sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Przed nami wielkie święto biegowe w Ostrołęce! Na Półmaraton Kurpiowski zaprasza Przemysław Dąbrowski (rozmowa)

Wielki krokami zbliża się XXVII Półmaraton Kurpiowski im. Stanisława Dzięgielewskiego oraz V Kurpiowska Dycha. W niedzielę  17 września czekają nas ogromne sportowe emocje. Nie zwlekaj, zapisz się już dziś! O udziale w imprezie i sportowej pasji rozmawiam z Przemysławem Dąbrowskim.

Katarzyna Zyśk: Na swoim koncie masz mnóstwo sukcesów. Przypomnij ostatnie osiągnięcia oraz te, które stanowią dla ciebie największą wartość. Gdzie ostatnio pobiegłeś, z jakim wynikiem i jak oceniasz trasę?

Przemysław Dąbrowski: Tak, to prawda, mam sporo osiągnięć, ale zawdzięczam to ciężkiej i systematycznej pracy. Myślę, że aby coś osiągnąć w każdym aspekcie naszego życia, czy to w życiu prywatnym, zawodowym, czy jako sportowiec, potrzebna jest ciężka praca, zwłaszcza w sporcie indywidualnym. Moje ostatnie osiągnięcia, które dały mi niebywałą radość, to wygrane w prestiżowych półmaratonach - Półmaratonie Kurpiowskim, gdzie spełniłem swoje marzenie wygrywając na swojej ziemi trzykrotnie z wynikiem 1:06:30. Trasa naszego półmaratonu jest wymarzona do bicia rekordów zarówno na tym dystansie, jak i na 10 km. Warto też wspomnieć o Półmaratonie w Suwałkach z wynikiem 1:06:13 oraz w Gdańsku z czasem 1:07:53. Moje największe osiągnięcie w karierze to wicemistrzostwo Polski w Maratonie w 2017 i 5 miejsce na świecie podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w Biegach Górskich.

Reklama

K. Z. Czym dla Ciebie jest sport?

P. D. Sport w moim życiu stanowi nieodłączny element mojego funkcjonowania. Sport to moja wizja rozwoju jako człowiek, zawodnik czy trener. Nie wyobrażam sobie siebie bez sportu. Każda forma aktywności to sposób na utrzymanie dobrej formy i zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

K. Z.  Czy twoje życie jest podporządkowane kolejnym imprezom biegowym? Ile trenujesz w tygodniu, jak to łączysz z życiem zawodowym/prywatnym?

P. D. Moja przyszłość skoncentrowana jest na kolejnych celach biegowych. Przede mną kilka ładnych lat biegania na wysokim poziomie, więc chce to wykorzystać. Mam w sobie jeszcze większą motywację do działania. Sam siebie trenuję. To trudna sztuka, potrzebna jest konkretna wiedza w całej periodyzacji treningu, jak i samodyscyplina, ale ja to posiadam i przekłada się to na wartościowe wyniki. Jeśli mam postawiony cel, to bez zatrzymania idę w tym kierunku całym sobą. Trenuję codziennie, a nawet zdarza się, że dwa razy dziennie. Tygodniowy kilometraż oscyluje między 120 a 140 km. Dla mnie nie ma niepogody. Potrafię wyjść jak jest plus 30 stopni Celsjusza, ale też jak jest minus 30. Żadna śnieżyca, wiatr czy deszcz nie przeszkodzi mi w treningu. To dla mnie argument motywacyjny, a nie demotywacyjny.

Mam sporo obowiązków i żeby wszystko to połączyć potrzebna jest dobra organizacja i mądre zaplanowanie czasu tzw. precyzyjny harmonogram. Na pewno pomaga mi to, że dla mnie nie ma problemu wstać o godz 5.00 i iść o 6.00 zrobić trening. Wykorzystuję każdy czas wolny, który jest wykorzystywany w szczytnym celu. W tym wszystkim potrzebne jest również wsparcie rodziny i przyjaciół. Oni są moją motywacją.

Reklama

K. Z.  Przed nami duża impreza w Ostrołęce - to Półmaraton Kurpiowski. Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? Zaprosisz naszych Czytelników?

