny przewoźnik, firma "Gabriella", która zapewnia połączenia komunikacyjne mieszkańcom sąsiednich gmin. Sytuacją ostrołęckiego dworca zainteresowali się dziennikarze telewizji TVN. Powstał reportaż, w którym wypowiadali się przewoźnicy i mieszkańcy. Pasażerowie bali się czym będą dojeżdżały ich dzieci do szkół, a właściciele sklepów na terenie dworca o to, że stracą pracę.

W połowie miesiąca poinformowaliśmy czytelników o ostrołęczaninie Sebastianie Chełstowskim, który został twarzą linii lotniczych Wizz Air. Lotnictwo od dziecka było jego pasją, dlatego po ukończeniu szkoły średniej zaczął pracować w węgierskich liniach lotniczych jako steward. Jego przykład pokazuje, ze praca nie musi być nudnym obowiązkiem, ale również pasją. Wspaniale jest zajmować się w życiu czymś co daje dochód oraz ogromną satysfakcję i zadowolenie.

Piąty dzień 34 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę przejdzie do historii, ponieważ na szlaku wędrówki Justyna i Daniel postanowili się pobrać. Poznali się podczas zeszłorocznej wędrówki do Częstochowy. Znajomość na szlaku zaowocowała miłością i złożeniem obietnicy przed Bogiem. Ślub młodej pary odbył się w Piotrowicach.

Na początku sierpnia mieszkańcy po 17 latach oczekiwań doczekali się budowy kawałka chodnika przy stacji Circle-K (dawny Statoil) w Ostrołęce przy ul. Brata Żebrowskiego. Odkąd powstała stacja paliw (2001 r.) wzdłuż terenu, na którym się znajduje, nie było żadnego chodnika. Ciąg pieszo-rowerowy kończył się przed wyjazdem ze stacji. W związku z tym, aby mieszkańcy mogli kontynuować spacer, musieli przejść przez jej teren lub po trawniku, zimą niestety często po śniegu i błocie.

Więcej:
- Polonus zwija żagle, bo nie dogadał się z księdzem
- Firma "Gabriella" nowym dzierżawcą dworca PKS w Ostrołęce (aktualizacja)
- Nie będzie dworca, bo ksiądz chciał za dużo (zdjęcia)
- TVN24 o sytuacji dworca PKS w Ostrołęce (wideo)
- Ostrołęczanin Sebastian Chełstowski twarzą linii lotniczych Wizz Air (zdjęcia)
- Pielgrzymkowy ślub Justyny i Daniela (zdjęcia, wideo)
- Będzie nowy chodnik! Po... 17 latach (zdjęcia)

ReklamaWrzesień:
We wrześniu głośną sprawą była ankieta, którą przeprowadzono wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce. Pytania, które się w niej pojawiły, ingerowały w dane osobowe i prywatną sytuację dzieci oraz ich rodziców. Sprawą zajęła się telewizja TVP Info oraz kuratorium.

Władze naszego miasta zyskały ogromną popularność, gdy zakazały emisji filmu "Kler". O sprawie głośno było w ogólnopolskich mediach. Mimo tego, że nowa produkcja Wojciecha Smarzowskiego była jedną z najbardziej wyczekiwanych propozycji kinowych tej jesieni, film nie znalazł się w repertuarze ostrołęckiego kina. Cała Polska śmiała się z cenzury w ostrołęckim kinie, a ówczesnego włodarza Ostrołęki Janusza Kotowskiego nazwano "dyktatorem". O sprawie pisały media w całej Polsce. Reporterzy ogólnopolskich stacji i portali przyjeżdżali do naszego miasta, chcąc poznać przyczyny rzekomej cenzury.

Pod koniec miesiąca bohaterzy czwartej edycji programu "Rolnik szuka żony" Małgorzata Sienkiewicz i Paweł Borysewicz w kościele w Szczepankowie koło Łomży, powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Losy 28-letniej mieszkanki gminy Śniadowo w programie "Rolnik szuka żony" śledziliśmy od samego początku. Wesele odbyło się w Ostrołęce.

Był to dość trudny miesiąc dla społeczności gminy Rzekuń. Tym razem burza dotyczyła funduszy na świetlice środowiskowe w Rzekuniu. Jak informował nas wójt Stanisław Godzina, świetlice były nieczynne z powodu braku środków finansowych na zatrudnienie pracowników. Wojna w Rzekuniu przed wyborami trwała w najlepsze.

We wrześniu w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi ruszyły kampanie wyborcze kandydatów. Była to wyjątkowa, bo jedyna konwencja w kampanii wyborczej. Pozostałe komitety nie zorganizowały konwencji, nie przestawiły na oficjalnym spotkaniu z mediami swoich kandydatów. Zrobiło to tylko PiS i... przegrało wybory.

Na terenie gminy Troszyn pojawił się masywny żubr. Dwa lata temu zwierze wyszło z troszyńskich lasów i pokazało się w październiku. W tym roku dwóch mieszkańców miało okazję zobaczyć to niezwykłe, robiące ogromne wrażenie zwierze. Dzień później żubra zaobserwowali pracownicy nadleśnictwa.

We wrześniu nastąpiły zmiany w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce. Obowiązki Mirosława Rosaka przejęła Grażyna Chrzaniuk wraz z ówczesnym prezydentem miasta Januszem Kotowskim. Od października Rosak zajął się nadzorowaniem projektów, na które miasto dostało dofinansowanie, a mianowicie projekt multicentrum w budynku i wokół dworca PKP na osiedlu Stacja oraz kilka projektów oświatowych.

W tym samym miesiącu otrzymaliśmy od czytelników niepokojące informacje dotyczące funkcjonowania Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Wielu lekarzy w odpowiedzi na strajk złożyło wypowiedzenia. Wiązało się to z niesatysfakcjonującym wynagrodzeniem. Oddziałom chorób wewnętrznych, neurologiczny, kardiologiczny i obserwacyjno-zakaźny groziło zamknięcie z powodu braków kadrowych.

Więcej:
- Skandal w SP nr 6. Będzie afera na całą Polskę!
- "Kler" nie dla ostrołęczan?
- W kinie Jantar "Kleru" nie będzie. Producent przewiduje specjalny seans dla ostrołęczan!
- Internet kpi, ale prezydent musi się tłumaczyć za "Kler"
- Cała Polska mówi o cenzurze w Ostrołęce
- Bohaterka "Rolnik szuka żony" wzięła ślub. Wesele odbyło się w Ostrołęce (zdjęcia)
- Rzekuń - gmina do likwidacji
- Listy PiS z kontrowersyjnymi nazwiskami. Prawica zaczyna kampanię (zdjęcia, wideo)
- Żubr w powiecie ostrołęckim! (zdjęcie, wideo)
- Nie będzie już kolejek do Rosaka. Dyrektor oświaty zmienia zajęcie
- Lekarze walczą o podwyżki, oddziały szpitala zagrożone zamknięciem


Pozostałe części podsumowania:
- Podsumowujemy mijający rok 2018 (cz. I)
- Podsumowujemy mijający rok 2018 (cz. II)
Wyświetleń: 2401 komentarze: -
04:49, 30.12.2018r. Drukuj