P. D. Przed nami duża impreza biegowa w Ostrołęce, czyli święto biegaczy i kibiców. Jest mi niezmiernie miło zaprosić Was na kolejną ekscytującą edycję Półmaratonu Kurpiowskiego i Kurpiowskiej Dziesiątki. Już 17 września na Stadionie Miejskim w Ostrołęce rozpoczniemy zmagania nie tylko w kategorii Open, ale także w kategorii dzieci. Wiem, że są osoby, które nie są jeszcze zdecydowane. Podam kilka argumentów, aby przekonać te osoby. Po pierwsze dwa dystanse do wyboru. Dla osób mniej zaawansowanych biegowo został przygotowany krótszy odcinek 10 km. Kto kiedykolwiek przebiegł na treningu 4-5 km, to bez problemu pokona ten dystans. Dla bardziej zaawansowanych zawodników do przebiegnięcia jest półmaraton. Drugim znaczącym powodem do udziału w tej imprezie to szybka i płaska trasa, która pozwoli na uzyskanie wartościowych wyników. Trzecim powodem jest doping wspaniałych kibiców, rozciągających się po całej długości trasy oraz rywalizacja z zawodnikami na trasie, którzy mają ten sam cel co my.

Warto dążyć do realizacji marzeń i celów. Na mecie otrzymacie piękny medal a w pakiecie koszulkę ! Aby rywalizacja nabrała dodatkowego smaczku potrzebni są kibice. Chciałbym zaprosić wszystkich Ostrołęczan i osób mieszkających w sąsiednich gminach, aby Nas wsparli i dali nam energię w czasie biegu. Kto wie, może za rok i Wy weźmiecie czynny udział zawodach biegowych.

Dziękuję za rozmowę.

Ze wszystkimi fanami sportu spotykamy się już w niedzielę 17 września podczas XXVII Półmaratonu Kurpiowskiego im. Stanisława Dzięgielewskiego oraz V Kurpiowskiej Dychy. Tegoroczna edycja największej imprezy biegowej w regionie, która nosi imię prekursora biegów maratońskich na Kurpiowszczyźnie – Stanisława Dzięgielewskiego, będzie miała szczególny charakter, ponieważ przypada na obchody jubileuszu 650-lecia Miasta Ostrołęki.

Regulamin, mapę biegu oraz formularz zapisów znajdziesz na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrołęce.

Już 17 września wielkie biegowe święto w Miasto Ostrołęka. Na Półmaraton Kurpiowski zaprasza mistrz Przemysław Dąbrowski. 🏃🏃‍♀️

Opublikowany przez Moja Ostrołęka Środa, 6 września 2023

Najnowsze wywiady

Maria Weronika Kmoch o wielkanocnych zwyczajach na Kurpiach (wideo)

Na cztery ręce i cztery nogi... Duet organowy Aleksandra Gawrońska-Kozieł i Mariusz Kozieł czyli Colloque des Claviers (wideo)

"Kos" - debiutancka powieść Nastki Drabot. "Kos pojawia się w książce jako ptak i pewna alegoria..." (rozmowa, konkurs)

Gość Mojej Ostrołęki. Maria Weronika Kmoch: "Poznawanie Kurpiowszczyzny daje mi ogromną radość. To miejsce, do którego lubię wracać" (wideo)

Gość Mojej Ostrołęki Dariusz Matuszak o 14-leciu Arkadii. "Pomagamy wyjść z nałogu i pozostać w trzeźwości" (wideo)

Krzysztof Piersa: "Mój rekord grania non stop to 56 godzin bez snu". Dziś uczy, jak wyjść z uzależnienia (wideo)

Pięć lat w inwestycjach gminy Rzekuń. Wójt Bartosz Podolak "Nasza gmina rozwija się bardzo dynamicznie" (wideo)

Byśki, nowe latka, fafernuchy. Czyli o noworocznych zwyczajach na Kurpiach z Czesławą Kaczyńską (wideo)

Przy OCK powołano Ostrołęcką Orkiestrę Kameralną. Tadeusz Wiśniewski: "To było moje marzenie" (rozmowa, wideo)

Ilicz wraca na scenę po 35 latach! "Pierwszy, fantastyczny koncert zagraliśmy w I LO" (rozmowa)

Pisze historie zmarłych. "Wszystko zaczęło się od praprababci Scholastyki, po której odziedziczyłam imię" (rozmowa)

"Sędzia" to debiutancka powieść Oliwii Marczak. - Moja przygoda z literaturą zaczęła się w ostrołęckiej "dziesiątce" (rozmowa)

Kochasz komiks? A może chcesz poznać tę sztukę? Już w sobotę II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe! (rozmowa, wideo)

Przed nami wielkie święto biegowe w Ostrołęce! Na Półmaraton Kurpiowski zaprasza Przemysław Dąbrowski (rozmowa)

My, Słowianie. O naszych korzeniach, pogańskich tradycjach i słowiańskiej kulturze rozmawiamy z Arturem Chrostowskim (wideo)

Nowe przedszkola, pensje nauczycieli. Zmiany w ostrołęckich szkołach (rozmowa)

O muzycznych gwiazdach i programie VIII Ostrołęckich Operaliów. Jakub Milewski: "Mam nadzieję, że to będzie niezapomniana edycja" (rozmowa)

Miejsce dla osób z niepełnosprawnością w Cierpiętach. "Nie zrezygnujemy z tego, bo potrzeby są ogromne" (rozmowa)

Ostrołęka powstańcom warszawskim. Dyrektor OCK Tadeusz Wiśniewski zaprasza do wspólnego śpiewania (rozmowa)

W kadrze Anny Suchcickiej. "Najlepsze zdjęcie to takie, którego jeszcze nie zrobiłam" (rozmowa)

Wiceprezydent Anna Gocłowska: "Nawet gdy prezydent jest nieobecny, interesy mieszkańców są zabezpieczone jak należy" (rozmowa)

Tupolev wylądował w redakcji Mojej Ostrołęki. "Wychodzimy na scenę i dajemy z siebie sto procent" (wideo)

Młodzi z Pasją: Tomasz Mierzejek. "Dialektu nauczyłem się, podsłuchując moich dziadków" (wywiad)

Gość Mojej Ostrołęki - Bożena Załęska, dyrektor MBP. "Za rok planujemy kolejny festiwal książki" (wideo)

Ostrołęczanka zdobyła koronę Miss Województwa Mazowieckiego. Amelia Mierzejewska: "Od zawsze łamałam schematy" (rozmowa, zdjęcia)

Agnieszka Zielewicz i jej "Zielnik Kurpiowski". "Fascynuje mnie przyroda, nietuzinkowe krajobrazy doliny Narwi" (rozmowa)

Sabina Malinowska swoje życie związała z ostrołęcką biblioteką: "Przyszłam tu przypadkowo, ale pokochałam to, zostałam" (zdjęcia)

Z wizytą w Muzeum Kasie Biletowej Jerzego Grabowskiego. Ponad tysiąc pamiątek w jednym miejscu (zdjęcia)

Gość Mojej Ostrołęki: dyrektor szpitala Paweł Natkowski o braku rejonizacji, szpitalnym jedzeniu i badaniach profilaktycznych (wideo)

Adam pracuje w zakładzie pogrzebowym i przygotowuje zmarłych do pochówku. "Śmierć da się oswoić" (rozmowa)

Jak smog niszczy zdrowie? Rozmowa z dr Małgorzatą Prusaczyk, kierownikiem oddziału chorób płuc ostrołęckiego szpitala

Iwona Olkowska z Ostrołęki inspiruje tysiące internautów na Instagramie. Jej aranżacje wnętrz robią furorę (rozmowa)

Kino "Jantar" znów w pierwszej lidze, ale czy w Ostrołęce powstanie wreszcie teatr? (rozmowa)

Marcin Meller w redakcji "Mojej Ostrołęki". Rozmowa o nowej książce, Kurpiach i byciu ojcem (wideo)

Niepełnosprawny mężczyzna od kilku lat mieszka w kontenerze. "Nie chcę do DPS-u" (zdjęcia, wideo)

Staszek Orłowski o komiksowej pasji. W mieszkaniu ma setki wyjątkowych pozycji

Kto i dlaczego tworzy murale w Ostrołęce? Rozmowa z Nastką Drabot (zdjęcia)

Golibroda z Ostrołęki. Rafał Marczak teraz dba o zarost i fryzury Norwegów (zdjęcia)

Więcej wywiadów

Wyświetleń: 6363 komentarze: -
13:58, 07.09.2023r. Drukuj